Turist Kartınızı nasıl alırsınız

Karayipleri keşfetmek ister misiniz? Küba vizenizi alın ve bu şenlikli ve renkli adayı keşfe çıkın! Hangi adımlar atılmalı? Size her şeyi anlatıyoruz!

Mercan resifleriyle çevrili muhteşem kumsalları, derin yeşil tropikal ormanlarla kaplı dağları ve rengarenk İspanyol mimarisine sahip şehirleri ile, Küba duyular için bir zevktir. Ancak ada, müziğin çok önemli bir rol oynadığı olağanüstü kültürüyle de ünlüdür. Küba’da kalmak seni yapacak gerçek zamanlı seyahat, sokakta 50’li ve eski Amerikan sedanlarına, şapkalarına takmış ve Rumba ezgisi çalan eski Amerikan sedanlarına rastlayacağınız yer. Ancak bu harikalara hayran olmadan önce, bazı formaliteler ihtiyaç duyulacak. Küba için hangi vizeyi seçmeli? Turist kartı nedir? Atılması gereken adımlara genel bakış!

Küba’ya vize gerekiyor mu?

Tüm Avrupalılar gibi, Fransız vatandaşları da sahip olma yükümlülüğüne tabi Küba vizesi Küba’ya giden bir uçağa binebilmek. İçin 18 yaşın altındaki küçükler, yetişkinlerle aynı koşullar altında vize başvurusu da zorunludur. İkisinden biri bir mola veriyorsun Havana Uluslararası Havalimanı’nda Küba topraklarında en fazla 72 saat kalma izniniz var. Bu nedenle transit vize başvurusunda bulunmanız gerekmeyecektir.

Küba'yı ziyaret edin
Küba’yı ziyaret edin © ThierryDehove

Küba vizesi nereden alınır?

Küba vizesi, ayrılmadan önce tamamlanması gereken bir formalitedir. Havaalanına varışta elde etmek mümkün değildir. yapabilir 3 farklı şekilde elde edilebilir :

 • posta iletalebinizi gerekli belgelerle birlikte göndererek, Küba Konsolosluğu.
 • direkt olarak Küba Konsolosluğu’nda Paris’te veya yolculuktan önce bulunduğunuz ülkede.
 • bu arada çevrimiçi bir aracı aracılığıyla : vize hizmetleri, havayolu veya seyahat acentesi.

Ve Amerika Birleşik Devletleri’nden geçiyorsun Küba’ya gitmek için (kısa bir mola durumunda bile), vize sadece havayolu tarafından verilen ABD/Küba uçuşunu kim işletiyor? Ne bir aracı vasıtasıyla gitmek ne de Konsolosluktan temin etmek mümkün değildir.

Küba Turist Kartı nedir?

Turist kartı, Fransa’daki Küba Konsolosluğu tarafından verilir. Küba’ya seyahatiniz için seyahat ediyorsanız, ayrılmadan önce almanız zorunludur. turist nedeni ya da aileyi ziyaret etmek. Bu vize çalışmasına izin vermiyor yerinde. Bu sizin isteğiniz ise, ticari vize başvurusunda bulunmanız gerekecektir.

İşleme başlamadan önce, pasaportunuzun uygun olduğundan emin olun Küba’ya gitmek için. Bu, dönüş tarihinizden sonra en az 6 ay geçerli olmalıdır. Ayrıca 2’si karşılıklı olmak üzere en az 3 boş sayfası olmalıdır. Küba Konsolosluğu, lekeli veya hasarlı pasaportları reddetme hakkını saklı tutar.

Turist kartı nasıl sunulur?

Küba vizesi var iki parçalı kağıt kartı, gevşek bir yaprak şeklinde. Bu iki kısım kendini doldurmak aşağıdaki bilgileri gösteren:

 • adınız ve soyadınız,
 • senin uyruğun,
 • senin doğum tarihin,
 • pasaport numaranız,
 • seyahatinizin kesin tarihleri.

Turist kartının üzeri çizilirse, varışta otomatik olarak reddedileceğini unutmayın. Küba toprağına vardığında, parça ayrılacak ve göçmenlik yetkilileri tarafından tutulur. Diğer kısım saklanacak Kaldığınız süre boyunca çok değerli, ülkeden ayrılırken havaalanına iade edilecektir. Yani turist kartını pasaportunuza yapıştırmanıza izin verilmiyor, ancak zımbalayabilirsin kaybetmeyeceğinden emin olmak için.

Bu kart ne zamana kadar geçerlidir?

Veriliş tarihinden itibaren turist kartını kullanabilmek için 6 ayınız vardır. Yerinde, 30 gün kalma iznin var (29 gece) ve kart tüm yabancılar için sadece bir giriş için geçerlidir. Yine de, uzatmak mümkün Küba vizenizfazladan bir ay Havana’daki Inmigración ofisine veya başka bir turistik kasabaya giderek. Tüm formaliteler yerinde ve talebinizi takip eden bir saat içinde yapılır. Uzantıyı almak için aşağıdaki belgeleri sağlamanız gerekir:

 • pasaportun,
 • sigorta sertifikası,
 • dönüş bileti,
 • 25 CUC (yaklaşık 20 €) tutarında bir vergi damgası.

