Vannes’da ne görülmeli? Tüm ziyaretler ve yapılacak aktiviteler!

Bu Breton müstahkem kasaba birden fazla gezgin çekiyor! Bu çarpıcı ortaçağ şehrini ziyaret edin ve Vannes çevresinde yapılacak tüm şaşırtıcı etkinlikleri keşfetme fırsatını yakalayın.

Vannes, tarihi anıtları, renkli yarı ahşap evleri, hareketli limanı ve Morbihan Körfezi’ndeki gemi yolculukları ile her yıl çok sayıda ziyaretçi çeken müstahkem bir şehirdir. Şehri bir kez ziyaret ettiğinizde, birçok diğer faaliyetler Vannes çevresinde test edilecektir.. Şehri, görkemli surlarını ve gençleştirici bahçelerini gezdiniz mi? Keşif alanınızı genişletmeyi düşünün ve Brittany’nin bu bölümünü fethetmek için yola çıktık. Geri dön, hiç şüphesiz, kalp unutulmaz anılarla doluyor!

Sarzeau’daki Château de Suscinio’yu basmak

Kendinizi Kral Arthur efsanesine bırakın ve zamanda geriye, şövalyelerin günlerine gidin. keşfetmek bir ortaçağ kalesinin gizemleri oldukça özel, asma köprüsünün etrafında yürüyün ve labirentinde kendinizi kaybedin. Tam bir daldırma yaşayın Suscinio kalesi kostümlü ziyaretler, tesiste düzenlenen geleneksel oyunlar ve yaz aylarında haftada iki kez sunulan ses ve ışık gösterisi sayesinde.

Suscinio Kalesi
Suscinio kalesi © david debray

Megalitlerin gizemli yolunu takip edin

Morbihan ünlüdür. birçok Neolitik megalitin varlığı. Örneğin, olağanüstü bir sitede 3.000’den fazla taş, dolmen ve menhir bulun. karanfil. Prehistorya müzesini ziyaret ederek sizi daha fazla bilgilendirmeyi kaçırmayın. Ayrıca Morlaix koyu Locmariaquer’e gitmeyi ve Ménec ve Kermario hizalamalarını keşfetmeyi unutmayın. O zaman kendini kaptırmana izin ver hikayeler ve efsaneler bu inanılmaz yerleri çevreleyenVannes çevresinde.

Carnac'ta Menec hizalamaları
Ménec’in Carnac’taki hizalamaları © guitou60

Quiberon yarımadasında girişim

Arasında unutulmaz bir vahşi sahil ve cennet gibi plajlar, Quiberon yarımadası hem maceracıları hem de huzur ve sessizlik arayan insanları baştan çıkarır. Sporcular verilen sunulan birçok su aktivitesi ve yürüyüş parkurları sizi yeni yerlere götüren Nefes kesen manzaraların tadını çıkarın ve adasını ziyaret etmeyi unutmayın. Belle-Ile-en-Mer !

Quiberon'un manzaraları
Quiberon manzaraları © stefanotermanini

Pays de Redon’da Île aux Pies’in doğal güzelliğini gözlemleyin

Vannes civarında bulunan bu site, tırmanma tutkunları tarafından biliniyorsa, turistlerin de uğrak yeridir. Doğa severler. Bu nefes kesici yerde bulunan biyolojik çeşitlilik, doğa bilimcilerini memnun ediyor. Suya dalan kayalık uçurumları ona vahşi bir karakter verir. Bataklıkları, bozkırları ve ormanları bir muhteşem doğa manzarası. Huzur içinde dolaşın ve yerin faunasını ve florasını gözlemleyin!

Vannes çevresinde Redon içinde Ile aux Pies
Redon’da Ile aux Pies © photyo

Blavet boyunca yürüyüş yapın

CE neredeyse 60 km uzunluğunda ravel aileniz veya arkadaşlarınızla yürüyüşler için idealdir. Patenlerinizi giyin, bisikletlerinize binin veya bu huzurlu yeri keşfetmek için yürüyerek yola çıkın. Bir veya diğer kilidi keşfedin, yolda Bon Repos manastırını ziyaret edin… Pen Mané bataklığı kuşları gözlemlemek için Güzel bir küçük piknik planlamayı unutmayın. nehir kıyıları !

Blavet'teki Bon Repos'un kilidi
Blavet’teki Bon Repos kilidi © sebastien berthelot

Bignan’daki Kerguéhennec alanını keşfedin

Bu kalenin ziyaretinin ve yeşil ortamının tadını çıkarın! Bunu çevreleyen peyzajlı park benzersiz 17. yüzyıl konutu sadece büyülü. Heykel parkı, ziyaretçilerini suskun bırakıyor, serası bilenlerin gözlerini kamaştırıyor ve ahırları heybetli. sen dolaşırken bu kaleye bitişik orman, bazı büyük sürprizlere karşı bağışık değilsiniz. Burası mükemmel bir şekilde birleşiyor tarih, sanat ve doğa gençlerin ve yaşlıların zevkine!

Kerguehennec'in Alanı
Kerguéhennec Alanı © Christian

Ploemeur kasabasındaki Ter göletinde arazi

Yaklaşık 100 hektarlık bu doğal alan ziyaretçilerine 2 muhteşem su kütlesi ve 8 km’den fazla işaretli parkur. Burası en küçüğüne hitap edecek şekilde tasarlandı. oyun alanları arkadaş canlısı. Yaşlılar açık hava fitness alanını takdir ediyor ve en cesurlar bisikletle dolaşmaktan çekinmiyor. Vannes çevresindeki bu küçük barış cenneti, aynı zamanda tarihi için de ziyaret ediliyor. muhteşem panoramalar. Etang du Ter’in rahatlatıcı olması ve fauna ve flora için bir cennet olması amaçlanmıştır.

Vannes çevresindeki Ter göleti
Ter gölet © david debray

Gavrinis Adası’na yelken açın

biraz git Vannes’da seyir ve çarpıcı Gavrinis adasına seyahat edin. Olağanüstü bir Neolitik anıt keşfedin, Gavrinis yığını. Dünyada eşi benzeri olmayan süslemelere sahip bu cenaze anıtı, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Nefes kesen bir manzara karşısında pillerinizi şarj etmek için kaçamağınızdan yararlanın. Ayrıca gözlemlemek için zaman ayırın Er Lannic’in çift megalitik muhafazası.

Gavrinis mağarası
Bir yığın Gavrinis ile © d_e_r_i_c

Saint-Goustan limanını dolaşın

Bu limanın adını balıkçıların ve denizcilerin koruyucu azizi Saint-Goustan’dan aldığını biliyor muydunuz? Onunla büyüleyici sokaklarHala döşeli ve pitoresk cephelere sahip evleriyle bu küçük liman, özgünlük ve rahat bir yaşam tarzı arayan gezginleri cezbeder. bu hareketli rıhtımlar Küçük bir kasaba olan Auray, yoldan geçenleri baştan çıkarır. Bu dostça molaVannes civarında, gerçekten kaçırılmaması gereken bir yer!

Saint-Goustan limanı
Le port de Saint-Goustan © Rolf

Vannes çevresinde yapılacak aktiviteleri fethetmeye hazır mısınız?

Vannes’de ziyaret edilmesi gereken önemli noktaları not almayı unutmayın. Romantik bir kaçamak mı planlıyorsunuz? Arzularınızı karşılayan bir konaklama deneyimi yaşamak için bir çift olarak Brittany’de nereye gideceğinizi öğrenin.

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın

Fransa’da paranızın karşılığını veren otel restoranları

İşte Almanya’nın en iyi 15 eğlence parkı!