Safari’de nereye gidilir? Afrika’nın öne çıkan ülkeleri

Safari. Kelime macera, egzotizm, vahşi hayvanlar ve kaçınılmaz olarak Afrika ile kafiyelidir. Güney Afrika’daki Kenya ve Tanzanya, harika foto safari fırsatları sunuyor.

En güzel milli parkların listelendiği ve özellikle Kenya veya Tanzanya’da safari gezilerinin çoğunun düzenlendiği kıtanın doğu kıyısındadır. Bu iki ülke fotoğraf safarileri için heyecan verici fırsatlar sunuyor ancak örneğin Güney Afrika’daki diğer geziler de buna değer. Güney Afrika, Mozambik, Namibya… yolunuzu bulmak ve Safari’de nereye gideceğinizi öğrenmek için rehberi takip edin!

Safariniz için iyi hazırlanın

Bir maceraya atılmadan önce geziyi iyi organize etmeyi unutmayın. Son dakika konaklamalarında bile önceden otel rezervasyonu yapmak neredeyse zorunludur. Buna ek olarak, bir tur operatörü aracılığıyla konaklama rezervasyonu yapmak ve seyahatinize hazırlanmak, güvenliğinizi sağlarken genellikle ucuz fiyatlardan yararlanmanızı sağlar. Sonuncular çok pratik aracılardır, çünkü safarilere her zaman bir rehber eşlik eder, taşınır ve bir milli parkta veya korunan bir rezervde bulunur.

Öne çıkan safari ülkelerinin gözden geçirilmesi:

Kenya’da bir safari

Ülke en çok tanınan Safari tatili için Kenya. Muazzam ve ünlü bir doğal rezervi vardır. Masai Mar, içinde yaşayan kabilenin, Masai (veya Masai) ve Mara Nehri’nin adını almıştır. Kenya’nın başkenti Nairobi’deki havaalanına indikten sonra, sizi Masai Mara savanından ayıran saatlerce süren parkurlar var. Bir kez varıldığında, safari keşifle başlayabilir. doğal hallerinde birkaç düzine memeli türü – zürafalar, gergedanlar, bufalolar, su aygırları, aslanlar, çitalar, maymunlar – aynı zamanda sürüngenler – pitonlar, Nil timsahları – veya kuşlar – devekuşları, turnalar, yılanlar.

Kenya’da bir foto safari sırasında görebileceğiniz tüm türleri bu slayt gösterisinde keşfedin

Masai Mara Ulusal Koruma Alanı (Kenya)
Masai Mara Ulusal Koruma Alanı (Kenya) © Maxzed.com

Ancak Kenya, mevsimine göre on binlerce pembe flamingoya ev sahipliği yapan Bogoria Gölü veya Kilimanjaro’nun nefes kesen manzarasıAfrika kıtasının en yüksek zirvesi.

ℹ️ sitesikenya turizm kurulu

Tanzanya’da bir safari

Kenya’ya komşu bir ülke olan Tanzanya, Afrika’daki diğer “safari” ülkesidir. İçinde Serengeti Ulusal Parkı var, Afrika’nın en büyük ikinci parkı15.000 km2’yi aşan ve 4 milyondan fazla vahşi hayvana sahip olan . Vahşi yaşam fotoğrafçıları için gerçek bir “mekke”Yann Arthus-Bertrand, menzillerini özellikle orada yaptı – Serengeti Parkı esas olarak 5 türe ev sahipliği yapar: aslan, leopar, fil, gergedan ve bufalo.

Gergedan hiçbir Ngorongoro Tanzanya
Gergedan noir’den Ngorongoro’ya (Tanzanya) © Marek Stefunko

ℹ️ AYRICA OKUYUN : Tanzanya’da bir safaride neler görebilirsiniz?

Güney Afrika’da bir safari

Afrika’nın tüm güney kısmı da foto safari için uygundur. Batı Yakası’nda olup olmadığınıza bağlı olarak (Namibya), Doğu (Mozambik) veya güney ucu (Güney Afrika), iklim ve coğrafya büyük ölçüde değişir ve mevcut türleri değiştirir. Bu nedenle her ülke gözlemlemek için farklı türlerde vahşi hayvanlar sunar: Namibya’daki Etosha Ulusal Parkı’ndaki zebralar, Güney Afrika ve Mozambik’teki milli parklardaki ceylanlar ve yaylı hayvanlar, Botswana’daki Okavango deltasının yakınındaki timsahlar… Bu ülkelerde düzenlenen safariler genellikle çok üst düzey ve bu nedenle daha pahalı.

Namibya'daki zürafalar
Namibya’da Zürafalar © DmitryPichugin

Giriş formaliteleri
Bahsedilen ülkelerin çoğu için, bölgeye girmek için yalnızca geçerli bir pasaport gereklidir. Ancak özel durumlar ve olası vize ihtiyacı hakkında bilgi almak için söz konusu ülkenin büyükelçiliğine başvurunuz.

Fransa’da bir safariye ne dersiniz?

Daha küçük bütçeler veya hafta sonu safarisi yapmak isteyenler için hayvan parkı peaugres Ardèche’de, hayvanları yarı özgürce keşfetme konusunda alışılmadık bir deneyim yaşatır. Araba ile seyahat edilir – bir hayvan kaputunuza tırmanmaya karar verirse garantili bir his – ve Afrika’da bir safari sırasında görülebilen farklı türlerin küresel bir vizyonunu sağlar.

Ayrıca okuyun:
Fransa’da vahşi hayvanları (veya neredeyse) görmek için 10 yer

Safari'de nereye gidilir?
Nereye gidiyoruz??? – © Max Zed

Seçilen hedef? Hadi gidelim !

OK Voyage size yardım etmek için burada sonraki safariyi planla : Kenya veya Tanzanya’ya gitmek için en iyi uçak bileti fiyatlarını bulmak için uçuş karşılaştırma aracımızı kullanın.

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

Botsvana, bu ülkeyi keşfetmek için 5 iyi neden

Gezginlerin en çok hayal kurmasını sağlayan 10 ada