Paris’te çocuklarla ne yapılır? İşte tüm fikirlerimiz!

Çocuklarla Paris’te ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? İşte bir aile olarak deneyebileceğiniz 11 fikir!

Hem yetişkinler hem de çocuklar için, Işık Şehri tükenmez bir merak kaynağıdır. Fransa’nın en sembolik anıtları, sayısız olay ve neredeyse sonsuz aktivite arasında artık nereden başlayacağımızı bilmiyoruz. İşte Paris’te çocuklarla ne yapacaklarını arayanlarla paylaşmak için fikirlerimiz!

Başkentin sokaklarında dolaşın

Bu bariz görünebilir, ancak bazen bunu unutuyoruz. başkent her şeyden önce yürüyerek keşfedilebilecek bir şehirdir. Paris’te çocuklarla bir çift kadar uzun yürüyüşler yapamayacağız elbette ama bilin ki her semtte çocuklarınız gülecek, şaşıracak, hayret edecek bir şeyler bulacak, onları bu fırsattan mahrum etmeyin!

Kanal boyunca Paris'te bir aile yürüyüşü yapın
Aile ile kanal boyunca Paris’te gezinti © AlexQ

Cirque Bormann’ın sanatçılarına hayran kalın

On beşinci mahallede, Bormann Sirki gerçek bir kurumdur. Burada teknik, düzenli olarak yaratan sanatçıların zarafetinin hizmetine sunulmuştur. yeni şovlar hem genç hem de yaşlı için. Paris’te çocuklarla yapılacak bir şey varsa o da bu eşsiz sirki ziyaret etmektir!

Paris'te çocuklarla yapılacak Bormann sirki
Paris’teki Bormann sirki © cirquebormann.fr

Parc des Buttes-Chaumont’ta rahatlayın

Parc des Buttes-Chaumont,Paris’in en büyük yeşil alanlarından biri. Çocuklar için burası ideal bir yer. Burada balon satıcıları, her türden atıştırmalıklar, ayrıca kum havuzları, gezintiler ve hatta Midilli gezintileriher çocuğun rüyası!

Paris'teki Buttes-Chaumont parkı
Buttes-Chaumont parkı © John

Jardin des Plantes’i ziyaret edin

Yaz aylarında Paris’i ziyaret ederseniz, kesinlikle tazelik ihtiyacı. Jardin des Plantes, bu nedenle, Paris’te çocuklarla ne yapacağını ararken mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. sadece Evrim Galerisi her zaman en küçüğüne hitap eder ama bahçedeki ağaçların gölgesinde dinlenmek onlar için de çok keyifli olacaktır.

Jardin des Plantes, Paris'te çocuklarla yapılacak
Botanik bahçesi © UlyssePixel

Pailleron buz pateni pistinde uçun

Buttes-Chaumont’tan çok uzak olmayan bir yerde kaymayı öğrenebilirsiniz. buz pateni pisti kalıcı olarak açık. üzerinde 800 metrekare buz emrinizde ve özellikle en küçüğü için ayrılmış yerler Üç yaşından itibaren girilebilen mekan, hem kaymayı denemek hem de uzman patencilerle eğlenmek için ideal.

Çocuklarla Paris'te yapılacak Pailleron buz pateni pisti
Paris’teki Pailleron buz pateni pisti © pailleron19.com

Tarım Fuarına git

Şubat ve Mart ayları arasında, tarım merkezi kesinlikle Paris’teki en önemli olaylardan biri. Birbirini izleyen Cumhurbaşkanları gösterinin aralıklarında düzenli olarak ortaya çıktıysa, bu boşuna değildir. Ve bu dönemde çocuklarla Paris’te ne yapabileceğinizi arıyorsanız, oraya gitmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz, çünkü çocuklar buna bayılıyor!

Paris'te yıllık tarım fuarı
Paris’teki yıllık tarım fuarı © PackShot

Super Café’de rahatlayın

10. bölgede günümüz anne babalarının beklentilerini mükemmel bir şekilde karşılayan bir mekan var. Nesiller arası, etik ve ekolojik, Süper Kafe kesinlikle yiyip içebileceğiniz, ama aynı zamanda içinde çocuklar birden fazla oyun ve aktivite bulacaklarözellikle kişisel gelişimlerine odaklandı.

