Tamamlanması gereken tüm formaliteleri keşfedin!

Ejderhanın ülkesini keşfetmeyi hayal ediyor musunuz? Unutulmaz bir konaklamaya başlamadan önce Vietnam için vize almanız gerekecek. Atılması gereken adımlara genel bakış!

Vietnam için tüm malzemeleri bir araya getiriyor olağanüstü bir yolculuk : elektrikli yeşil pirinç tarlalarından, Hanoi’nin korunmuş kolonyal mimarisinin yanından geçen görkemli Halong Körfezi’ne. Ülke, güler yüzlü ve sıcak bir karşılamanın eklendiği şaşırtıcı bir manzara çeşitliliği sunuyor. Doğru sonsuz Asya’nın sembolü, orada seyahat etmek, dünyadaki eşsiz harikaları keşfetmenizi sağlayacaktır. Ancak bundan önce bazı idari formaliteler gerekli olacaktır. Vietnam için hangi vize türünü seçmeli? Ne zamana kadar geçerlidir? Size her şeyi anlatıyoruz!

Vietnam için vizeye ihtiyacınız var mı?

Fransız vatandaşları, tüm Avrupa vatandaşları gibi,vize şartı Vietnam’a giden bir uçağa binebilmek. bu küçük çocuklaryaşı ne olursa olsun bu yükümlülüğe tabidir.

Sadece bir bir Asya ülkesi tarafından verilen pasaport ASEAN üyesi vize muafiyetinden yararlanabilir. Durumunuz buysa, daha fazla bilgi için Vietnam Büyükelçiliği ile görüşün. Başka bir ülkeye seyahat ediyorsanız ve basit bir mola, Vietnam vizesi için başvurmanıza gerek yoktur. Ancak, havalimanının uluslararası alanını terk etmenize izin verilmeyecek.

Vietnam'daki Halong Körfezi
Halong Körfezi’ni ziyaret edin © Balate Dorin

Vietnam vizesi nereden alınır?

vietnam vizesi Mayıs 3 farklı şekilde elde edilebilir :

 • ayrılmadan önce, Paris’teki Vietnam büyükelçiliğinde veya bulunduğunuz ülkenin büyükelçiliğinde. Başvurular genellikle doğrudan sitede, eksiksiz dosyanız ve pasaportunuz yatırılarak yapılır. Seyahat edemiyorsanız ancak Fransa’da yaşıyorsanız, formaliteleri posta yoluyla tamamlayabilirsiniz.
 • internet vasıtasıyla, elektronik vize başvurusu yaparak. Pasaportunuzdan ayrılmanıza gerek kalmamasının yanı sıra bu çözüm, daha hızlı ve daha ucuz olma avantajına sahiptir. Formdan ödemeye kadar tüm adımlar çevrimiçi olarak yapılır.
 • varışta : elektronik vizenin uygulanmasından bu yana, bu olasılık neredeyse ortadan kalktı. Ancak, başka seçeneğiniz yoksa, önceden Vietnam göçmenlik bürosundan yazılı izin talep etmeniz gerekecektir.

Mevcut vizelerin farklı türleri nelerdir?

Vietnam makamları, ülkeyi ziyaret etmek veya çalışmak için vize verir. Seyahatinizin amacına bağlı olarak, çoğu zaman farklı süreler mümkündür. bir yıla kadar. Vietnam vizesi formda istenen tarihlerde geçerlidir, ve tamamlandığı tarihten itibaren değil. Başka bir deyişle, adımları birkaç ay önceden yapabilirsiniz. Bu sizi son dakika formalitelerinin stresinden kurtaracak! Buna karşılık, seçilen tarihlere titizlikle uyulmalı ve yerel makamlar bu konuda çok seçicidir. vize bitiş tarihi. Bu nedenle, her aşım günü için 25 ABD Doları ceza uygulanır.

Bir kez orada, mümkün vize uzatma başvurusunda bulunun. Bunu yapmak için en yakın kasabadaki göçmenlik bürosuna gidin veya pasaportunuzu otelinize veya formaliteleri sizin için yapacak olan yerel bir seyahat acentesine emanet edin. Çoğu zaman, iki kez uzatabilirsin, başlangıçta elde ettiğiniz süreye eşit bir süre için. İdeal olanı vizenizin bitiş tarihinden en az bir hafta önce yapmanızdır, özellikle resmi tatillerde adımlar oldukça uzun olabilir. Var üç vize kategorisiher biri farklı kalış sürelerine ve koşullara sahip.

e-vize

Vietnam için bu vize önceden çevrimiçi olarak alınır, bu nedenle en basit çözüm. Ülkeyi turizm veya ticari nedenlerle ziyaret etmek isteyen kişilere yöneliktir. Elektronik vize ise 1 ay geçerlidir (30 gün) Vietnam’a giriş yaptığınız tarihten itibaren. Bu vize ile sadece tek bir giriş topraklarda. Ülkeden ayrılmak ve başka bir e-vize ile girmek isterseniz, iki konaklama arasında bir aylık süreye saygı göstermeniz gerekecektir.

Bu vizeye başvurmak için yapmanız gerekenler uluslararası bir havaalanına varmak, çünkü pasaportunuz elektronik olarak okunacaktır. Cihaz, kara ve deniz sınır noktalarında konuşlandırılıyor. Bu yüzden Vietnam’a uçmadan girmeyi planlayıp planlamadığınızı öğrenmeyi unutmayın. E-vize ücreti 24€’dur. Bu nedenle mevcut vizelerin en erişilebilir olanıdır!

