Tayland’da yapılacak 6 şey (hala vakit varken)

Tayland giderek daha fazla turist çekiyor. Otantik ve unutulmaz bir seyahatin tadını çıkarmak için, Tayland’da en kısa sürede yapılacak ve yaşanacak 6 deneyim.

arasında unutulmaz deneyimler Tayland’da yaşamak

Tayland giderek daha fazla turist çekiyor. Otantik ve unutulmaz bir seyahatin tadını çıkarmak için, Tayland’da en kısa sürede yaşayabileceğiniz 6 deneyim.

Çin Mahallesi, Yaowarat Yolu, Bangkok

Asya’da zaten görülmesi gereken bir yer olan Tayland, önümüzdeki birkaç yıl içinde ününü daha da artıracak. 2020’ye kadar, gülümsemeler diyarı, 2015’te 29,9 milyona karşılık 47,5 milyon turisti ağırlayabilir. Kitle turizminin gelişinden önce yapılacak ve tadını çıkaracak bu Tayland deneyimlerine genel bakış.

1. Chiang Mai ormanında fillerle yaşayın

Turistik deneyimler açısından sunacak hiçbir şeyi olmayan ve bu hayvanlara acı çektiren yürüyüşler dışında fillere daha yakın yaşamak için birçok çözüm var. Bazı gezginler fillere bakmak için Kanchanaburi’de tam bir inzivaya çekilmeye karar verirse, Chiang Mai’nin göründüğü Tayland’ın kuzeyi de tercih edilen bir yer.
Kalın derililerin sağlığından endişe duyan turistler için rehbere dönüştürülen mahutların yaşadığı ormanın yakınında, aynı adı taşıyan eyaletteki kasaba, egzotik bir gün için ideal bir başlangıç ​​noktasıdır. Ziyaretçiler fillerin sırtına (sepetsiz) mahut gibi binmeyi öğrenecekler. Ormanda yürüyüşe çıkacaklar ve onlara muzdan oluşan bir yemek sunmadan önce banyo yapma fırsatı bulacaklar.

Chiang Mai ormanında fillerle yaşamak

2. Lopburi Maymunlarıyla Arkadaş Olun

Bangkok’un kuzeyinde, birkaç saatlik sürüş mesafesinde, maymunlar şehri Lopburi’yi keşfedin. Kmer kökenli tapınakları keşfederken, gezginlerin şehirde yaşayan küçük makaklarla yetinmeleri gerekir. Hedef haline gelmemek için dikkatli olmak ve yiyecekleri çantada tutmak (veya öğle yemeğini daha sonra yemeyi planlamak) daha iyidir. Toplantı her halükarda hatırlanmayı ve eğlenceli fotoğraflar üretmeyi vaat ediyor.

Lopburi Maymunlarıyla Arkadaşlık

3. Bisikletle Sukhothai’de zamanda geriye yolculuk

Sukhothai, daha sonra Tayland olan Siam Krallığı’nın ilk başkentiydi. Chiang Mai’den karayoluyla 4 saat 30’da bulunan şehir, antik surlarla çevrili 21 tapınağın kalıntıları için ilginçtir. Tarihin bu tanıklıklarının keşfi, Buddha’nın her açıdan ölümsüzleştirildiği muhteşem fotoğraflara yol açıyorsa, Sukhothai’nin tarihi parkı, ziyaret şekli sayesinde özellikle keyifli. Sadece birkaç baht için bir bisiklet kiralayın. O zaman parka gelip gitmek için özgür seçim.

Sukhothai'de bisikletle zamanda geriye yolculuk

4. Kanchanaburi’deki Kwai Nehri üzerindeki Köprü’nün tarihini yeniden yaşayın

Bangkok’un 130 km batısında yer alan Kanchanaburi, Tay tarihinin hayranları için önemli bir duraktır. Oraya, inşası birkaç bin işçinin ölümüne neden olan Kwai Nehri üzerindeki köprünün fotoğraflarını çekmek için geliyorlar. İkinci Dünya Savaşı sırasında, bölgenin sakinleri olan Japonlar, Kanchanaburi’yi 410 km’den daha uzun bir yol olan Burma’ya toplamaya karar verdiler. Çalışmanın beş yıl sürmesi gerekiyordu, ancak iş sadece 18 ayda tamamlanacak. Japon işgali özellikle Avustralyalı, Hollandalı ve İngiliz savaş esirlerine başvurmaya karar verdi. Pierre Boulle’ün romanı ve onun ünlü film uyarlamasıyla ölümsüzleştirilen bir drama”Kwai Nehri üzerindeki köprü“.

Kanchanaburi'deki Kwai Nehri Köprüsü'nün tarihini yeniden yaşayın

5. Fener Festivali Loy Kratong’u deneyimleyin

Zamanda askıya alınmış bir an. Her yıl, on ikinci kameri ayın dolunayının akşamında Thais, yağmur mevsiminin bitişini kutlar ve su ruhlarına iltifat eder. Muz yapraklarından mumların konulduğu küçük tekneler yaparlar. Ayrıca gökyüzüne fenerler gönderirler. Thais’nin bu ritüele düşkün turistlere olumsuz bakmadığı için katılmanın kolay olduğu popüler ve aile festivali.
Loy Krathong, Tayland genelinde kutlanır ve buna performanslar ve yemekler eşlik eder. Sukhothai, tarihi parkta düzenlenen ses ve ışık gösterisi sayesinde özellikle bu festivalle ünlüdür.

Canlı Loy Kratong, fener festivali

6. Koh Tao’da zaman ayırın

Tayland’a yapılacak bir gezi, elbette, cennet adalarından birine sapmadan tamamlanmış sayılmaz. Her biri bir tatilci profiline karşılık gelir. Ancak sadece birinin seçilmesi gerekiyorsa, Koh Tao sözleşmeyi oldukça yerine getirebilirdi.
Siam Körfezi’ndeki Kaplumbağa Adası, Dolunay Partisi için eğlence düşkünleri arasında popüler olan turist Koh Phi Phi ve Koh Pha Ngan’dan uzakta, huzur ve rahatlama sunar. Koh Tao, dalgıçları ve şnorkelli yüzme meraklılarını memnun edecek.

Koh Tao'da zaman ayırın

Tayland turunuza devam edin

Bu birkaç unutulmaz deneyimin, bir sonraki Tayland seyahatiniz için size ilham vereceğini umuyoruz. Bangkok veya Phuket hakkındaki makalelerimizle araştırmanızı derinleştirmekten veya Tayland tarihi ve kültürü hakkında daha fazla bilgi edinmekten çekinmeyin. Tayland’ı ziyaret etmek için seyahat planınızı diğer gezginlerle (yorumlarda) paylaşın.

fotoğrafa katkı verenler © iStock

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

Seyşel Adaları’nı neden ziyaret etmelisiniz? Paradise’a hoş geldiniz!

Bangkok’ta kaldığınız süre boyunca ne yapmalı?