Serre Chevalier tatil beldesi hakkında tüm önemli bilgiler burada.

En iyi Fransız kayak merkezlerinden birinde iyi vakit geçirmek ister misiniz? Serre Chevalier beldesi kışın kayakçıları, yazın ise her türden doğa ve spor tutkunlarını bekliyor.

Briançonnais, anın en önemli dağ beldelerinden birine ev sahipliği yapmaktadır. Serre Chevalier istasyonu aslında sunuyor kış sporları tutkunları için birçok avantaj ve doğa severler. Ecrins Milli Parkı’nın zirveleri üzerindeki olağanüstü panorama, başarısına yabancı değil. Hautes-Alpes’te bulunurve özellikle Guisane’nin görkemli yeşil vadisinde, tatil köyü aynı zamanda gezginlerin sıcak karşılamasıyla ünlü ve optimal altyapısı. Bu alanda benzeri olmayan bir bilgi selini keşfedin ve sakin bir şekilde kaçışınızı hazırlayın!

Serre Chevalier tatil beldesi hakkında her şey

1940’larda Chantemerle’den Serre Chevalier’e kadar uzanan yeni bir teleferiğin yapımı sayesinde tatil köyü havalandı. tünemiş 2 400 m rakımbu büyük Fransız kayak merkezi birkaç köyden oluşuyor ve çok birçok kayak pisti. Bölgeye tüm yıl boyunca erişilebilir kış veya yaz aktiviteleri. Tesis ayrıca tüm nesillere hitap ediyor ve ister istemez tatilcileri de memnun ediyor!

Serre Chevalier tatil beldesi
Serre Şövalye © ChantalS

Serre Chevalier alan adına nasıl gidilir?

İdeal bir konuma sahip olan Serre Chevalier beldesine kolayca erişilebilir. karayolu ve toplu taşıma ile. Milano’dan 3 saat, Cenevre’den 3 saat, Marsilya’dan 3 saat ve Lyon’dan 3 saat uzaklıkta, her kesimden yolcuyu ağırlıyor. Tatil beldenize ulaşmak için Fréjus tünelini kullanmak zorunda mısınız? Serre Chevalier beldesinde en az iki gecelik rezervasyonla geçiş kolaylığından yararlanacağınızı bilin. Siteden, birçok araba parkı tatilcilerin kullanımına açıktır.

eğer gelirsen uçak veya trenle Marsilya-Provence havaalanında veya Aix-Tgv’de, ulaşım önceden rezervasyon ile servis Senin için bekleniyor. Diğer servislere Grenoble, Lyon veya Torino’dan erişilebilir. Briançon’dan gece trenini de tercih etmek mümkün.

Resortta konaklama çözümleri nelerdir?

İster tercih edin her şey dahil konaklamalar herhangi bir stresten kaçınmak için veya bir bağımsız konaklama Size daha fazla özgürlük vermek için Serre Chevalier beldesinde size uygun konaklama seçeneğini kolayca bulacaksınız. Planlanan aktivitelere, macera veya dinlenme arzunuza, bağımsızlık veya konaklamanızın kontrolünü ele geçirme ihtiyaçlarınıza bağlı olarak… uygun konaklama sizi bekliyor. Çok çeşitli konut teklifleri arasından seçiminizi yapın. Ayrıca konaklama olanaklarını keşfedin Serre Chevalier’de kayak yapmak konaklama ve aktiviteler dahil.

