Manastır’da ne görmeli? 8 olmazsa olmaz!

Monastir, gelenek ve modernite arasında gidip gelen Tunus’un tüm zenginliğini tercüme eden genç ve çekici bir şehirdir.

Manastır şehri yer almaktadır. Hammamet Körfezi’nin güneydoğusunda bir yarımada Tunus’un orta-doğusunda. Zamanla, Avrupalılar için popüler bir destinasyon haline geldi. Gerçekten de Manastır’da görülecek çok şey var. Burda biraz var !

Manastır şehrini keşfedin

Manastır, Ifriqiya’da kurulan ilk kolonilerden biridir. ortaçağ kuzey afrika. Bir liman ile donatılmış, şu anda hala ticaret için önemli bir nokta. Ancak muhteşem kumsalları sayesinde deniz turizmi ile ün salmıştır. Skanès beldesi bu alanda dünyaca ünlüdür. Manastır, şehir içinde birkaç üniversitenin bulunması nedeniyle genç ve dinamik bir şehirdir. Sahil boyunca yürü, sonra Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla medineye girin : Sabah erkenden eski şehir büyük bir pazara dönüşüyor. Bu güzel Akdeniz şehrinin sıcaklığını hissedebileceğiniz anlardan biri.

medine manastırı
Manastır Medinesi ©Hamed Gamaoun / Wikipedia Commons

Birçok turist gibi, halı tüccarları tarafından sunulan çeşitli cazibelere teslim olmamak için ustalık hazinelerini dağıtmak zorunda kalacaksınız. Etkisinde, halılar bölgenin teknik bilgisinin bir parçasıdır, ve çarşının çeşitli tezgahlarında bazılarını bulmak nadir olmayacaktır. Bölgede kral olan kumaş, Monastir’in sahip olduğugeleneksel kostüm müzesi. Ayrıca ziyaret edebilirsiniz İslam sanatına adanmış.

Ribat Kalesi’ne hayran kalın

796 yılında inşa edilen bu heybetli Tunus kalesi, Mağrip’teki en eski ve en önemli ribat. Aynı zamanda Manastır’daki en heybetli anıttır. Kale, rehberli veya rehbersiz olarak kolayca gezilebilir. Ayrıca içindeki müzeyi keşfedin. Kairouan Ulu Camii’nden oyulmuş ahşap parçaları gibi birçok kalıntıya ev sahipliği yapmaktadır. Kale, Manastır’da görülmesi gereken en turistik ve önemli anıttır: gözden kaçırmamalısınız!

manastır parası
Ribat ©Helasoyeh / Wikipedia, özgür ansiklopedi

Burgiba Mozolesi’ni görün

Güzel mimarinin ateşli bir aşığıysanız, bu muhteşem anıt mezara hayran kalacaksınız. İçerisi de en az dışı kadar etkileyici. Palmiye ağaçlarıyla çevrili geniş ve geniş bir sokaktan geçeceksiniz.. Sonunda Burgiba mozolesi ve iki büyük sütunu sizi bekliyor. Gözlerinizi sonuna kadar açın ve burayı görkemli bir yer yapan mermerlere, heykellere, mozaiklere hayran kalın. Giriş ücretsizdir. İç mekanı ziyaret edebilir ve düşünebilirsiniz. birçok tonozları, avizeleri ve diğer tüm mimari hünerleri. Her şeyden önce bir türbe olduğunu ve bu nedenle sessizliğin gerekli olduğu ve maneviyatın hüküm sürdüğü bir yer olduğunu unutmayın. Etkisinde, türbe, Başkan Burgiba’nın mezarına ev sahipliği yapıyor 6 Nisan 2000’de öldü.

bourguiba mozolesi
Bourguiba Mozolesi ©Albert Dezetter / Pixabay

Kuriat Adaları’na yelken açın

Manastır’ın doğu kıyısında, Kuriat Adaları’nı göreceksiniz (bir harita üzerinde bulun). Gerçek bir biyolojik çeşitlilik yeri olan bu takımadalar, nesli tükenmekte olan bazı türler için çok önemlidir.. Örneğin, bu adalar ana yuvalama yeridir. Caretta kaplumbağası. Ama aynı zamanda göç eden martıların da önemli bir uğrak yeri. Anlayacağınız gibi, doğayı seviyorsanız, Manastır’da kaldığınız süre boyunca Kuriat Adaları’na yelken açmak sizin için bir zorunluluk olacaktır. Birkaç tekne kalkışı düzenleniyor Manastır’dan her gün, sadece yaz. Hatta bazıları gemide yemek servisi bile sunuyor.

