Seyşel Adaları’nı neden ziyaret etmelisiniz? Paradise’a hoş geldiniz!

Hint Okyanusu’nda yüzen bu bölgeyi yüzlerce ada oluşturuyor ve çok sayıda cennet manzaraları sunuyor.. Pastoral kumsallarda dinlenmek isteyen ziyaretçiler veya fauna ve florayı keşfetmek için yola çıkan gezginler için bir nimettir. Cazibe ve kaliteli oteller veya restoranlar gibi daha fazla argüman ile … Seyşeller’i ziyaret etmenin nedeni bu!

Seyşel Adaları’nı neden ziyaret etmelisiniz? Plajların ve denizin tadını çıkarmak için!

Valizlerinizi otele bıraktıktan sonra, hedef plaj! Seyşeller, turkuaz ve berrak suların yıkandığı palmiye ağaçlarıyla bezeli birçok koylarıyla gerçek kartpostal manzaraları sunuyor. İki bronzlaşma seansı arasında, dalıştan çok daha erişilebilir bir aktivite olan “şnorkel” ile kendinizi şımartabilirsiniz, çünkü sadece palet ve şnorkel yardımıyla deniz dibini taramaktan ibarettir. Ana ada olan Mahé’de, Beauvallon bölgesi su altı faunasını ve florasını keşfetmenize olanak tanır.

Şnorkelle Dalma Seyşeller
Seyşeller’de şnorkelle yüzme ©clicjeroen

115 adadan oluşan bir takımada

Seyahat katalogları için tercih edilen destinasyondur ve bunun iyi bir nedeni vardır: Seyşeller tatilinizi orada geçirmek için her şeye sahiptir.. Fransızca’nın üç ana dilden biri olduğu bu Cumhuriyet, Hint Okyanusu’nun geniş bir alanına dağılmış 115 adadan oluşuyor. Ve eğer kendinizi sık sık Mahé, Praslin veya La Digue gibi başlıca yerleri ziyaret etmekle sınırlamak zorunda kalıyorsanız, neden başka harikaları keşfetmek için bir maceraya çıkmıyorsunuz?

sahildeki kayalar
Seyşel Adaları’ndaki plaj..… ©3dman_eu

Mağazalarda el sanatları

Son olarak, satın alma tarafında, bunlar çoğunlukla Seyşeller’den getirilebilecek el sanatlarıdır., Anse-aux-Pins köyündeki dükkanlarda veya Victoria’daki pazarda bulunur. Mercanlar ve kabuklar mücevhere dönüştürülür; hindistan cevizi lifi ve dokuma rafya şapka, sepet, paspas ve çanta yapımında kullanılır.

Zengin bir gastronomi

Hala neden Seyşeller’i ziyaret ettiğinizi merak ediyorsanız: gastronomi için! Fransız, Afrika, Hint veya Çin etkileriyle renklendirilmiş…Denizin sunduğu tüm ürünleri restoranlarda tadarız., balık, karides ve diğer kabuklular, sebze veya baharatlarla birlikte odun ateşinde ızgara yapılan birçok öğünde bulunur. Seyşeller’de dışarı çıkmak için genellikle otel komplekslerinin barlarına ve gece kulüplerine geri dönmeniz gerekecek.

Seyşeller balık yemeği
Balık yemeği ©qimono

Victoria’daki otelinizi bulun

Seyşeller ziyareti kaçınılmaz olarak başkent Victoria ve uluslararası havalimanının bulunduğu Mahé ziyaretiyle başlayacak. Otellerin büyük bir kısmı da burada yoğunlaşıyor: Fransa’dan ayrılmadan önce rezervasyon yaptırmak aynı zamanda ucuz ve çok avantajlı fiyatlar bulmayı da mümkün kılıyor. Seyşeller çok çeşitli oteller sunar yüksek turizm sezonunda, son dakikada ücretsiz oda bulmak daha karmaşık hale gelse bile.

seyşeller bakış açısı
Mahé’ye bakış açısı © Rajesh Chetty

pratik bilgiler

Seyşeller’e gitmek ister misin? Başarılı bir konaklama sağlamak için OK Voyage, pratik bilgilerinden ve iyi planlarından yararlanmanızı sağlar.

  • Turizm Ofisi : web sitesini ziyaret edinSeyşeller turizm ofisi
  • Para ve değişim : Para birimi Seyşeller Rupisi’dir (SCR). Turistlerin restoran ve otel faturalarını euro veya dolar olarak ödemeleri gerektiğini lütfen unutmayın. Yalnızca küçük alımlar doğrudan rupi olarak ödenir.
  • Jet lag : Seyşeller GMT+4 saat dilimindedir, bu nedenle Seyşeller’de yazın 2 saat, kışın 3 saat Paris’e kıyasla daha fazladır.
  • Gitmek için : Seyşeller’e seyahat etmek için en iyi zaman yaz mevsimidir (Seyşeller’deki iklimin ayrıntılarına bakın).

ulaşım

  • Seyşel Adaları’na Ulaşım: “Seyşeller Uluslararası Havaalanı”, başkent Victoria’nın eteklerinde, Mahé adasında yer almaktadır. Tüm uluslararası uçuşları barındırır.
  • Seyşel Adaları’nı Dolaşmak: Aynı adada gezmek için araba veya bisiklet kiralamak mümkün. Bir adadan diğerine gitmek için bir tekneye, vapura ve hatta bir helikoptere binebilirsiniz.

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

giriş formaliteleri hakkında her şey

Tayland’da yapılacak 6 şey (hala vakit varken)