Serre Chevalier yakınlarındaki La-Salle-les-Alpes köyü
Serre Chevalier yakınlarındaki La-Salle-les-Alpes köyü © Francois Roux

Kayak alanı ve yamaçlar hakkında daha fazla bilgi edinin

Güney Alpler en çok Fransa’daki başlıca kayak bölgeleri, ve hatta Avrupa, kış sporları meraklılarının zevkine. 400 hektardan fazla işaretli kayak pistinin keyfini çıkarın. Mülkün toplam alanı yaklaşık 4.000 hektardır. bu peyzajlı alanların çeşitliliği tüm aileyi memnun edecek! İster performansınızı artırmak, ister kalabalıktan uzakta antrenman yapmak, ister yeni başlayanlara ayrılmış bir alanda kayak yapmayı tercih edin, ister çocuklarınızın eğlenceli alanlarda kayak yapmayı denemesinin keyfini çıkarın, her kayakçı profili için her şey planlanmıştır. Sayısız telesiyej sizi bölgenin her yerine ulaştırır ve tesisin her köşesinden kolaylıkla yararlanmanızı sağlar.

Dikkatli bir şekilde kayak yapmak ve hiçbir aktiviteyi kaçırmamak için interaktif bir harita

Ve interaktif pist haritası herkes tarafından erişilebilir ve inişlerin açıklıklarını doğrulamaya, rotalara danışmaya ve hava durumunu kontrol etmeye izin verir. Kayak geziniz sırasında ulaşacağınız bakış açıları, yemek yiyebileceğiniz en iyi yerler ve hatta kar ayakkabılı yürüyüş parkurlarından da bahsediliyor. Tümüne göz atın gerekli ve faydalı bilgiler harika bir gün geçirmenizi sağlayacak!

Kayaklarınızı giymeden önce birkaç ipucu

Yamaçların tepesine çıkmadan önce, kar yağışını kontrol et ikincisi ve hava koşullarının stokunu almak. Gerçekten de rüzgar, sıcaklıklar ve kar yağışı kayak gezinizi etkileyebilir. Görünürlük azalabilir ve kayma başlangıçta beklenenden daha tehlikeli olabilir. Dikkatli olmak daha iyi. Ayrıca hakkında bilgi edinin kayak pistlerinin erişilebilirliği bu seni ilgilendiriyor. Nitekim bazıları çeşitli nedenlerle bazen halka kapatılabilmektedir.

Serre Chevalier kayak merkezi Alpler
Kışın Serre Chevalier beldesinin kayak alanı © belyaaa

Serre Chevalier’de kayak dışında kış aktiviteleri

Sen bir Heyecan arayan ? Geleneksel snowboard’un ötesinde, buz kartı, kar arabası veya buzda sürüş gibi diğer disiplinleri deneyin. Siz de orijinal sporları sever misiniz? Neden Joering kayak deneyimini denemiyorsunuz? Kayaklarınıza iyi demirlemiş, kendini bir atın çekmesine izin ver son sürat. Kayak tutkunuzu havadaki aktivitelerle birleştirmek ister misiniz? Öyleyse, gecikmeden cesaret et karda yamaç paraşütü gezisi veya kar kayağı. Üşüme garantili!

Serre Chevalier beldesinde yaz aylarında yapılacak aktiviteler

Gezginler arasında popüler olan sadece kış sporları değildir. Serre Chevalier tatil beldesine yaz aylarında daha fazla tatilci gelir. birçok açık hava etkinliği. En yaygın olanı Ecrins masifinde veya tatil beldesi çevresinde yürüyüş yapmaksa, dağ bisikleti ve özellikle yokuş aşağı dağ bisikleti gibi diğer sporlar da aranır. A dev zipline hem hayran kalmanızı hem de adrenalin ile dolmanızı bekliyor!

Guisane Vadisi
Guisane Vadisi © Brad Pict

Serre Chevalier tatil beldesi tarafından kazanıldınız mı?

Gezinizi güzelleştirmek için Ecrins Milli Parkı’nı ziyaret etmeyi unutmayın. Kayak merkezindeki kış konaklamanızdan memnun musunuz? Güney Alpler’de yazın yapılması gerekenleri keşfedin ve aynı bölgeyi başka bir açıdan keşfedin.

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimlerimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın

İsviçre’deki en güzel şelalelerin ilk 10’u!

Toulon çevresinde yapılacak 14 kaçırılmaz ziyaret!