Luberon’da kaçırılmayacak 13 ziyaret

Provence’ın kalbinde, cennet gibi manzaraların ortasında, unutulmaz bir konaklama sizi bekliyor. Luberon’da yapılacak o kadar çok aktivite var ki!

Luberon’un doğal ortamı o kadar görkemli ve olağanüstü ki, sürekli olarak daha fazla ziyaretçi çekiyor. arayışı içinde doğaya dönüşpastoral panoramalar ya da sadece yeni deneyimler yaşama meraklısı otantik ayar, Luberon sizin için yapılmıştır. Luberon’da yapılacak 13 ziyaretimizi keşfedin!

Rustrel’deki Colorado Provençal’da fotoğraf çekin

bu Colorado eyaleti bir eski hardal ocağı ilk kürek 1871’de orada verildi. Mevcut dekor tamamen hardal işçileri tarafından şekillendirildi. İki işaretli parkur Farklı zorluk derecelerinde sitede sunulmaktadır. İlk kurs kolay ve her yaş için uygundur. Fotoğrafların sonsuza dek ölümsüzleştirmenize izin verecek kadar nadir güzellikte alışılmadık bir yer.

Le Colorado Provencal
Le Colorado Provençal © Florian Calvat

Abbaye de Sénanque’de bir barış cennetinin tadını çıkarın

İşte Luberon’da yapılması gereken bir şey! Fransa’nın en güzel köylerinden biri olan Gordes’te, Notre-Dame de Sénanque Sistersiyen Manastırı. Fırsatlardan yararlanmak için yaz döneminde ziyaret etmeyi tercih edin. güzel lavanta tarlası. Ayrıca yöresel ürünler dükkânına giderek bu müstesna yerden bir hatıra götürebilirsiniz!

Ön planda lavanta tarlası olan ünlü Abbaye Notre-Dame de Sénanque, Provence, Fransa
Notre-Dame de Sénanque Manastırı ve lavanta tarlası © Daniel

Roussillon’da yürüyüşe çıkın

niş Luberon Bölge Tabiat Parkı’ndaRoussillon, ününü inanılmaz ürün yelpazesine borçludur. gösterişli renkler. Muhteşem uçurumlar, ara sokaklar ve cepheler adeta bir kartpostaldan fırlamış gibi! Fransa’nın en güzel köyleri arasında yer alan Roussillon, dünyanın en büyük hardal yatağının ortasında.

Roussillon köyü
Roussillon köyü © majonit

Château de Lourmarin’e hayran kalın

1973’ten beri Tarihi Anıt olarak listeleniyor, bu Rönesans Kalesi şu anda genç sanatçıları destekleyen bir Kültür Vakfı’na ev sahipliği yapıyor. süren ziyaret, 1 saat civarındadönem mobilyalarına, gravürlere, çeşitli sanat eserlerine, müzik aletlerine ve mükemmel bir şekilde korunmuş bir mimariye hayran kalmanızı sağlayacaktır.

Luberon'da yapılacak Lourmarin kalesi
Lourmarin Kalesi © AnnaReinert

Sedir Ormanını Keşfedin

Lubéron’un sedir ormanı, Petit Lubéron olarak da adlandırılan masifin batı kesiminde yer almaktadır. üzerinde uzanır 250 hektar Bonnieux, Lacoste ve Ménerbes belediyeleri arasında. Yapabileceğiniz ve yeniden yapabileceğiniz bir ziyaret farklı açılardan keşfedin: yürüyerek, bisikletle hatta neden olmasın, at sırtında!

Luberon'da yapılacak Sedir Ormanı
Sedir Ormanı © Grzegorz

Gorges du Regalon’da yürüyüş yapın

Haydi, doğanın kalbinde, saf mutluluk ve yenilenme anına gidelim! En iyi yürüyüş ayakkabılarınızı giyin ve denizin derinliklerinde bir maceraya atılın. Luberon masifi. Ve olağanüstü kanyon o zaman kendini sana sunacak, bazen belirsiz, bazen dar, kafa karıştırıcı, bazı yerlerde şaşırtıcı ve bu enginliğin ortasında bu kadar küçük olmanın garip hissi ile!

Gorges du Regalon, Luberon'da yapılacak
Regalon Boğazları © thomas

Beaumont-de-Pertuis’in 7 gölünde kuş gözlemciliği

Luberon’da yapılacak orijinal bir ziyaret arıyorsanız, 7 gölü tercih edin. Eşsiz alan konut olağanüstü bir fauna ve florabu doğa rezervi sınıflandırılmış Natura 2000. Burada, bunların önünde keyifli bir piknik düzenleyebilirsiniz. temiz su kütleleri ve saf (dikkatli olun, orada yüzmek yasaktır). Bu rahatlama anında, bu büyük göçmen kuşlara hayran olma fırsatını yakalayın!