İstersen 60 günden fazla kalmak Küba’da, ülkeyi terk etmeniz ve turist kartını almak için gereken adımları tekrarlamanız gerekecek.

Küba vizesi için başvurun
Küba’ya uçmadan önceki formaliteler © luxpainter

Küba vizesi ne kadar tutar?

Turist kartı almak için uygulanan fiyat, nasıl başvurduğunuza bağlı olacaktır:

 • doğrudan Konsolosluğa giderseniz, resmi fiyat 22€ kişi başına. Ancak, yaparsanız üçüncü şahıs talebi (reşit olmayanlar veya zihinsel engelliler hariç), mevcut olmayan kişi başına 25 € ek ücret uygulanır.
 • eğer talep edersen posta yoluyla, uygulanan oran 47€, onaylı banka çeki ile ödenecektir (çek defteriniz değil). Posta ile gönderilen paralar reddedilecek ve iade edilecektir.

Küba ticari vizesi nasıl alınır?

Küba’ya gitmeniz gerekiyorsa profesyonel bir ortam, ticari vize için başvurmanız gerekir. Turist kartına gelince, bu işlem Konsoloslukta posta yoluyla veya bir aracı aracılığıyla online olarak gerçekleştirilebilir.

Ticari vize, veriliş tarihinden itibaren 3 ay içinde kullanılmalıdır. Yerinde, 30 gün geçerlidir ve sadece size izin verir tek bir giriş topraklarda. Bu vize Küba maliyeti 80€ elçilikten talep ederseniz veya posta yoluyla veya bir aracı aracılığıyla yapılırsa 105 €.

Hazırlanacak belgeler nelerdir?

Konsolosluk talebi için Küba, mevcut:

 • pasaportun,
 • Dönüş uçak bileti veya seyahat acentanızdan Küba biletiniz olduğunu gösteren belge (elektronik biletler kabul edilir),
 • doldurulmuş resmi vize başvuru formu,
 • bir ödeme yöntemi (kredi kartı veya kasiyer çeki).

Posta ile bir istek içinaşağıdaki belgeleri gönderin:

 • Pasaportunuzun ilk 3 sayfasının okunaklı renkli fotokopisi,
 • uçak biletinizin fotokopisi,
 • Seçilen vize türüne karşılık gelen, usulüne uygun olarak doldurulmuş form,
 • vize iadesi için adınıza ve adresinize damgalı bir zarf (mektup takip veya kayıtlı),
 • “Küba Başkonsolosluğu”na ödenecek vizenizin tutarı için bir vezne çeki. Birkaç kişi için tek bir çek yazabilirsiniz.

Dökün ticari vizeayrıca şunları sağlamanız gerekecek:

 • renkli ve uluslararası standartlarda bir vesikalık fotoğraf (4.5 x 3.5 cm boyutunda)
 • Küba’da sizi ağırlayan şirketten bir davet mektubu,
 • Fransa’daki şirketinizden bir misyon beyanı.

Küba’ya vardığınızda size de sorulacak sertifika hastalık veya ülkesine geri gönderilme durumunda sigortacınız veya bankanız tarafından teminatı onaylayan teminat.

Küba vizesi kaç günde çıkar?

Yerinde, konsoloslukta, turist kartını doğrudan alacaksınız. İş vizesi için ise yetkililer tarafından 6 günlük işlem süresine izin verilmektedir. eğer bir posta ile vize başvurusu veya bir aracı aracılığıyla, teslim almak için gereken süre yaklaşık 2 iş günüdür, buna Postane gecikmeleri de eklenmelidir.

Güvenlik nedenleriyle, bu nedenle en azından prosedürlere başlamanız tavsiye edilir. Kalkıştan 2 hafta önce. Turist kartınızı almak mümkündür acil Durum, seçilen yöntemden bağımsız olarak. Talep öğleden önce yapılır ve ödenirse, aynı gün işleme alınır ve postalanır. Bu seçeneği tercih ederseniz, kişi başı ekstra 10 € ödemeniz gerekecektir.

Kolay ve hızlı vize nasıl alınır? Paris’e gidemiyorsanız veya Küba vizenizin reddedileceğinden korkuyorsanız, Hızlı Vize çözüm! Konsolosluk makamları tarafından onaylanmış aracı, sizin için tüm formaliteleri hallediyorlar. Basit ve hızlı, gelecekteki yurt dışı konaklamalarınız için hizmetleri olmadan yapamayacaksınız!

küba plajı
Vizeniz cebinize girdikten sonra Küba plajlarına gidin © dzain

İşte bu, değerli susamın var mı? Şimdi seyahatinizi planlamanın ve hayal kurmanın zamanı geldi ! Bunu yapmak için ayrılmadan önce bilmeniz gereken 6 şeyle ilgili makalemizi mutlaka okuyun. Ama aynı zamanda adada yapılacak önemli ziyaretlerde. Bu yazı sizi aydınlattı mı? Yorumlarda bize gezinizden bahsedin!

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

Ürdün’e neden gidilir?

Tibet’te yapılması gereken 15 deneyim