Madagaskar’da bir konaklama sırasında kesinlikle görülmesi gereken 8 yer

Görülmesi gereken 8 yeri ziyaret ederek Madagaskar adasına seyahatinizi işaretleyin. Pitoresk kasabalar, vahşi doğa ve rüya gibi kıyılar, rehberi takip edin!

Antananarivo

Madagaskar Antananarivo
Antananarivo © Gopal Vijayaraghavan / Flickr (CC)

Ülkenin genişleyen başkenti, ilçelerini 18 tepenin üzerine yayıyor. Dört nala koşan kentleşmesi, çeşitli cazibe merkezleri sunuyortam ve bazen acımasız bir manzara değişikliği arayan sırt çantalı gezginlerin yanı sıra tarihi anıtlar ve geleneksel mimari arayan daha geleneksel turistler için uygundur.

Bunlar mutlu bir şekilde göz atacak Kraliçe’nin Sarayı bölgesi ve eski sömürge evleri, maceracılar ise dolambaçlı sokaklarını çaprazlayarak Yukarı Şehir’deki yerlilerle buluşacak. Bölgenin birçok yüksek noktasına tünemiş, gezginlere eşsiz manzaralar sunan kaçırılmayacak körfezlerin tadını çıkaracaklar.

Madagaskar adası nasıl ziyaret edilir?

Madagaskar’daki mesafeler, farklı ilgi çekici yerler arasında önemlidir. Özellikle sınırlı bir konaklamadan hoşlanıyorsanız, seyahat süresini en aza indirmek için uçmak ilginç olabilir. Madagaskar hava ağı iyi gelişmiştir ve adanın büyük bir bölümünü kapsar. Eşsiz ve önemli bir tren hattı ülkeyi Fianarantsoa’dan Manakara’ya geçiyor. 180 km boyunca aynı 13 saatlik yolculuğu sayın!

Kısa yolculuklar için, taksiler-brousse ve onların kentsel eşdeğeri, taksiler-be her yerde bulunur ve bir noktadan diğerine hızlı bir şekilde hareket etmenizi sağlar. Dikkatli olun, çünkü bazı aracılar vicdansız olabilir ve bazen bavullar kalkıştan hemen önce beklenmedik bir şekilde çatıdan açılır! En etkili ve en güvenli çözüm 4×4 kiralamak olmaya devam ediyor. Birçok servis sağlayıcı var (örneğin fabrikasyon) arzı arasında değişen ada boyunca dağıtılmış şoförlü araç kiralama basit araç kiralama.

baobab sokağı

Morondava'daki Baobablar Sokağı
Morondava’daki Baobablar Sokağı © FSM-Team / Pixabay (CC)

Morondava’dan Belon’i Tsiribihina’ya giden yol üzerinde sadece 20 km uzaklıkta, Madagaskar halkı tarafından “gökyüzünün kökleri” olarak adlandırılan yaklaşık yirmi görkemli baobab, meraların arasından geçen toprak bir yolu çevreliyor. 2007 yılından itibaren geçici sit alanı statüsünden yararlanan yer, Bu asırlık ağaçların portresini yapmak için gün batımı ve gün doğumunda toplanan daha fazla turisti kendine çekiyor. Oraya ulaşmak için Morondava düzenli havayollarından yararlanır, ancak karayoluyla veya hatta tekneyle de ulaşılabilir. Görkemli manzaraların tüm sevenler için bir şans!

Nosy Be adası

Madagaskar - Meraklı
Meraklı Ol © photosforyou / Pixabay (CC)

Nosy Be adası, Madagaskar’ın temel incisi olarak kabul edilir. Ve Büyük Ada’nın kuzeybatısındaki coğrafi konumu, açık denize doğru hafifçe eğimli izole kumsallarında güneşlenmek için ideal olan tropik bir iklimin keyfini çıkarmasına olanak tanır. Ekstrem spor meraklıları, sahil boyunca uzanan birçok dalış noktasından memnun kalacaklar ve daha pastoral turistler şeker kamışı tarlalarının ortasında hafif yürüyüşlere çıkabilirler. Yolculuktan yorulan yolcular için, Nosy Be, görülmesi ve tavsiye edilmesi gereken bir tatil beldesidir. !

Ambositra

Ambositra
Ambositra © ONTM

Büyük Ada’nın tam ortasında, bölgeye özgü büyük bir köylü kasabası var. Şehri gerektiği gibi dolaşan çok sayıda koşumlu zebus ve güzel tuğla ve kerpiç evleri Ambositra’ya çok özel bir çekicilik kazandırıyor. orada buluruz özellikle kakmacılık ve ahşap oymacılığı alanında yerel ustaların usta olarak kabul edildiği yumuşak ve rahatlatıcı bir atmosfer. Ambositra’yı çevreleyen dağlara dağılmış çevredeki köyler, gezginlerin kendilerini yerel kültüre kaptırmaları ve şehir sakinlerininkinden çok farklı yaşam biçimlerini keşfetmeleri için bir fırsat olacaktır.

