Paris’i gençlerle mi ziyaret edeceksiniz? Bu aktiviteler arasından seçim yapın

Fransa’nın başkenti dünyanın en turistik yerlerinden biri. Her yıl milyonlarca ziyaretçi tabelaları, caddeleri ve diğer anıtsal sembolleri üzerinde birleşiyor. Ancak şehri her zaman aynı şekilde ziyaret etmiyoruz. İşte bu yüzden gençlerle Paris’i ziyaret etmek isteyenler için küçük bir rehber hazırladık. Lideri takip edin !

EN GENÇLER İÇİNmakalemizi okuyun: Paris’te çocuklarla ne yapılır.

Ünlü turistik yerleri ziyaret edin

Paris’i gençlerle ziyaret etmenin farklı bir şekilde düşünülmesi gerekiyorsa, onların bu fırsatlardan yararlanmalarına izin vermemek hala düşünülemez. Paris’in kaçırılmayacak anıtlarının büyüsü. Onlara Eyfel Kulesi’ni, Opéra Garnier’i veya Sacré-Coeur’u göstermekten çekinmeyin. ziyaret süresini azaltarak Eğer gerekliyse.

Eyfel Kulesi mutlaka görülmeli
Eyfel Kulesi, mutlaka görülmeli © scaliger

AYRICA OKUYUN : Paris’te görülmesi gereken 15 yer

Seine üzerinde kayma alıştırması yapın

Gençlerinizi bir nehir teknesinde tatma gezisine çıkarmak oldukça mümkünse, bilin ki daha eğlenceli ve daha sportif bir alternatif var. Seine üzerinde, yakın Longchamp hipodromugerçekten yapabiliriz su kayağı, su kayağı ve hatta daha az bilinen bi-ski yapın. Garantili duyumlar!

Seine Nehri'nde su kayağı yapın
Seine Nehri üzerinde su kayağı © MaratLala

Kendinizi Paris’in yeraltı mezarlığına bırakın

Başkentin yüzeyinin yaklaşık yirmi metre altında başka bir dünya sizi bekliyor. Yeraltı mezarları geçmişin binlerce Parislisinin kalıntılarını içerir, on sekizinci yüzyıldan yer darlığı nedeniyle oraya transfer edildi. Paris’i gençlerle ziyaret ediyorsanız, bu mutlaka görülmeli!

Gençlerle Paris'i ziyaret edecek yer altı mezarları
Paris’in yeraltı mezarları © garrykillian

AYRICA OKUYUN : Paris’teki sıra dışı yerlerin bazı fikirleri.

Jardin d’Acclimatation’da iyi eğlenceler

Gençler tarafından da aynı şekilde takdir edilen İklimlendirme bahçesi eğlenceli ve harika aktivitelerle dolu. Öğleden sonrayı geçirmek ve fazla enerjilerini tüketmek için hedeflere dart veya mermi atabilir, çarpık aynaların önünde eğlenebilir ve hatta parkın ünlü uçan sandalyelerinde yüksek sesle gülebilirler!

Paris'teki Jardin d'Acclimation
Jardin d’Aklimasyonu © dbrnjhrj

Bir kaçış oyunu ile Paris’i ve gizemlerini keşfedin

Bugünlerde moda olan bir aktivite varsa, o da kaçma oyunu. Başkentte, birçok sağlayıcı var gençlere uyarlanmış versiyonlar sunan. Bir Roma imparatorunun mezarında bir belge bulun, kendinizi Assassin’s Creed video oyununun dünyasına bırakın ya da gençlerle Paris’teki Da Vinci Şifresi’nin planını yeniden yaşayın. şehri ziyaret etme şeklinizi değiştirmenin bir yolu!

Bir kaçış oyununa katılın
Bir kaçış oyununa katılın © kolotype

Bilim Şehri’ne Ulaşım

Tozlu ve fazla klasik müzeler genellikle gençlerin zevkine hitap etmez. Hem ödüllendirici hem de eğlenceli bir deneyim için tavsiye ederiz bilim şehri. buz, bilim ve teknolojinin gizemleri, erişilebilir ve her şeyden önce etkileşimli bir şekilde ortaya çıkar.. Gençleri eğitirken enerjilerini kanalize etmenin harika bir yolu!

Cité des Sciences gençlerle Paris'i ziyaret edecek
Bilim Şehri © olrat – stock.adobe.com

Parc de la Villette’in tadını çıkarın

Cité des Sciences’tan ayrıldığınızda ve hava güzelse bir sonraki ziyaretiniz için hemen metroya koşmayın. Keşfetmek için zaman ayırın Parc de la Villette, kanalı ve çimenleri. Örneğin, gençlerle Paris’i ziyaret ettiğinizde piknik için ideal bir yerdir ve ayrıca mutlaka bulacaksınız. bazı orijinal ve ücretsiz sergiler !

