sorunsuz bir yolculuk için tavsiyemiz

Önünüzde bir Paris/Marsilya seyahat projeniz var mı? Aile tatilleri, profesyonel konaklama, romantik hafta sonu, çeşitli sebepler, Fransa’nın en kalabalık ikinci belediyesi için Paris’ten ayrılmanıza neden olabilir. Herhangi bir seyahatte olduğu gibi, seyahate çıkmadan önce uygun şekilde hazırlanmanız gerekir. Başarılı bir yolculuk için size pratik tavsiyeler veriyoruz.

Daha düşük bir maliyetle trenle gitmek için yolculuğunuzu simüle edin

Seyahat planı yaparken ilk aklınıza gelen şeylerden biri ulaşım araçlarıdır. Başkentten Marsilya’ya bir gezi için farklı ulaşım seçenekleriniz var. Bu mümkünoraya tren, otobüs veya araba paylaşımı ile git. Bu seçeneklerin her birinin avantajları ve dezavantajları vardır. Birinin veya diğerinin seçimini yapan ana kriter, seyahatin maliyetidir.

Önerilir Paris/Marsilya yolculuğunuzu simüle edin özel bir platformda tren veya otobüsle seyahat sunar. En uygun ulaşım aracını bulacaksınız. Seyahat simülasyon araçları genellikle seyahat rezervasyon siteleri tarafından sunulmaktadır. Bu araçlar sayesinde sadece birkaç tıklamayla her bir ulaşım modu hakkında pratik bilgilere sahip olacaksınız. Bunlar, diğerleri arasında şunları içerir:

  • tarifenin,
  • rota türü,
  • gezinin süresi,
  • kalkış ve varış saatleri ve istasyonları,
  • mevcut ulaşım araçları vb.

Bu pratik yönüne ek olarak, bir gezi simülasyon aracının kullanılması, daha düşük bir maliyetle seyahat etmenize yardımcı olur. Deneyimler, trenle seyahat etmenin en uygun ve ekonomik olduğunu göstermektedir. en Trenle Paris/Marsilya yolculuğu Biletinizi ne zaman ayırttığınıza bağlı olarak ortalama 10 € ile yaklaşık 600 € arasında maliyetler. Aynı koşullar altında, bir otobüs yolculuğunun ortalama fiyatının yaklaşık 20 € ila 700 € arasında olduğu tahmin edilmektedir. Bir araba paylaşımı gezisi için en az 30 € planlamak gerekir.

tren ve otobüsle seyahat Paris/Marsilya

Trende yapacak bir şeyler planlayın!

Paris/Marsilya yolculuğu, türüne ve seçtiğiniz nakliye şirketine bağlı olarak nispeten uzun olabilir. Yaklaşık yapmak için bekliyoruz. Bir tren yolculuğunu tercih ettiğinizde 3 saatlik yolculuk süresi. Bu şartlar altında vakit geçirmek ve sıkılmamak için yapılacak bir şeyler planlamanız önerilir. Bacaklarınızı esnetmek için yürümenin yanı sıra trende çok çeşitli aktiviteler de mümkün.

Marsilya’ya gelmeden önce kitap okuma, manzara fotoğrafçılığı, oyunlar gibi aktivitelerle can sıkıntısından kurtulabilirsiniz… Ayrıca müzik dinleyebilir, eğlenceli içerikler keşfedebilir veya sosyal ağlarda sohbet edebilirsiniz. Bilgisayarınızda çalışmak da kendinizi meşgul etmenin harika bir yoludur ve uzun bir tren yolculuğu sırasında zaman geçirmek. Ayrıca diğer yolcularla sohbet edebilirsiniz. Sizinle aynı ilgi alanlarını paylaşan insanlara rastlamak oldukça olasıdır.

Mümkünse doğrudan rotaları hedefleyin

Paris/Marsilya rotası 661 kilometredir. Yolculuk sırasında kendinize bakmayı planlasanız bile, daha uzun bir yolculuktan kaçınmak için doğrudan yukarı yönde bir rota seçmeniz önemlidir. Online seyahat karşılaştırma araçları yardımıyla her bir demiryolu taşıma firmasının güzergâhlarını kolaylıkla inceleyebilirsiniz ve en hızlı rotayı tercih edebilirsiniz. bir seçim yapmanız önerilir. Çok az değişiklikle veya değişiklik olmadan Paris/Marsilya gezisi yolda tren. Kesintisiz yolculuklar ve duraklar daha çok belirtilir. Bu özellikle, üç saatlik yolculuğun menzili içinde kalmanıza ve Marsilya’ya hızlı bir şekilde varmanıza olanak tanır.

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimlerimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın

Gorges du Verdon’da yapılacak 12 aktivite ve ziyaret

İşte Pau çevresinde yapılacak 12 ziyaret! (Béarn’da)