Diego-Suarez

Madagaskar - Diego-Suarez
Diego-Suarez (Antsiranana) © Thomas Liptak/Flickr (CC)

Adanın kuzey ucunda yer alan ve adını 15. yüzyılda keşfeden iki denizciden alan Diego-Suarez koyu, aslında okyanusa doğru dar bir kanala açılan birbiriyle bağlantılı 4 koydan oluşan bir bütündür. . Eski Fransız garnizonu ve adanın üçüncü limanı olan Antsiranana şehri, kolonizasyonla güçlü bir şekilde işaretlenmiş durumda. ve köpüren şenlikli ve çok kültürlü bir kimlik aracılığıyla eski şeytanlarını defetmeye çalışır. Kaçırılmaması gereken hinterlandı, tipik balıkçı köyleri ve hatta Montagne d’Ambre milli parkı ile de dolambaçlı yoldan gitmeye değer.

Sainte-Marie Adası

Sainte Marie'de kambur balina
Sainte Marie’de kambur balina © krishna naudin / Flickr (CC)

Doğu kıyısında, Sainte-Marie Adası en çok şu şekilde bilinir: Görülmesi gereken yerler için bir sığınak ve seyir noktası kambur balinalar sakin ve korunaklı sulardan yararlanmak için buraya gelenler doğum yapmak için. Birçok servis sağlayıcı sizi deniz memelilerini rahatsız etmeden mümkün olduğunca yakınlarına teknelerine götürmeyi teklif eder. Sakin sularda mercan resifleri çoğalır, birçok tüplü dalış meraklısını kendine çeker ve adanın iç kısmı inanılmaz bir biyolojik çeşitliliğe sahiptir ve yerliler her zaman gülümsemeye hazırdır. Acilen görmek için küçük bir taş!

Isalo Ulusal Parkı

Madagaskar lemur
Madagaskar lemur © Dušan Smetana / Unsplash (CC)

Bu devasa erozyona uğramış Jura kumtaşı kütlesi, Madagaskar doğasının tüm çeşitliliğini yansıtıyor.. Gezginler arasında çok popüler olan bu site, ünlü lemurların doğal ortamlarında geliştiğini görmek için bir fırsattır. Manzara Büyük Ada gibidir: vahşi, çoklu ve pitoresk. Karanlık mağaralarla bezenmiş derin kanyonlar, endemik türlerle dolu nehirlerin kesiştiği palmiye ağaçlarının ormanlarını takip ediyor. Nefes kesen manzaraları ve birçok yan yolu ile “Malagasy Colorado”, tek başına trekking ve yürüyüş tutkunlarını memnun edecek bir gezi.

Bemaraha Tsingy Ulusal Parkı

Bemaraha Tsingy Köprüsü
Bemaraha Tsingy Köprüsü © ONTM

Mondorava’nın 200 km kuzeyinde yer alan Tsingy de Bemaraha Ulusal Parkı, kesinlikle Madagaskar’daki en muhteşem jeolojik alanlardan biridir. Onlarca metre yüksekliğinde ince iğneler şeklini alan görkemli karstik oluşumları şimdi UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak listeleniyor. Kayalık yığınlar arasında dolaşan kanyonlar ve geçitler, yırtıcı kuşlar, her türlü endemik bitki ve bir düzine lemur türü de dahil olmak üzere dünyada benzersiz bir fauna ve floraya ev sahipliği yapıyor!

saf egzotizm

Afrika tektonik plakasından binlerce yıl boyunca ayrılmış, Madagaskar kendi hızında gelişti, evrim bazen şaşırtıcı ve muhteşem sonuçlarla garip yollar seçer. Fauna ve flora parıldayan, coşkun, bazen endemiktir ama her zaman üretkendir.

Madagaskar kültürü, Afrika ve Asya kültürlerinin kavşağındadır. ve bozulmamış doğası gibi, köyler de ünlü baobabları kadar derin kökleri olan güçlü bir kimliğe sahiptir. Hareketli kasabalar, çalkantılı ama ödüllendirici bir tarihte çeşitli kolonizasyonların, kilometre taşlarının izlerini taşır.

Özetle, Madagaskar dünyada eşsiz bir doğa, daha az olmayan bir kültür ve arkadaş canlısı oldukları kadar eklektik bir insan! Saf egzotizm çağrılarına nasıl boyun eğmemeli?

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

Guadeloupe adalarında bir gemi gezisine çıkın

bin yüzlü takımadalar?