Paris’te geceleri nereye gidilir? İşte görülmesi gereken 15 yer!

Dünyadaki tüm gece baykuşları içinIşık Şehri kesinlikle gezegendeki en çekici şehirlerden biridir.. Ama Fransa’nın başkenti olan bu yer labirentinde nasıl etkili bir şekilde kanat çırpılır? Sadece tavsiyemizi takip ederek! Yani burada listesi En kaçırılmayacak 15 yer Paris’te bir gece için!

Eyfel Kulesi’nin ışıklarına hayret edin

bu Dame de Fer Paris’in amblemidir. Bu nedenle tüm turistler, günün herhangi bir saatinde ona saygılarını sunmak için ayaklarının dibine yığılırlar. Ama büyülü güzelliğinden en iyi şekilde yararlanmak için, gece ziyaret et ve daha kesin olarak ibre saatinizin kadranı üzerindeki on iki sayısını sildiğinde. Onun sayısız ampul sonra onu bin ışıkla parlat!

ışıklı Eyfel Kulesi
Işıklı Eyfel Kulesi © Radoslaw Maciejewski – stock.adobe.com

Seine kıyıları boyunca

Seine, Paris’in diğer güçlü sembolüdür. Şehri doğudan batıya geçmek, Fransız başkentinin evrensel cazibesine kapılan tüm yürüyüşçülere sığınak sunuyor. Paris’te Gece Hayatı güçlü bir hayal gücüyle bu nehrin rıhtımlarında bu nedenle hem yerel halk hem de gezginler tarafından en çok takdir edilen etkinliklerden biridir. Ve dahası, tamamen ücretsiz!

Akşamları Seine boyunca yürüyün
Akşamları Seine boyunca yürüyüş © nonglak

Moulin Rouge’da bir gösteri yaşayın

Paris şehri yürüyüş sırasında ziyaret edilmeyi kesinlikle hak ediyorsa, aynı zamanda keyifli tefekküre teşvik eden yerlerle doludur. bu şehirde birden fazla kabare bariz örneklerdir. Şöhret ve prestij bakımından diğerlerini geride bırakan biri varsa, bu iyidir. kırmızı değirmen. Çoğu ayırtmayı unutma yoğun dönemlerde oraya yerleşmek istiyorsanız!

Moulin Rouge'da Paris'te Gece Hayatı
Ünlü Moulin Rouge kabaresi © Dinadesign – stock.adobe.com

Paris’in yeraltı mezarlarına dalın

Paris’te gece dışarı çıkmak genellikle her türden insanla tanışmak, parti yapmak, gülmek ve eğlenmek anlamına gelir. Ancak bir akşamın zamanını yaşamak da oldukça mümkündür. zamanın dışında bir an, milyonlarca Parisli ruhla birlikte… ortadan kayboldu. bu gece yeraltı mezarlığı turu gerçekten modaya uygun bir aktivitedir ve hizmet sağlayıcılar, Paris’in yeri keyifli olduğu kadar heyecan verici olan, beklenmedik bir yanını keşfetmenize izin verir!

Paris Yeraltı Mezarları
Paris Yeraltı Mezarları © Guy Bryant

Techno Parade’de gece boyunca dans edin

Paris’te dans etmek neredeyse bir dindir. bu diskolar, konser salonları ve diğer gece barları her biri kendi tarzında ve zevklerine göre gezegenin sayısız müzik türünü onurlandırıyor. Electro, parti müdavimlerinin en çok rağbet ettiği yerlerden biri ve başkent geç saatlere kadar senkoplu ve aşkın müzik yayını yapan mekanlarla dolu. amatörsen gel tekno geçit törenikulakları kadar göze de alacaksın!

Geceleri Paris'te gece kulübü eğlencesi
Diskoda eğlenmek © Aurélien PAPA

Pigalle bölgesinde dolaşın

Paris’te gece dışarı çıkmak için vazgeçilmez yerlerden biri olan Moulin Rouge’u daha önce tanıtmıştık. Akşam yemeği ve gösteriden sonra, ilgili gece kulübü sayesinde akşama işletmenin içinde devam edebilir ya da mahallede bir gezintiye çıkabilirsiniz. niş Montmartre ve Place Clichy arasındaPigalle semti olarak adlandırılan bölge genellikle çok hareketlidir ve Paris’i ve zevklerini keşfetmek için iyi yardımcılar bulacağınız kesindir!

Paris'te Pigalle metro geceleri
Pigalle metrosu © MarinadeArt – stock.adobe.com

Marais’in gece hayatını keşfedin

Paris’in başkenti bu kadar takdir ediliyorsa, bunun nedeni sadece partilere düşkün olması değildir. Paris’te, eğlenmek için her türlü yeri bulabilirsiniz, ama aynı zamanda ve her şeyden önce tam bir dinginlik içinde olduğumuz şey olabiliriz. Marais bölgesi, hoşgörüye yönelik bu eğilimi özellikle iyi yansıtıyor. Onunla birçok gay bar son moda butik ve galerilerin komşu olduğu eğlence fırsatları çoktur. Bu yüzden geceleri orada yürümekten çekinmeyin!