Paris'teki Super Café'de oyunlar
Paris’teki Super Café’de oyunlar © supercafe.fr

Bulutlarda kafanla eğlenmek

Paris’te çocuklarla ne yapabileceğinizi arıyorsanız, sevgili küçük sevgililerinizin sizi bulmaya çağırdığı güvenli bir bahis. oyun odası… Bu durumda sizi yeterince tavsiye edemeyiz aklı bir karış havada. Boulevard des Italiens üzerinde yer alan otel, oldukça sadedir. Avrupa’nın en büyüğü. Yarış simülatörleri, bowling, sanal gerçeklik odası veya bilardo, herkes ve her yaş için bir şeyler var!

Avrupa'nın en büyük oyun odası
Avrupa’nın en büyük oyun odası © latetedanslesnuages.com

Çocuk Şehri’nin harikalarını keşfedin

Paris tarihle iç içe bir şehir ama aynı zamanda yarının olasılıklarının da yaşanabileceği bir şehir. Bu ek bilim şehri 5-12 yaş arası çocukların kullanmasına izin vermek için özel olarak tasarlanmıştır. evrenin işleyişiyle ilgili sorularına cevap bulmak. Ve eğer o kadar iyi çalışıyorsa, bunun nedeni burada çocukların her birinin dokunarak keşfetmesidir, denemek ve eğlenmek. Paris’i ziyaret eden tüm aileler için mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer!

Çocukların Şehri
Çocukların Şehri © cite-sciences.fr

Parc de la Villette bahçelerinde rahatlayın

Paris’te çocuklarla ne yapacağını bulmak her zaman yorucu bir iştir. Bazen uzun yolculuklar, en gençlerin yorgunluğu ve kalabalıklar arasında kendinize dinlenme sürelerini nasıl ayıracağınızı da bilmelisiniz. Bunun için, Parc de la Villette ideal bir yerdir. Özellikle, size tavsiye ederizpikniğinizi getirin ve yerleş Canal de l’Ourcq kıyılarında. Gevşeme garantisi.

Paris'teki Parc de la Villette
Paris’teki Parc de la Villette © faber121

Sweet Bazar atölyelerinde pastacılık hakkında bilgi edinin

Charlie’nin çikolata fabrikası gerçekten var olsaydı, çocuklarınıza vereceği zevki hayal edebiliyor musunuz? iyi bil ki Tatlı Çarşısı atölyeleri, eksantrik ustayı barındırmazlarsa, tatlı lezzetleri sevenleri memnun etmek için her şeye sahip olun! Paris’in kalbinde hem çocuklar hem de yetişkinler Profesyoneller tarafından denetlenen pastacılığın inceliklerini öğrenin. Ailenizle eğlenmek için daha ne isteyebilirsiniz ki?

pasta atölyesi
Atölye pastanesi © Nataliia

Günü Disneyland Paris’te geçirin

Disneyland Paris’te bir gün geçirmek birçok çocuğun hayali. Lunapark Paris’te olmasa da RER ile kolayca erişilebilir. Bu nedenle, çocuğunuz için unutulmaz bir anı bırakacak gösterilerin ve geçit törenlerinin tadını çıkarırken birçok cazibe merkezi ve büyülü ortam aracılığıyla büyülü bir aile anı yaşamak için hiçbir bahaneniz yok. Ama 2 parkı ve yoğun katılımı ile biraz önceden organize olmak şart: O yüzden sizleri bu ipuçlarını oku dökün küçük çocuklarla ziyaretinizi optimize edin.

Çocuklarla Disneyland Paris'i ziyaret edin
Disneyland Paris’te bir korsan gibi hissetmek © dogmer – stock.adobe.com

Çocuklarla Paris… kolaylaştı!

Başkentte kalmak için daima önceden organize etmek. Ve bu özellikle bakarken doğrudur Paris’te çocuklarla ne yapılır. Öngörü, planlama ve rezervasyonlar bu nedenle organizasyonunuzu düzenlemek zorunda kalacak! Bu nedenle, Paris’te nerede uyuyacağınızı önceden bilmek, planlamak ve hareketlerini görselleştir hatta günün başından itibaren aile için yiyecek tedarikini organize edin. Bu nedenle, dünyanın en güzel başkentine gitmeden önce etkin bir şekilde organize olmak için ideal olan bu makaleyi okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz!

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın

Dordogne’da yapılacak 16 kaçırılmayacak ziyaret

Kimlik hırsızlığı durumunda ne yapılmalı?