Tunus’un incilerinden Hammamet’i ziyaret etmenin olmazsa olmazı

Tunus’un kuzeydoğusundaki Hammamet şehri, özellikle kasbahı ve görkemli plajları nedeniyle turistler arasında oldukça popülerdir.

Hammamet, bahçesini bir milyarderin yaptığı küçük bir Tunus mücevheridir. O zamandan beri, şehrin popülaritesi arttı, önemli bir şehir haline gelene kadarTunus’ta kaldığınız süre boyunca kesinlikle keşfetmek için.

Tunus şehrinin tarihini keşfedin

Hammamet, villa kalıntılarını gezerek göreceğiniz Roma döneminden beri varlığını sürdürmektedir. Orta yaşlarda, şehir surların eklenmesiyle güçlendirilmiştir. Bir cami ve küçük bir kale inşası ile gelişir. O zamanlar hala küçük bir kasabaydı Bir milyarder olan Georges Sebastian, 1930’larda orada ikinci bir ev inşa etmeye karar verdi.. Diğerleri de aynı şeyi yaptı ve Hammamet’in tarihi daha sonra başladı. Fransız himayesi, bu küçük kasabayı Avrupalılar için popüler bir yer haline getirmeyi tamamladı.

medine tarihi
Hammamet tıbbı ©Habib M’henni / Wikipedia, özgür ansiklopedi

Hammamet artık deniz turizmi için bir mekân haline geldi. Akdeniz’den gelen rüzgarlarla çok kuvvetli ısıdan korunan şehir, her şeyden önce özellikle medine’de huzurlu tatiller geçirmek için güzel bir yer. İçinde şehrin içinden geçen bu küçük sokaklar, zaman durmuş gibi. Ara sokaklar dar olsa da güneş ışınlarının yansıdığı beyaz duvarlarla çok iyi aydınlatılıyor. Oradan çok uzakta olmayan Nabeul’de seramik ve paspaslar bulabilirsiniz.

Hammamet’i ziyaret ederken mutlaka görmeniz gereken 5 şey

Hammamet, Tunus’un kuzeydoğu kıyısında yer almaktadır. Akdeniz’in suları ile yıkanır ve ziyaretçi çekecek varlıklardan yoksundur. 75.000 nüfuslu bu şehirde mutlaka görülmesi gereken 5 yeri sizin için seçtik!

Medine

Eski Hammamet kasabası, nispeten küçük olmasına rağmen, şehrin gerçek kalbidir. Dar sokakları ve surları gerçekten karakteristiktir. Çarşısında çok sayıda dükkan ve hediyelik eşya fikirleri bulacaksınız. Medine şehrin güney ucunda yer almaktadır. Evlerinin tertemiz cepheleri ve parlak renkli kapıları tek başına dolambaçlı yoldan gitmeye değer.

Hammamet Medine
Medine de Hammamet / © milda79

la kasbah

Medine’ye hakim olan Hammamet Kalesi, şüphesiz şehrin en ünlü amblemlerinden biridir. Turistlere şehrin savaşçı geçmişini hatırlatıyor. 9. yüzyılda inşa edilmiş ve bazı işgalcilerin ve kanunsuz korsanların açgözlülüğüyle damgasını vuran sıkıntılı bir dönemde birçok insanı korumasından faydalanmak için yakınlara yerleşmeye teşvik etmiştir.

Hammamet Kalesi ve kasbah
Hammamet Kalesi / © tingra

Surlarının tepesinden kucaklayacaksın ayaklarınızın altında beyaz şehir ile muhteşem bir manzara, koy biraz daha parlayacak iken. Körfezden çok uzak olmayan, bakışlarınız dinlenecek Hammamet’in uluslararası kültür merkezi, Georges Sebastian’ın villasında inşa edilmiştir. Botanik bahçesinden ve güzel kolonadlarından yararlanın ve güncel program hakkında bilgi edinin. Nitekim merkezin de 1.200 kişilik bir açık hava tiyatrosu. Yaz aylarında orada bir festival düzenlenir. Son olarak, Hammamet bir müze tahsis etti, Dar Hatice müzesiRoma döneminde ve ziyareti sizi bu küçük kasabanın sadece basit bir kayıp köy olduğu zamanlara çekecek.

Sahiller

Hammamet’in ince kumlu plajları, Tunus’un en ünlüleri arasındadır – tabii ki Cerbe’ninkilerle birlikte. Kış aylarında bile tüm yıl boyunca ziyaret etmek keyiflidir. Yaz aylarında ortalama sıcaklıklar 30°C ile flört eder. Ocak ayında nadiren 12-13°C’nin altına düşerler.

Hammamet Plajları
Hammamet Plages / © derejeb

büyük cami

Hammamet’in büyük camisi 12. ve 13. yüzyıllarda inşa edilmiştir. Orta Çağ’ın Mağribi mimarisini muhteşem bir şekilde gösteren olağanüstü bir anıttır. Şehrin hamamlarının tam karşısındaydı (“hammamet” “hamam”ın çoğuludur).

Hammamet Camii
Hammamet Camii / © Seguintlespasses

Pupput’tan geriye kalanlar

kukla Hammamet’in eski adı. Çağımızın başında Romalılar tarafından sömürgeleştirildi. İkincisi, Afrika kıtasındaki en büyük Roma nekropollerinden biri de dahil olmak üzere orada muhteşem arkeolojik kalıntılar bıraktı.

Bugün ararken Hammamet’te otel Medine dışında başka bir yerde, mutluluk genellikle bu harabelerin yakınında bulunur.

Kukla Harabeleri
Kukla Harabeleri / © Rais67

Yasemin Hammamet

Yasmine Hammamet sahil beldesinin kanıtladığı gibi, şehir modernleşmeyi başardı. Bir turizm beldesidir ve yaklaşık elli bina, otel, restoran, marina ve eğlence parkı ile donatılmıştır. Hanno ve Barbarossa’nın maceralarının izini sürüyorum… tamamen yapay bir medineden bahsetmiyorum bile. Şehirdeki bu şehir, Hammamet’in turistik teklifini tamamlamayı ve aynı zamanda eğlence arayan insanları ve dinlenmeye kararlı insanları çekmeyi mümkün kılıyor.

yasemin hamamı
Yasmine Hammamet © Marc Ryckaert / Wikipedia Commons

⚠️ Tunus’ta dolaşım ve dolaşım ücretleri : Meksika’dan planınızı kullanarak internete girip girerseniz cep telefonu faturanız yüksek olabilir. Bu yüzden sipariş vermeyi düşünün bir SIM veya eSIM kartı Ayrılmadan önce. Bu makale hakkında daha fazla bilgi.

Yasemin ve baharat kokularının sizi sarhoş ettiğini hissediyor musunuz?

Hammamet’te kaldığınız süre boyunca, ortak bir taksiye binin. çevreyi keşfetmek. Daha güvenli, gerekirse rezervasyon yaptırın Hammamet’ten özel gezi : Size ve sevdiklerinize özel bir rehber eşliğinde Tunus’un büyüsünü keşfedebilirsiniz. Tunus’ta mesafeler çok büyük değil. Tunus’u bir günde ziyaret edebilir veya daha güneye, Manastır’a gidebilirsiniz. Tunus atmosferinden tam anlamıyla yararlanmaya ve hoş geldiniz!

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

ülkeye tam rehberimiz!

Güneydoğu Asya’da bir kültür kavşağı