seyahatinizin 6 şartı

Latin Amerika’da yükselen bir destinasyon olan Belize

Latin Amerika’nın 2017’de her zamankinden daha fazla turist çekmesi bekleniyor. Kolombiya’nın giderek daha fazla gezgin çekmesi ve Kosta Rika’ya olan bağlantılarının artmasıyla, gelişmekte olan başka bir destinasyon gözünüze çarpabilir: Belize.

Meksika ve Guatemala arasında kalan Belize, üçlüyü tamamlıyor. Le Petit Futé piyasaya çıktı yeni bir rehber vahşi konaklama sevenler için öngörülen küçük bölgeye adanmış. Hemen biniş.

1. Xunantunich Arkeolojik Alanı

Guatemala sınırında, Belize’den geçen Maya uygarlığının kalıntılarından biri duruyor. 23.000 km2’den daha az olan bu ülkede kalacak altyapı eksikliğinden yılmayan turistler, Belize’nin en sembolik fotoğraflarından birini ölümsüzleştirmek için buraya geliyorlar. Arkeolojik sit alanı bir tepenin üzerindedir. Ziyaretçiler muhteşem bir panoramanın tadını çıkarmak için tırmanıyor.

Xunantunich Arkeolojik Alanı

2. Le Belize Hayvanat Bahçesi

Hayvanları seven gezginler için bir sığınak olan Belize Hayvanat Bahçesi, küçük Orta Amerika ülkesinin sembolik türlerini bir araya getirdiği için önemli bir mola yeridir. Sunulan tüm hayvanlar, doğal koşullarına mümkün olduğunca yakın yaşayanlar tedavi için toplanmıştır. Hayvanat bahçesi jaguarlara, pumalara ve hatta margaylara yaklaşmak için önemli bir destinasyondur. Ayrıca, bir kurulum jaguarlarla tam bir güvenlik içinde yüz yüze gelmenizi sağlar. Ayrıca hayvanat bahçesi, vahşi hayvanların karanlıktan sonraki davranışlarını anlamak için gece ziyaretleri düzenlemektedir.

3. Le Mavi Delik

130 km’yi aşan uzunluğuyla dünyanın en büyük ikinci bariyer resifine ev sahipliği yapan Belize, hem dalgıçlar hem de şnorkelle yüzenler (maske ve şnorkel) için tercih edilen bir destinasyondur. Noktalar çoktur, ancak en ünlüsü Komutan Cousteau tarafından popüler hale getirilen Mavi Delik. Ünlü denizci, burayı dalış için dünyanın en iyi yerlerinden biri olarak kabul etti. Seans küçük bir organizasyon gerektiriyor çünkü 300 metreden daha büyük bir çapa sahip olan site, anakaradan 80 kilometre uzaklıkta ve Karayip Denizi’ndeki bir grup mercan adası olan Les Cayes’e ait. Gezi aynı zamanda rahat bir bütçe dayatır.

4. Actun Tunichil Muknal’ın Maya Mağarası

Belize’de sayısız olan yeraltı boşlukları, Maya uygarlığı tarafından Tanrıları onurlandırmak için kullanıldı. Bugün, bu mirası biraz egzersiz yaparken hatırlamak için turlar düzenleniyor. Gezi, su yürüyüşü, kanyon geçişi ve ormanda yürüyüşten oluşur. “Actun Tunichil Muknal” mağarası en ünlüsüdür.

Belize'deki Maya mağarası

5. Corozal ve Karayip kıyıları

Daha önce British Honduras olarak adlandırılan eski İngiliz kolonisi, Orta Amerika’da İngilizce konuşulan tek ülkedir. Resmi olarak İngilizce konuşuyoruz, ancak İspanyolca konuşulan ülkelere olan yakınlık, İspanyolca’yı temel bir dil olarak kabul ettiriyor. Belize ayrıca Creole, Garifuna ile kültür ve dillerin bir karışımını sunuyor…
Karayip kıyıları, gezginleri memnun edecek bu karışımı görmenizi sağlayacaktır. Corozal Kasabası’nda İspanyol kolonyal ayak izlerini keşfederler ve kabuklu deniz ürünleri ve deniz ürünlerinin tadına bakarlar.Güneyde sahil beldesi Placencia daha turistik.

6. Belmopan Sermaye Piyasası

Yerel pazarların hayranları için, çok küçük bir başkent olan Belize’ye gidin: Belmopan. Hattie Kasırgası’nın geçişini takiben önceki başkent Belize City’nin yıkılmasından sonra inşa edilen 15.000 nüfuslu şehir, tüm nüfusun buluştuğu belediye pazarından keşfedilebilir.

UYGULAMA : seyahatinizi planlamadan önce, öğrenmek için yıllık iklimi kontrol etmeyi unutmayın. en iyi zaman ne zaman Belize’ye gitmek için.

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

Bu 20 fotoğraf, Essaouira’ya gitmek istemenizi sağlayacak

Palmyra antik kenti: tarihle dolu bir yer