Belleville sokaklarında gecekondulara dalın

Tamamen farklı bir tarzda, Belleville mahallesi şenlikli barların sevenler arasında da çok popüler. Eskiden popüler bir semt olan bölge moda haline geldi ve demleme, damıtma ve yudumlama yaptığınız tezgahlar giderek çoğalıyor. bilmek karakterini koruşakası ve kozmopolit kimliğiyle Belleville, bugün Paris’te makul bir fiyata bir gece geçirmek için ideal bir semttir.

Geceleri Montmartre sokaklarına göz atın

Onun ile kutsal Kalp semte göz kulak olan, hizmet veren karikatürcüleri ve vazgeçilmez kırmızı beyaz kareli masa örtüleri, Montmartre başkentin sembolik bir yeridir. Bu nedenle şehri ziyaret edenlerin çoğu, yerel güzellikleri takdir etmek için gündüzleri burayı tercih ediyor. Yine de, gölgelerin uzadığı, eğlence düşkünlerinin ailelerin yerini aldığı ve geceleri asırlık sokaklarda yürümek de iyi bir seçim olabilir. eski bir Paris rüyası yakınınızda!

Montmartre'nin Kutsal Kalbi
Montmartre’nin Kutsal Kalbi © Ama

Rue Oberkampf’ta yola çıkın

Paris’te gece dışarı çıkmak için, parti ucuzçok çeşitli insanlarla tanışın ve gecenin sonuna kadar eğlenin… rue Oberkampf’tan başka bir şey öneremeyiz. Bastille ve Cumhuriyet Arasındaihtiyacınız olan her şeyi ve kesinlikle daha fazlasını bulacaksınız!

Paris'te parti için Rue Oberkampf
Rue Oberkampf parti için © Jeanne Menjoulet / Flickr

Opéra Garnier’de bir performansa katılın

Paris, dizginsiz partileri, popüler barları ve cüretkar şovları seviyorsa, nasıl ayırt edileceğini de biliyor. inceliğini anlayacaksınız sanatsal tat özellikle Opéra Garnier’deki bir performansa katılarak. Bale, konser, resital veya tabii ki operaseni neyin mutlu edeceğini seçmek sana kalmış!

Paris'te geceleri dışarı çıkmak için Opéra Garnier
Opera Garnier © photogolfer – stock.adobe.com

Paris’te açık havada dans etmek

Paris’te gece dışarı çıkmayı seviyorsanız, muhtemelen dans etmeyi seviyorsunuzdur. Ve bunun için bilin ki her şey dört duvar arasında olmak zorunda değil. Size özellikle tavsiye ederiz Buttes-Chaumont parkı gündüz ve özellikle Seine kıyıları Arenalar, ortaklarını ücretsiz olarak döndürmek isteyen herkesi ağırlıyor!

Seine rıhtımlarında dans etmek
Seine kıyısında dans etmek © Ekaterina Pokrovsky

Montorgueil gece pazarında alışveriş

Paris asla uyumaz. Buna ikna olmak için kalbinin nerede attığını bilmek yeterlidir. Gece, birden fazla yer devraldı ve nereye gideceğinizi biliyorsanız kesinlikle her şeyi elde edebilirsiniz. Gece pazarı için hareketli semte gidin. rue Montorgueil !

Montorgueil bölgesi
Montorgueil bölgesi © nastyakamysheva

Latin Mahallesi gençliğinin eserlerine hayran kalın

Herhangi bir büyük şehirde olduğu gibi, aramak iyidir gençlerin uğrak yerleri Paris’te gece dışarı çıkmak. Latin Mahallesi, birçok öğrencisi ve daha az sayıdaki şenlik yeri, bu nedenle özellikle gece kuşları tarafından beğenilmektedir. Özellikle bazılarına hayran kalabileceğiniz için sokak sanatının en güzel eserleri şehirden !

Latin Mahallesi'nde dolaşın
Latin Mahallesi’nde dolaşın © Luc Mercelis / Flickr

Aylak aylak dolaşmak!

Parislilerin geceleri yapmayı sevdikleri bir aktivite varsa o da körü körüne dolaşmaktır. Bu fikri anlamak içgüdülerini takip et ve d’bilinmeyen sokaklara git, çünkü iyi müzik ya da yaşama sevinci kokuyorlar. Başkentte en iyi yaşam deneyimlerini bu şekilde elde edersiniz, o yüzden kendinizi bırakın!

Paris'teki Arc de Triomphe
Arc de Triomphe geceleri © James

Paris her zaman seni besler!

Paris hakkında alıntılar biliyoruz, ama bu,alfred capus, sermayenin tüm ihtiyaçları, hatta ailelerin ihtiyaçlarını nasıl karşıladığını göstermek için mükemmel bir şekilde uyarlanmıştır. Ve bu özellikle gece dünyasında geçerlidir. Paris’te Gece HayatıArzularınız, ikamet ettiğiniz bölge veya bütçeniz ne olursa olsun, her zaman bir maceraya çıkıyor!

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimlerimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın

Almanya’daki en güzel göller hangileridir? İşte İlk 15!

iPhone ile harika fotoğraflar çekmek için 10 ipucu