Parc de la Villette'de arazi
Parc de la Villette’e iniş © JAN KASZUBA

Evrim Galerisine hayran kalın

Cité des Sciences ile aynı şekilde, Doğa Tarihi Müzesi de uygulamalarını en fazla sayıda kişinin beklentilerine uyacak şekilde uyarlamayı başarmıştır. Galerie de l’Évolution ve onun çoklu hayvan temsilleri bu nedenle genç ve yaşlıları etkilemek için ideal bir tur. Hatta bir deneyimin tadını çıkarabilirsiniz. sanal gerçeklik bilete dahil!

Paris'teki Evrim Galerisi
Evrim Galerisi © Andrea Izzotti – stock.adobe.com

Başkent boyunca sokak sanatı eserlerini arayın

Paris’te gençlerin en iyi koşullarda kalmasını sağlamak için, ziyaretin temalarını nasıl seçeceğinizi bilmelisiniz. Ve gençken genellikle sokak sanatını seversin. Hangisinden beri iyi Marais’ten Belleville üzerinden Chapelle bölgesine, duvarlar türün en iyi eserlerinden bazılarıyla kaplı. Onları bulmak sana kalmış!

Paris sokak sanatını keşfedin
Paris sokak sanatını keşfedin (Burada Julien Malland) © UlyssePixel – stock.adobe.com

Kendinizi Grand Rex’in tarihine bırakın

bu Büyük Rex bilinen sineması ve tiyatrosu için. Bu nedenle, çocuklarınızı bir seansa götürmenizi hiçbir şey engelleyemez, ancak kendinizi aşağıdakilere yönlendirmenizi tavsiye ederiz. ve Rex Stüdyosumekanın tarihinin izini süren ve film endüstrisinin bazı sırlarını ortaya çıkaran . Eğlenceli, erişilebilir ve etkileşimli deneyim kesinlikle gençlerinizi memnun edecek!

Paris'teki Grand Rex
Le cephe du Grand Rex © A.hellmann / Wikimedia Commons

Paris Kurtuluş Müzesi’nde öğrenin

Paris’in gençlerle ziyaretinin uyarlanması gerekiyorsa, bu mutlaka yalnızca saf eğlence işareti altına alınması gerektiği anlamına gelmez. Böylece, Paris Kurtuluş Müzesi’nin ziyaretitarafında Denfert-Rochereau’yu yerleştirinşiddetle tavsiye edilir çünkü kuruluş, taşınma vesilesiyle düzenini tamamen yeniden tasarlamıştır. Mutlaka görülmeli !

Paris Kurtuluş Müzesi
Paris Kurtuluş Müzesi © museeliberation-leclerc-moulin.paris.fr

Paris mezarlıklarını ziyaret edin

İlk bakışta garip görünebilir, ancak Paris mezarlıklarını gençler ve hatta çocuklarla ziyaret etmek her zaman iyi bir fikirdir. Öncelikle oluşturdukları için sakin, huzurlu ve dinlendirici yerler. Ama aynı zamanda, orada gömülü olan figürler genellikle gençler tarafından bilindiği için. Kelimeleri koymak onlara kalmış ünlü soyadları Montmartre, Montparnasse veya Père Lachaise’de ortaya çıkacaklarını!

Père Lachaise Mezarlığı
Père Lachaise mezarlığı © Fabrizio

Champs-Élysées’in lüks butiklerine hayran kalın

Mezarlıklardan farklı olarak, Champs-Elysees her mevsim aktif bir kalabalıkla dolup taşıyor. Ancak, dünyanın en güzel bulvarı, herhangi bir gezgin için bir zorunluluk olmaya devam ediyor. Paris’i gençlerle Champs’in ışıltılı pencerelerine hayran kalmadan ziyaret etmek bu nedenle kesinlikle yasaktır!

Paris'teki Champs Elysees
Champs Elysees © Aldemir_photos

Jardin des Tuileries’de serinleyin

Sıcak hava dalgası görünüşe göre önümüzdeki yazların ayrılmaz bir parçası olacağından, bedenlerimiz üzerindeki etkisini sınırlamak için şimdi çözümlere uyum sağlayabilir ve planlayabiliriz. Bu yüzden size tavsiyede bulunuyoruz, cıva yükseldiğinde kendini nehrin çeşmelerinden birinin kenarına yerleştirdiğinde Tuileries bahçesi zevkinize göre tatlandırılmış bir dondurmayı tatmak. Bir zevk!

Tuileries Bahçesi gençlerle Paris'i ziyaret edecek
Tuileries Bahçesi © vegefox.com

Paris’i gençlerle ziyaret etmek, yetişkinlerle kalmaktan mutlaka farklı bir deneyimdir!

Örneğin, müzeler veya gece gezileri daha az zaman alacaktır, ancak kendinizi nasıl organize edeceğinizi biliyorsanız, deneyim aynı derecede faydalı olabilir. Küçük çocuklar için bu, izlenmesi gereken başka bir protokoldür, bu yüzden tavsiyemizden yararlanmak istiyorsanız bağlantıya tıklamaktan çekinmeyin!

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın

Dieppe çevresinde yapılacak 12 önemli ziyaret