Toulon çevresinde yapılacak 14 kaçırılmaz ziyaret!

tesadüf değil ki Fransa’nın bu bölgesi her yıl dünyanın her yerinden turist çekiyor. Ziyaretler, keşifler ve merak olanakları neredeyse sonsuzdur. Toulon şehrinin temellerini zaten ziyaret ettiyseniz, şimdi öğrenin Toulon çevresinde yapılacak 14 ziyaret seçimimiz !

Rade de Toulon’da tekne turuna çıkın

Toulon’un kenar mahallelerinde olmak ve bu avantajı kullanmamak utanç verici olurdu. Avrupa’nın en güzel limanı ! İşte önemli ve canlandırıcı bir aktivite. Şehre hayran kalmanızı sağlayacak bir tekne turu, limana yaklaşmak ve muhteşem kumsalları görmek. Yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk sırasında limanın kayıkçıları size Toulon’un denizcilik tarihini anlatmaktan mutluluk duyacaktır.

Toulon Körfezi
Toulon Körfezi © LR Photographies

Notre-Dame du Mai Şapeli’nden 360° manzarayı seyredin

Toulon civarında, Six-Fours-les-Plages kasabasında, bu etkileyici dini yapıdır. Notre-Dame du Mai Şapeli şurada yer almaktadır: deniz seviyesinden 352 metreziyaretçilerine sunmasını sağlayan tüm Akdeniz kıyılarının olağanüstü manzarası. Şapele tırmanmak için yarım saat bekleyin. Önünüzdeki panorama nefes kesici, tadını sonuna kadar çıkarabileceğiniz bir esenlik anı!

Toulon çevresindeki Notre-Dame du Mai şapeli
Mayıs Meryem Ana Şapeli © Chabe01 / Wikimedia Commons

La Cadière-d’Azur sokaklarında dolaşın

Bir tepenin üzerine kurulu, tarihle iç içe olan bu köy, içinizde gerçek bir yıldırım düşmesine neden olabilir! bulunan Toulon’dan yaklaşık 17 km, bu küçük ortaçağ köyü zaman içinde donmuş olarak kaldı. Bunlarda yürümek ne güzel dar çiçekli ve Arnavut kaldırımlı sokaklar. Tüm köyün buluştuğu gölgeli bir meydanda bistroda mola verin. O zaman git ziyaret et sur kalıntıları, listelenen şapeller, çıplak taştan. Burada kitle turizmi yok, böyle sakin ve huzurlu bir atmosfer var…

La Cadiere-d'Azur köyü
La Cadiere-d’Azur köyü © LukeDaDuke/Flickr

Hyères adalarında gezinin

Iles d’Or olarak da adlandırılan adalar, esas olarak Porquerolles’in en büyüğü olduğu üç adadan oluşur. İnce kumlu plajların berrak ve turkuaz sularla karıştığı küçük bir cennettir. Port-Cros, wilder, 1963’ten beri Milli Park olarak sınıflandırılmıştır. Burada çok az kumsal vardır, ancak Halep çamları ve holm meşeleriyle oldukça geniş ormanlar vardır. Nihayet, Levant Adası natüristleri memnun edecek. Nitekim, ünlü natürizm merkezinin bulunduğu yer burasıdır.

Porquerolles adası Toulon çevresinde yapılacak
Porquerolles adası © synto

Giens yarımadasının sahil yolunu kullanın

Toulon çevresindeki sahil şeridi, birkaç atmosferin birbirini takip edeceği 35 km’dir. Seviyenize ve uzun süre yürüme isteğinize bağlı olarak birkaç devre mümkündür. Gerçekten de, bazı yollar sizi küçük vahşi derelerdiğerleri harika plajlarhala diğerleri doğru küçük balıkçı limanları. Cömert bir doğanın ortasında, nefes kesici manzaralarla karşılaşacaksınız.

Giens yarımadasının yolu
Giens yarımadasının yolu © hassan bensliman

Sanary-sur-Mer’de dolaşın

Toulon’dan yaklaşık 10 km uzaklıkta, güzel sahil beldesi Sanary-sur-Mer yer almaktadır. Bu liman şehrinde bulacaksınız tipik bir pazar zanaatkar ve Provençal karışımı ile, aynı zamanda renkli evleri olan küçük sokaklar. Akdeniz’in en tipik kıyılarından biri olarak kabul edilen limanına da hayran kalabilirsiniz!

Toulon çevresindeki tipik Sanary-sur-Mer limanı
Tipik Sanary-sur-Mer limanı © YVO-Photos

Cassis derelerinde dolaşın

Provence-Alpes-Côte d’Azur bölgesinde ve dolayısıyla Toulon çevresinde bir zorunluluktur. hayranları için yürüyüşler, her bir dereye gitmek için yaklaşık 2 saatlik devreniz olacak. Yürümek size çekici gelmiyorsa bunları da yapabilirsiniz. deniz turları. Ardından Cassis derelerine ulaşmak için en sevdiğiniz navigasyon araçlarını seçin: tekne, katamaran ve hatta kayıkla, seçim sizin!