Turist veya iş vizesi

Bu iki vize büyükelçilikten alınabilir Vietnam ve ülkede bir aydan fazla kalmak veya istediğiniz kadar girip çıkmak istiyorsanız çok önemlidir.

için tek giriş :

 • Sitede 1 ile 30 gün arasında vize ücreti 60€’dur.
 • 31 ila 90 gün (3 ay) arasında fiyat 80 € ‘dur.

vize için çoklu girişler :

 • 1 ile 30 gün arasında ücret 80€’dur.
 • Sitede 31 ila 90 gün arasında fiyat 130€’dur.

Bu vizelerden birini almanız gerekiyorsa acil Durum, fiyat kişi başı ek 60 €’dur. Tekrar ticari vizeler, mesleki nedenlerle verilirler. Örneğin, yerinde bir görev yürütmeniz gerekiyorsa. Bu durumda büyükelçilikten resmi izin istenerek vize süresi uzatılabilir. Vietnam’da verilen süreye bağlı olarak vize ücreti 160€’ya kadar çıkabilmektedir.

pasaporttaki vize
Pasaportunuzda vizeniz olsun © ma8

Sağlık krizi sırasında Vietnam özel önlemler aldı:

 • Hava ve kara sınırları şu anda kapalı.
 • ihracı turist vizeleri askıya alınır.
 • bu ticari vizeler ya da aile birleşimi nedeniyle kabul edilenler sadece.
 • Başvurular artık büyükelçilikte yapılmamakta, sadece çevrimiçi veya posta yoluyla.

Hazırlanacak belgeler nelerdir?

Vietnam vizesine başvurmadan önce kontrol etmeyi unutmayın. pasaport uygunluğunuz. Bu iyi durumda olmalıdır, elçilik herhangi bir hasarlı veya yırtık pasaportu reddetme hakkını saklı tutar. Ayrıca, vizenin yapıştırılabilmesi veya varışta pasaportun damgalanabilmesi için en az bir tamamen boş sayfa içermelidir.

E-vize için sağlanması gereken belgeler

E-vize başvurusu yapmak için şu adrese gidin: ulusal göçmenlik portalı. Aşağıdaki belgeleri taramanız ve yüklemeniz gerekecektir:

 • 2. ve 3. sayfalar pasaportun (kimliğiniz ve imzanız olanlar). Tarama iyi kalitede olmalıdır. E-vize için pasaportunuzun dönüşünüzden sonra en az 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir.
 • a kimlik fotoğrafı Fransız standartlarına göre: renkli ve yüzünüz açık ve ifadesiz.

Anketi doldurduğunuzda, kimlik bilgilerinize ek olarak, sizden şunlar istenecektir:

 • senin milliyet,
 • senin uzmanlık alanı işvereninizin adı ve iletişim bilgilerinin yanı sıra. Çalışmıyorsanız, “yok” olarak belirtin,
 • vos giriş ve çıkış noktaları Vietnam’ın,
 • le motif kalışınızın,
 • senin yerinde adres : Varışta otelinizin adını ve adresini belirtin.

Online başvurunuzu tamamladıktan sonra, onay par posta Bir kaç gün sonra. Daha sonra verilen bağlantıyı takip etmeniz, tüm bilgilerin doğruluğunu kontrol etmeniz, e-vizenizi yazdırmanız ve Vietnam’a geldiğinizde pasaportunuzla birlikte ibraz etmeniz gerekecektir.

Büyükelçilikte vize başvurusu için sağlanması gereken belgeler

Paris’e seyahat edebiliyorsanız, Vietnam büyükelçiliğine gidin. davanı dosyala mesai saatleri içinde vize başvurusu. Oraya gitmeniz mümkün değilse, evraklar posta ile gönderilebilir. Aşağıdaki belgeleri sağlamanız gerekecektir:

 • Pasaportun, iade tarihinden itibaren 1 ay geçerlidir.
 • Bir kimlik fotoğrafı orijinal renkte, Fransız standartlarına göre.
 • NA1 formu usulüne uygun olarak doldurulmuş vize başvuru formu. Bu, web sitesinden indirilecek ve fotoğraf, bu amaçla sağlanan eke yapıştırılmalıdır.
 • Ve ödeme aracı (nakit, kredi kartı veya çek).
 • Konaklamanız bir iş gezisibir vesikalık fotoğrafın yanı sıra sizi çalıştıran şirketten şantiyede yapılan işin niteliğini açıklayan bir mektup ekleyin.

Talep posta yoluyla yapılırsa, ek olarak şunları sağlamanız gerekir:

 • Kontrol Vietnam Büyükelçiliğine ödenir.
 • Bir zarf evraklarınızın iadesi için makbuz teyidi ile ödenen kayıtlı posta ücreti.

Vietnam vizesi kaç günde çıkar?

kurşun zamanı vize türüne bağlı olacaktır talep etmek :

 • E-vize için 4 ila 5 iş günü,
 • Büyükelçilikte vize için 10 gün,
 • Acil vize için 3 gün.

Kolay ve hızlı vize nasıl alınır? Hayatını basitleştir! Hata yapmaktan korkuyorsanız veya onunla uğraşmak istemiyorsanız, devam edin. Hızlı Vize doğru çözümdür. Nasıl devam edilir? Dosyayı doldurun, belgelerinizi gönderin, gerisini onlar halleder. Verimli ve hızlıVietnam vizenizi alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Vietnam'da pirinç tarlaları
Elinizde vize, Vietnam’ı ziyaret edin © Blue Planet Studio

Artık formaliteler bittiğine göre, hazırlıklar sizin! Seyahatinizi organize etmek için seyahat tavsiyeleri yazımızı okuyun ve sitede çekilmiş bu 42 fotoğrafın önünde hayal kurmaya başlayın. Bu makaleyi beğendin mi? Yorumlarda tepki vermekten çekinmeyin!

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

24 fotoğrafta Tayland’ı keşfetmek

Kesinlikle keşfedilecek 7 yer!