kurya
Kuriat Adası ©matribuenvadrouille.com

El Djem Colosseum’u keşfedin

Manastır’da olmasa da yaklaşık 1 saat sürüş, Coliseum El Djem (amfitiyatro olarak da bilinir) konaklamanız sırasında görülecek bir şeydir. Gerçekten de bu bir bina UNESCO Dünya Mirası Listesi olarak listelenen. Kolezyum, MS 2. yüzyılda Romalılar tarafından inşa edilmiştir. Bugün onu ziyaret edebilir ve birçok sırrını keşfedebilirsiniz. elips şeklinde, Kolezyum tamamen kesme taştan yapılmıştır. Ayrıca bu devasa yapıyı keşfetmek için bir gösterinin veya diğer etkinliklerin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca zaman ayırın yeraltı galerilerini ziyaret edin amfitiyatronun altında, gladyatörlerin ve canavarların arenaya çıktığı yer.

collisée el djem
Le Colisée El Djem ©Pixi0815 / Pixabay

Monastir yat limanında yürüyüşe çıkın

Marina, Manastır’da görmek için harika bir yerdir. Bulacaksın birkaç kafe ve restoranın yanı sıra konaklamanız için deniz manzaralı birçok otel. Limana gidin, bazılarına binebileceğiniz muhteşem teknelere hayran kalacaksınız. Etkisinde, birkaç korsan gemisi yola çıktı gemide birçok turist ile. Gemide ve biraz şansla yiyebilirsiniz, hatta bazı yunuslar göreceksin. Küçükleri olduğu kadar büyükleri de sevindirecek bir deniz gezisi.

marina manastırı
Monastir Donanması © Vivaystn / Wikipedia, özgür ansiklopedi

Yerel içecekleri tadın

Bir şehri ziyaret etmek sadece en güzel anıtlara gitmek değil, aynı zamanda bu şehrin lezzetlerini de bilmektir. Manastır’da tatmak için birkaç küçük yerel içkiniz olacak. Özellikle, gözlerinizin önünde sıkılmış meyve suları, lezzetli bir vitamin karışımı. Ayrıca tadına bakabilirsiniz ünlü nane çayı, bu sıcak içecek Mağrip genelinde takdir edildi. Bir de kahve içmeyi düşünün, Batı kahvesinden çok farklı olduğunu göreceksiniz. Manastır’da hala hizmeti ve güzelliği ile tanınan bir kuruluş, bu Café Bir Al Andalous (görmek facebook sayfasında). Orada kısa bir mola vermekten çekinmeyin!

manastırda görmek
Tunus nane çayı ©Daniel Wanke / Pixabay

Habib Burgiba Müzesi’ni keşfedin

Skanès’in başkanlık sarayında inşa edilen Burgiba Müzesi, Tamamen bir adama, Habib Bourguiba’ya adanmış bir Tunus müzesi. 1957-1987 yılları arasında Cumhurbaşkanlığı yapmıştır. tunus bağımsızlığının babasınaaşı şimdi kendi adını taşıyan türbede yatmaktadır. Müze ev sahipliği yapıyor tüm kişisel ve profesyonel konular önemli ona ait. Başkan’ın ölümünden 13 yıl sonra, 6 Nisan 2013’te açıldı. Fotoğraf albümlerini, konuşmalarını, arşivlerini, tüzüklerini ve hatta arabasını görebilirsiniz. Manastır’da görmek için kültürel açıdan zenginleştirici bir ziyaret.

bourguiba monastir müzesi
Burgiba Müzesi ©Habib M’henni / Wikipedia, özgür ansiklopedi

Spring Land’de eğlenmek

Manastır’da kaldığınız süre boyunca biraz eğlenmek isterseniz Spring Land lunaparkına gidebilirsiniz (sayfa Facebook). Bulacaksın genç ve yaşlı için her türlü sürmek hız trenleri, çarpışan arabalar, serbest düşüşler vb. Eğlence parkı, Manastır’ın merkezinde ideal bir konuma sahiptir. Ayrıca orada yiyecek bir şeyler bulacaksınız. Etkisinde, parkta birkaç çay salonu, bir pizzacı, bir restoran ve birkaç snack bar bulunmaktadır.

bahar manastırı
Springland © springland.com

Kullanışlı bilgi

  • Fransa’dan Monastir’e gitmek için, size uçak ve tekne olmak üzere iki çözüm sunulmaktadır. Uçak çok daha basit, daha hızlı ve daha ekonomik. Birkaç Fransız havaalanı her gün bu uçuşları sunuyor. sonra düşün havaalanı ve oteliniz arasındaki transferinizi organize edin önceden.
  • Var Fransa arasında saat farkı yok ve Tunus’ta kışın ve yazın 1 saat olduğumuzda.
  • Kullanılan para birimi tunus dinarı (TND), 1€ = yaklaşık 3,38 TND olduğunu bilin.

Manastır’ın olmazsa olmazları… ve sonrası

Monastir, Tunus’ta görülmesi gereken önemli bir şehirdir. Manastır’ı ziyaret ettikten sonra, istemek cazip gelebilir. diğer Tunus şehirlerine git. Ve haklısın çünkü hepsi birbirinden ilginç. Örneğin özellikle Tunus, Hammamet veya Cerbe adasını düşünün.

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

Havana’yı ve temellerini ziyaret edin, sadece…

Türkmenistan’da şahin şeklinde inanılmaz bir havaalanı