7 gölde görünen siyah bir leylek
7 gölde görünen siyah bir leylek © Pawe

Bonnieux’deki La Canorgue bağında iyi bir şarap tadın

Bir şarap aşığı mısınız? Bu durumda, bu sektörde olmak ve iyi bir Côtes du Lubéron’un tadını çıkarmamak imkansız! Provence’tan bir roze şarabı tatmak ne güzel… Château de la Canorgue bağı sizi bekliyor! Küçük bir anekdot, bu site Russel Crow, Didier Bourdon ve Marion Cotillard’ın oynadığı “iyi bir yıl” filminin çekimlerine konu olmuştu.

Luberon'da yapılacak Château de la Canorgue
Le château de la Canorgue © Ainars Brüvelis / Wikimedia Commons

Le Moulin de Salignan’dan nefes kesici manzaraların keyfini çıkarın

Tanınabilir özel şekilkanatları veya konik çatısı olmayan Moulin de Salignan fantastik coğrafi konum. Yolunuzu bulmanıza yardımcı olacak bir yönlendirme tablosu mevcuttur. Gerçekten de, burada Vaucluse dağları ile Mont Ventoux arasında panoramik bir manzara uzanıyor. Luberon Bölge Tabiat Parkı’na ait olan bir kalıcı jeolojik sergi.

Salignan değirmeni
Salignan değirmeni © Fabrice

Coustellet’teki Lavanta Müzesi’ndeki sembolik çiçeğin içinde nefes alın

Luberon’un altın üçgeninin kalbinde, Avignon’a 20 km uzaklıkta yer alan, Lavanta Müzesi gerçek mi Provence Lavanta Konservatuarı. İçinde prestijli yerbüyük bir Provence taş evbir Akdeniz bahçesi ile şunları yapabilirsiniz: atölye ziyaretleri ve Luberon’un bu sembolik çiçeği hakkında her şey.

Luberon'da yapılacak Lavanta Müzesi
Lavanta Müzesi © museedelalavande.com

Gargas’taki Bruoux Madenlerinde kaybolun

Hardalın kalbine sansasyonel bir yolculuğa çıkın! Birden fazla gösterişli renk ile benzersiz dekor, Bruoux Madenleri binlerce ışıkla gözlerinizi kamaştıracak. ortasında yer alan bir galerilerin devasa labirentibu eski maden sahası şimdi bir müze ve bir 2009’dan beri doğal turizm alanı. Rehber, madenin tüm tarihini ve galerilerin nasıl inşa edildiğini açıklamaktan mutluluk duyacaktır.

Gargas'taki Bruoux Madenleri
Mines de Bruoux ve Gargas © dudlajzov

Lauris’te Kano

Bu Luberon’da yapılacak eğlenceli ve canlandırıcı bir aktivite! Nehirden kanoyla aşağı inmek sizi benzersiz bir bakış açısı. Yukarıdan manzaralar uzak bir ufku görmenize izin verir, ancak aşağıdan manzaralar doğal, otantik ve ulaşılabilecek güzellikleri saklar. için bir fırsat bu renkli manzaraları farklı bir perspektiften görün !

Kano
Kano © Stratos Giannikos

Etang de la Bonde’deki ağustosböceklerinin şarkısını dinleyin

Bonde göleti Luberon’daki en büyük su kütlesi. Arka planda şarkı söyleyen ağustosböcekleri ile bu hoş, rahatlatıcı yerde rahatlayın! Neden bir kürek kiralamıyorsunuz, yüzmüyor, yoga yapmıyor ve hatta piknik yapmıyorsunuz? eğlence bolgününüzü güzelleştirecek olanı seçmek size kalmış.

Luberon'da yapılacak Bonde göleti
Bonde Göleti © Tchai / Wikimedia Commons

Luberon’un görülmesi gereken yerleri… ve sonrası?

Luberon’da kaçırılmayacak yerler çok sayısız ve benzersiz ! Bölge o kadar zengin bir kültürel ve doğal mirasa sahip ki seçim yapmak çok zor. Keşiflerinizi Lubéron’un en güzel köylerine kadar genişletin ve bize Fransa’da ziyaret edilecek en güzel yerlerin hangileri olduğunu söylemekten çekinmeyin!

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın

Toulon çevresinde yapılacak 14 kaçırılmaz ziyaret!

Étretat’ta yapılacak en güzel 16 ziyaret