Ne bilmek istiyorsun

Hindistan’a bir gezi mi planlıyorsunuz, ancak ülkeye giriş formalitelerine pek aşina değil misiniz? Projeniz için hangi vizenin gerekli olduğunu mu merak ediyorsunuz? İşte cevaplar!

Yüzyıllar boyunca Hindistan, her şeyden önce bir manzara ve macera değişikliği arayan gezginleri büyüledi. Zengin bir tarihe sahip çok kültürlü bir ülke olan ülke, dünyada benzersiz bir turizm geliştirmek için güvendiği bir gelenek kaleydoskopudur. Maneviyat arayışı, egzotizm veya iş gezileri için bir tat, Batılıları Hindistan’ı keşfetmeye iten nedenler, sunduğu manzaralar kadar çok ve çeşitlidir.

Bununla birlikte, ülke sık sık merak etmeye ve yön kaybına elverişli bir yer olarak tanımlansa da, yine de çok modern ve dinamik bir ülkedir. Böylece, Hindistan’a giriş formaliteleri, özellikle vize alma açısından, son zamanlarda gelişmiştir., Fransız gezginlerin ülkeyi ziyaret etmesi için gerekli. İşte Hindistan’da tam bir idari sükunetle seyahat etmek isteyenler için kısa bir rehber.

Fransız vatandaşlarına sunulan farklı vize türleri

e-turist vizesi

Bu vize türü, maksimum 90 gün kalış için bir yıl geçerlidir ülkede ve bölgeye girer girmez başlar. Fransızların yanı sıra İsviçre, Belçikalılar veya Kanadalılar tarafından da erişilebilir ve ülkeye birden fazla girişe izin verir. Kalkıştan en az 10 gün önce çevrimiçi başvuru yapılması önerilir: Hindistan hükümetinin veya bağlı kuruluşlarının resmi web sitesi aracılığıyla yapılabilir. Doldurulacak form ise oldukça sıkıcı bir iş. Form doğru bir şekilde doldurulmadığında düzenli olarak uçağa alınmama ile sonuçlanan bu karmaşık prosedür, belirli bir bilgi birikimi gerektirir. Bu nedenle, işinizi yapmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Inde’yi göstermeni istiyorum talebi oluşturmaktan sorumlu olacak uzman bir kurum aracılığıyla. Dosyanın kabul edilmesini takiben, başvuru sahibi teorik olarak 4 gün içinde yetkililerden onay alacaktır. Daha sonra bölgeye girerken yetkililere sunmak için belgeyi yazdırması gerekecek.

E-iş ve e-medikal görüntülenir

İş seyahatinde olanlar veya tıbbi seyahat edenler içine-ticaret vizesi veya e-medikal vizesi gibi belirli vizelere başvurmak gerekebilir. Planlanan kalış süresinin iş adamları için 180 günü, tıbbi vizeler için 60 günü geçmemesi koşuluyla, edinme koşulları e-turist ile aynıdır. Bu nedenle, bölgeye yalnızca önceden tanımlanmış havaalanları ve limanlardan girmek zorunludur. Ülkeyi terk etmek için, yukarıda belirtilen tüm yerlerde ve aynı zamanda çeşitli bölgelerde Nepal ile kara sınırında bulunan bir göçmenlik kontrol noktasından geçmek gerekecektir. Ayrıca, ülkenin uzak Kuzey-Doğu’sunda, örneğin Sikkim gibi belirli bölgeleri ziyaret etmek için özel izinlere sahip olmanın zorunlu olduğunu da bilmelisiniz.