Cassis'teki En Vau Deresi
Cassis’teki En Vau deresi © Leonid

Güzel plajların tadını çıkarın

Tembelleşmeyi, ılık kumların üzerinde sessizce dinlenmeyi ve dalgaların sesini dinlemeyi seviyorsanız… mutlu olacaksınız. Toulon çevresinde çok sayıda plaj var! Daha samimi bir atmosfer için, sahil boyunca bulabileceğiniz bazı gizli koylar bile bulabilirsiniz. Cap Brun sahili.

Toulon çevresinde Anse de Méjean
© hassan bensliman

Toulon’un Mourillon bölgesini ziyaret edin

Le Mourillon, Toulon’un Güneydoğusunda yer alan bir semttir. Mourillon bir semtten daha fazlasıdır. ve köy kendi başına. Gerçekten de günlük pazarı, meydanları, alışveriş caddeleri, kilisesi, müzesi, tarihi eserleri var… Sizi baştan çıkaracak ve büyüleyecek her şey!

Mourillon plajı
Mourillon plajı © mat

Toulon’dan Mont Faron teleferiğine binin

sahip olmak olağanüstü görünüm Toulon civarında, yükseklik kazanmak zorundasın. Güney Fransa’nın tamamında eşi benzeri olmayan teleferik sayesinde yaklaşık olarak dağın zirvesine ulaşabilirsiniz. deniz seviyesinden 584 metre. Oradan, tek yapmanız gereken Toulon’a ve çevresine başka bir açıdan hayran olmak. Keşfetme fırsatını yakalayın!

Mont Faron teleferiği
Mont Faron teleferiği © YVO-Fotoğraflar

Dünyanın en eski sinemasında bir film izleyin

1889’da inşa edildihalen faaliyette olan bu sinema şurada yer almaktadır: Ciotat’ta, Toulon’dan yaklaşık 30 dakika. Efsanevi dekoru ve kadife koltukları ile kendinizi rahat ve otantik bir atmosfer. Eden sineması 1996’dan beri ABD’nin envanterinde yer almaktadır. tarihi anıtlar. Yıl boyunca film gösterimleri için gidebilir, kültürel geziler de yapabilirsiniz. Burada ayrıca düzenli olarak konferanslar, gösteriler ve konserler düzenlenmektedir.

Sinema "cennet" La Ciotat'ta
La Ciotat’taki “Eden” sineması © Jean-Jacques Lasmolles / Wikimedia Commons

Saint-Tropez’de Alışveriş

Ah, Aziz Tropez! Tüm dünyada ünlü olan Saint-Tropez, hem milyoner yıldızlara hem de tipik Provençal köyünün ortasında gezinmek isteyen turistlere uygun farklı yüzler sunuyor. Lüks butikler böylece küçük yerel mağazalarla omuz omuza veriyor. Ve bazı hediyelik eşyalar satın aldıktan sonra, neden muhteşem ve daha az ünlü olmayan yerlerde rahatlamıyorsunuz? Pampelonne plajı mı?

Saint-Tropez'in renkli sokakları
Saint-Tropez’in renkli sokakları © Kirk Fisher

Ollioules’te doğanın kalbinde olmak

Burada, hayranları yürüyüşlerarasında tırmanıyor ve bazı çukur açma sevinecek! Gros Cerveau istikametinde D 20 güzergahını takip ederek giydirme cepheden size olağanüstü manzaralar sunulacaktır. Ollioules vadilerinde D 8’i alarak eşit derecede ferahlatıcı başka bir rota izlenmelidir.

Ollioules, Toulon'un etrafını sarıyor
Ollioules boğazları © Open Mind Pictures

Bandol’da yerel şarapları tatmak

AOC olarak sınıflandırılan Bandol crus, dünya çapında tanınan. sevenler için kaliteli şaraplar, siteleri gezmek için bu fırsatı kaçırmayın. Kırmızı, pembe veya beyaz, seçim sizin! Asmalar Bandol’de 2500 yıldan fazla bir süredir büyüyor ve itibarları artmaya devam ediyor.

Bandol üzüm bağları
Bandol üzüm bağları © foonkif

Toulon çevresindeki maceralarınıza devam edin…

Toulon çevresinde yapılacak ziyaretler için hala pek çok başka fikir olurdu! peki sen? En sevdiğin yerler nereler? Ve eğer Fransa’nın bu kısmı sizi baştan çıkarıyorsa, neden Provence-Alpes-Côte d’Azur bölgesini daha geniş bir şekilde keşfetmeyesiniz? Fransa’nın güneyi keşfedilecek veya yeniden keşfedilecek küçük külçelerle dolu. Farklı bir açıdan, manzaralar ve izlenimler değişir. Marsilya çevresi ve Provence’ın en güzel köyleri sizi bekliyor!

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın

Serre Chevalier tatil beldesi hakkında tüm önemli bilgiler burada.

Luberon’da kaçırılmayacak 13 ziyaret