Mauritius’un 7 harikası

Mauritius seyahatinizi unutulmaz kılacak yedi yer

Düşük maliyetli firmalar sayesinde artık daha erişilebilir olan Mauritius sizlerin hizmetinde. İşte Mauritius’un kaçırılmayacak 7 yeri.

Düşük maliyetli Eurowings (Lufthansa), 2016 yazından beri Mauritius gibi yeni güneşli destinasyonlara hizmet veriyor. Uzun süredir balayı için ayrılan uzun mesafeli kaçamakların düşük maliyetli pazara açılması Mauritius’u daha erişilebilir hale getirebilir. Bu arada, dünyanın en güzel adalarından biri olan Hint Okyanusu’ndaki adanın en güzel yerlerine genel bir bakış.

1. Chamarel Ovası

Chamarel Ovası

Chamarel ovası lakaplı yedi renkli dünya. Amatör fotoğrafçılar kahverengi, hardal sarısı, kırmızı ve morumsu tonlar arasında gidip gelen paleti ölümsüzleştirmeyi seviyor. Çeşitli renklerde mineraller içeren volkanik kül bu gökkuşağının açıklaması olabilir. Chamarel ovası, adanın güneybatısında, Le Morne’nin ucunun karşısında yer almaktadır. 100 metre yükseklikten suyunu akıtan bir şelale, rom damıtma tesisi ziyareti gibi önemli aşamalardan biridir.

2. Tamarin Plajı

demirhindi plajı

Mauritius’un batı kıyısında, aşıklar günü Tamarin sahilinde sonlandırıyor. gün batımı, ülkenin en güzeli gibi görünüyor. Güne tuz fabrikalarında tuz hasadını izlemek için başlayabilirsiniz. Her yıl yaklaşık 1500 ton toplanmaktadır. Mauritius’un güzel beyaz kumlu plajlarının olağan manzaralarının tam tersi bir manzara sunan atipik bir site. Tamarin körfezi ayakta kürek uygulamasına elverişli olduğundan, sporcular da burada hesaplarını bulacaklar.

3. Ile aux Cerfs

Ile aux Cerfs

Mauritius’un doğusunda, Trou d’eau douce lagününden su taksisi ile kolayca ulaşılabilen Ile aux Cerfs, beyaz kumsallar ve turkuaz su. Ada ıssız olsa bile burada turistik aktivite gelişmiştir. Restoranlarda tipik yemeklerin tadına bakabilir, paraşüt veya golf gibi spor aktiviteleriyle kendinizi şımartabilirsiniz.

4. Blue Bay Plajı

Blue Bay Plajı

Ayrıca deniz yatağını keşfetmek için Mauritius’a geliyoruz. Destinasyon, komşusu Réunion kadar yoğun bir yürüyüş seçeneği sunmuyorsa, imrenilecek bir yanı yoktur. şnorkelle yüzme. Suyun şeffaflığının dalgıçlara en iyi manzarayı sunacağı Blue Bay plajına yön verin. Cam tabanlı tekneler sayesinde ıslanmak istemeyenler bile keyfini çıkarabilir.

5. Greyfurt Bahçesi

greyfurt bahçesi

Mauritius’un ünlü kartpostal fotoğrafını burada çekeceksiniz. Adanın eski kahyası Pierre Poivre, bu ünlüleri görebildiğimiz bu sitenin kökenindedir. bir leğene özenle yerleştirilmiş dev nilüferler. Dünyanın dört bir yanından gelen bitki türleri, bir hurma ağacı gibi ziyareti tamamlar ve sadece bir kez çiçek açtıktan sonra ölür. Girişteki heybetli baobab ağacı da görülmeye değer.

6. Benitiers Adası

Benitiers Adası

tarafından sembolize onun adını taşıyan kabuk, bu adacık Mauritius’un batı kıyısından kolayca erişilebilir. İnsanlar buraya özellikle sahilde dolaşmak ve suyun berraklığına ve mavisine hayran olmak için gelirler. Balıkçılar, La Gaulette köyünden bu küçük cennete gezginleri kiralarlar.

7. Düz Ada ve Gabriel Adası

Düz Ada ve Gabriel Adası

Mauritius’un kuzeyindeki suları çaprazlamak için bir katamaran gezisi planlayın. Terminus: Düz Ada, Gabriel Adası’nda bir durak. Birkaç ajans, Mauritius doğa rezervlerini keşfetmek için bu geziyi sunuyor. Gün, denizin güzel turkuaz rengini fotoğraflamaya değil, aylaklığa adanacak.

Mauritius, kaçırılmayacak bir ada

Görülmesi gereken 7 muhteşem yerinin yanı sıra adaAyrıca deniz kenarında tembellik etmenin yanı sıra yöresel yemeklerin tadını çıkarmak için de vakit ayırmalısınız.Gördüğünüz gibi Mauritius görülmesi gereken yerlerden biri. Peki çıkış ne zaman?

© fotoğrafları : iStock – Shutterstock

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

30 fotoğrafla Laos’u keşfedin

Kamboçya’ya neden gidilir? Büyüleyici Asya’nın kalbine yolculuk…