E-vizenin yeterli olmadığı durumlar

90 günden fazla seyahat etmek isteyen turistler, tedavisi 60 günü aşan sağlık ziyaretçileri veya tesiste 180 günden fazla kalmayı planlayan iş seyahatinde olanlar, bölgeye girmek için fiziksel vize başvurusunda bulunmak zorunda kalacaklar. Benzer şekilde, gönüllü olmak isteyenler, Hindistan’da okumak isteyenler veya ülkede iş arayanlar da daha uzun ve daha pahalı olan bu prosedürden geçmek zorunda kalacaklar. Diplomatlar, gazeteciler ve hatta araştırmacılar gibi belirli meslekler de vize almalarını ve bölgeye giriş formalitelerini belirli özelliklere tabi olarak görmektedir. Daha fazla bilgi için elçiliğinizle iletişime geçin.

Hindistan için e-vize almak için gerekli belgeler

Pasaport

Fransız vatandaşları için, sahip olması esastırdönüş tarihinden itibaren altı ay geçerliliği olan bir pasaport. Ayrıca arka arkaya üç boş sayfa olması gerektiğini unutmayın. Çocuklarınızla seyahat ediyorsanız, yaşlarına bakılmaksızın onlara bireysel pasaport sağlayın. E-vizeyi çevrimiçi olarak almak için, doğum tarihi, pasaport numarası vb. içeren, sahibinin kimliğine ilişkin sayfaların renkli ve yüksek çözünürlüklü olarak taranması gerekecektir. Pasaportunuzu oluşturma konusunda ek bilgiye ihtiyacınız olursa veya seyahatiniz sırasında pasaportunuzu kaybederseniz, büyükelçiliğinizle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Seyahat bilgisi

Ayrıca, bir e-vize almanın aşağıdakiler tarafından belirlendiğini unutmayın. seyahat planlarınız hakkında doğru bilgi sağlamak. Bu nedenle, varış ve ayrılış tarihlerinizi, ilk varış noktanızı ve ziyaret etmeyi planladığınız yerleri girmeniz, aynı zamanda sitedeki bir irtibatın (tur operatörü, otel veya kişisel irtibat) kimliğini de sağlamanız önemli olacaktır. İş adamları için profesyonel kartın bir fotokopisi de istenecek, sağlık yolcuları ise hastane tarafından yazılan antetli kağıda bir mektup vermek zorunda kalacak ve onları yerinde teslim alacaklar. Bir konferansa katılmak için seyahat ediyorsanız, organizatörün davet mektubunu ve aynı zamanda etkinliğin yetkililer tarafından yetkilendirildiğini doğrulayan “siyasi izin belgesini” sağlamanız gerekecektir.

kimlik fotoğrafları

Pasaportta olduğu gibi, ayrıca sağlamanız gerekecektir. pasaport fotoğrafınızın renkli ve yüksek çözünürlüklü taraması. Fotoğraf net olmalı, kırışık veya iz bırakmamalı ve ideal olarak normal vesikalık fotoğraf standartlarına uygun olmalıdır. Sunum kuralları katıdır. Her şeyden önce, fotoğraf yeni ve pasaportunuzdaki fotoğrafa benzer olmalıdır. Kare veya dikdörtgen olabilir, ancak çok zıt veya çok açıkta olmamalıdır. Ayrıca fotoğrafta şapka, atkı veya saç bandı takmak yasaktır ve yüz ifadesi nötr olmalıdır. Son olarak, duruş düz olmalı, bakış hedefe dönük ve ağız kapalı olmalıdır.

Size kalmış !

Hindistan, çok farklı hedeflerle hayatın her kesiminden gezginleri kendine çeken mistik bir ülkedir. Ancak ülkenin modernleşmesiyle birlikte vize alma ve giriş formaliteleri gelişti. Yani ister kaşif, ister beatnik veya maden arayıcısı olun, formları doğru doldurmaya özen gösterin, bu artık nirvanaya ulaşmak için atmanız gereken ilk adım!

Elinizdeki bu bilgilerle Hindistan’a gönül rahatlığıyla gidebilmeniz için yapmanız gereken tek şey bu formaliteleri halletmek.

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

İşte Hindistan vizesi almak için tüm bilgilerimiz!

Stepwells, Hindistan’ın bu bilinmeyen hazineleri