Mauritius’a neden gidilir? Altın kum ve hindistancevizi ağaçları!

Mauritius. Ada, ilk isim değil. Port-Louis’ten Trou-aux-Biches plajına, karada bir geziden tüplü dalış gününe…Mauritius, gezginlere unutulmaz bir tatil için yarı saydam sulara sahip lagünler, beyaz kumlu plajlar ve konforlu oteller – uygun fiyatlarla – sunuyor. tatil. Mauritius’a neden gidilir? Sadece en iyisi olduğu için!

Fransa anakarasından yaklaşık 10 saatlik uçuştan sonra Mauritius, Madagaskar’ın bir başka adasını geçtikten sonra ortaya çıkıyor. Mauritius Cumhuriyeti, adını taşıdığı ana adaya ek olarak, Rodrigues adasını da içerir. İkincisi tamamlar Mascarene takımadalarını oluşturan Mauritius ve Reunion ile adaların üçlüsü. Mauritius’un başkenti Port-Louis’dir.

Mauritius’a gitmek (çok) pahalı değil, mümkün. Evet evet !

Mauritius genellikle lüks bir destinasyonla ilişkilendirilse de, ucuza yerinde bir tatil yapmak oldukça mümkün. Örneğin, internette uçuşlar veya oteller için fiyat karşılaştırıcıları kullanarak. Ve neden formülü uçak ve konaklamayı içeren bir tur operatöründen geçmiyorsunuz? Sitede hayat da çok pahalı değil: Birçok restoranda lezzetli yemekler yiyebilirsiniz ve pazarlar, bankayı bozmadan el sanatları veya baharat satın almanızı sağlar.

maurice
Île Maurice © Michal Marek

Mauritius’a neden gidilir? Renkler açısından zengindir!

Mauritius yürüyüşçülerin de ilgisini çekebilir: iç kesimlerde, birçok ilgi çekici yer yürüme mesafesindedir. Manzaraların tüm güzelliğini takdir etmenizi sağlayan bir seyahat yolu. Örneğin Chamarel köyü, çok renkli volkanik kayalardan oluşan bir toprağa sahip olma özelliğine sahiptir. Parlak kırmızı, koyu sarı, mavi, mor: gerçek bir ressamın paleti! Yine batı kıyısında yer alan Tamarin kulesi, ziyaretçilerin 100 metre yüksekliğindeki şelaleyi hayranlıkla izlemelerine olanak tanıyor ve ayaklarında yüzmeye de gidilebiliyor.

bukalemun
© DR

Lagünleri keşfetmek

Mauritius bu kadar ünlüyse ve dinlendirici bir tatil arayan gezginler tarafından bu kadar arzulanıyorsa, bu öncelikle mercan kayalığı ile çevrili lagünler ve hindistancevizi avuç içi ve casuarina ağaçları ile kaplı plajları. İyi bir genel bakış elde etmek için ideal olan, bavullarınızı Trou-aux-biches’deki bir otele koymaktır. Bu ünlü sahil beldesi lüks ve konforlu tesisler sunar – daha ucuz fiyatlara sahip olmak için önceden rezervasyon yaptırmak kesinlikle daha iyidir. Özellikle adaya balayı için gelen yeni evliler arasında çok popülerler!

maurice
Günbatımı ©Asad Fotoğrafı

Cap Malheureux’de tek mutluluk

Kuzeybatı kıyısında kalmak, bir merak var. Küçük Cap Malheureux köyünde inşa edilmiş, parlak kırmızı çatılı bir kilise – bu bölgede meydana gelen birçok gemi enkazı nedeniyle ona verilen bir isim. Mauritius’un bu bölgesi ayrıca tüplü dalış yapmak veya daha uygun fiyatlı bir aktivite, şnorkelle yüzme. Maske, şnorkel, gerekirse palet: Kendinizi renkli balıkların ortasında bulmak ve mercanlara hayran olmak için suyun yüzeyinde yüzün. Bu argümanlar, kararınızı vermeniz ve “neden Mauritius’a gitmeli” sorusuna cevap vermeniz için yeterli olmalıdır!

dalış mauritius
Mauritius’ta Dalış ©Richard Segal

Ve neden Rodrigues Adası’na biraz dolambaçlı yoldan gitmiyorsunuz?

Mauritius’tan Rodrigues Adası’na da gidebilirsiniz. Çok daha vahşi ve daha az gelişmiş komşusu Rodrigues Adası’ndan daha turistik bir bakış açısıyla, gezginleri memnun ediyor. Trou-d’argent plajı gibi kimsenin olmadığı, gelişen bir doğayı ve dereleri takdir etmek için oraya giderler. Buradaki turizm, mevcut konaklama imkanlarının da gösterdiği gibi oldukça “yeşil”dir: küçük oteller, pansiyonlar… halklarla temasa geçmenize ve onların geleneklerini paylaşmanıza olanak tanıyan çözümler.

pratik bilgiler

Mauritius’a gitmek ister misin? Başarılı bir konaklama sağlamak için OK Voyage, pratik bilgilerinden ve iyi planlarından yararlanmanızı sağlar.

  • Turizm Ofisi : Victoria House, Port Louis’deki Saint Louis Caddesi. web sitesini de ziyaret edinMauritius turizm ofisi
  • Pasaport ve vize : Üç aydan kısa süreli konaklamalar için vize gerekli değildir. Seyahat sonrası 6 ay geçerliliği olan pasaport zorunludur.
  • Para ve değişim : para birimi Mauritius Rupisi’dir (Mur).
  • Ne zaman ayrılmalı? Mauritius’ta tatile çıkmak için iki dönem idealdir: Nisan, Mayıs, Haziran ve Eylül, Ekim, Kasım. Bunlar, havanın en güneşli ve en sıcak olduğu aylardır: Daha fazlasını buradan öğrenin.
  • Jet lag : ada kışın Fransa’dan 3 saat, yazın 2 saat ileridedir.

ulaşım

  • Mauritius’a Ulaşım : Mauritius’ta yalnızca bir uluslararası havaalanı vardır: Sir Seewoosagur Ramgoolam Havaalanı. Adanın güneydoğusundaki Plaisance’de yer almaktadır.
  • Mauritius’ta Dolaşmak : Mauritius’ta tatilciler genellikle bir otelde kalırlar ve günübirlik gezilere çıkarlar. Kısa mesafeler nedeniyle taksi, en ucuz ulaşım aracı olarak ortaya çıkıyor.

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

Guadeloupe’yi 25 fotoğrafla keşfedin

Hindistan’a neden gidilir? Köri, tapınaklar ve Bollywood!