Küba’ya gitmeden önce bilmeniz gereken 6 şey

Dünyanın her yerinden turistler tarafından övülen Küba, bu yıl kaçırılmaması gereken bir destinasyon. İşte bavulunuzu hazırlamadan önce bilmeniz gerekenler.

Küba seyahatinizden önce faydalı bilgileri doldurun

Adı seyahat acentelerinin tüm broşürlerinde ve maceracıların tüm dudaklarında var. Ve Amerika Birleşik Devletleri Başkanı’nın Mart 2016’daki tarihi ziyaretinden bu yana Küba, turizm profesyonellerinin açgözlülüğünü çekmeye devam ediyor. Corsair 2017 yılında adaya kanatlarını açacak, Starwood grubu orada iki yeni otel açmayı planlarken, Celestyal Cruises adada tüm yıl boyunca gemi kiralamaya karar verdi… Küba bir sonraki tatil için raflarınızdaysa, Biletinizi almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar.

1. Küba’ya seyahat etmek için vizeye ihtiyacım var mı?

Küba’nın dünyaya açıklığı, henüz kendi topraklarına girmek için formaliteleri kaldırmasına yol açmadı. Gezginlerin sahip olduğu vizeye ihtiyacım var (veya turist kartı), en fazla otuz gün kalış için geçerli, tesiste yenilenebilir. Vizenizi Fransa’daki Küba büyükelçiliğinden alabilirsiniz, ancak uzman acenteler vizenizi almak için en hızlı ve en kolay çözüm olmaya devam ediyor: RapideVisa’ya başvur.

Bu adımlar posta yoluyla gerçekleştirilebiliyorsa, elçilik bu durumda banka tarafından onaylanmış çekle ödenecek bir ek talep eder. Turist kartını almak için dönüş biletinizin zaten elinizde olması gerektiğini unutmayın. Ayrılmadan önce alınması gereken bir diğer önlem, hastalık veya ülkeye geri dönüş durumunda bir sigorta sertifikası getirin.

DAHA FAZLA BİLGİ : Küba’ya giriş formaliteleri ve vize hakkındaki eksiksiz makalemiz

2. Küba’yı ziyaret etmek için en iyi zaman ne zaman?

Yüksek (kuru) sezon kısa kasım ayından mayıs ayına kadar. Gökyüzü maviyse ve sıcaklıklar çok hoşsa, bu ideal dönemin yüksek fiyatları bir dezavantaj teşkil edebilir. Yıl sonu tatil sezonu fiyatları biraz daha yukarı çekme eğilimindedir.

Diğer çözüm ise Temmuz/Ağustos ayını seçmektir. Ancak Kübalılar tatilde… ve muhtemelen bu dönemi tercih eden tek kişi siz olmayacaksınız.

İKLİM : Hangi ayın gitmek için ideal olduğunu öğrenmek için yılın iklim tahminini kontrol edin.

3. “casas özellikleri” güvenilir bir konaklama çözümü müdür?

Kübalılar, Asya’da çok popüler olan bu “Oda ve Kahvaltı” veya “aile yanında konaklama” eşdeğerinde turist alırlar. Ekonomik, bu formül mümkün kılar Küba nüfusuna daha yakın yaşamak. Evlerin üzerindeki tabelalar sayesinde casas detaylarını tespit edebilirsiniz. Bunlar genellikle iki veya üç odaya sahiptir ve genellikle ucuz bir yemek sunar.
Casas özellikleri böylece fiyat da dahil olmak üzere tüm niteliklere sahiptir. otellerden daha çekici. Ancak sıcak suyun garanti edilmediğini ve tuvaletlerin dışarıda olabileceğini unutmayın.

Trinidad'da özgünlük ve güzel plajlar
Trinidad’da özgünlük

İhracatı yasak olan bu Küba sembolünün önüne modernite geçmeden önce hızlı hareket etmeliyiz. En kolay çözüm taksi çağırmak kısa veya uzun bir mesafe için yarışın fiyatını belirlemek zorunda kalacağınız resmi olmayan. Dikkatli olun, tüm Amerikan-Küba arabaları dönüştürülebilir değildir ve 1950’lerde amortisörler genellikle mevcut değildir (kalçalarınıza veya başınızın tavana dayamasına dikkat edin). Bu nedenle yolculuk kolay olmayacak.

Bu eski Chevrolet’ler veya Cadillac’lar ayrıca turistlere adanmış devreler oyununa da katkıda bulunurlar. Acenteler size paketler sunmaya özen gösterir.

5. Gerçek Küba puroları nereden alınır?

Purolar Küba’nın diğer sembolüdür ve harika bir hediye fikridir. Sokak satıcıları tarafından alınan sözde cazip fiyatlara boyun eğmekten kaçınmak daha iyidir. Gerçek Küba purolarını satın almanın en güvenli – ancak en uygun fiyatlı olmayan – yolu, fabrikaya git.

jibacoa plajı
jibacoa plajı

6. Küba’da hangi plajları seçmeli?

Kuzey Antiller’de ideal bir konuma sahip olan Küba, Karayipler’in pastoral manzarasını sunmaktadır. Boşta kalmak veya sahilden sahile bir güzergah için, kuzey sahili sözleşmesini büyük ölçüde yerine getirecek:

  • Varadero plajı, Havana’dan arabayla 1:30, ünlü bir destinasyondur.
  • Daha uzaktaki Playa Pilar, vahşi yaşamın tadını çıkarabileceğiniz hala bozulmamış bir sitedir.
  • Hala doğuya giden yol üzerinde bulunan Playa Los Pinos, otel teklifi sayesinde iyi bir üs olabilir.

güney kıyısında : Trinidad da tavsiye edilir. Ve şnorkelli yüzme meraklıları ve dalgıçlar için, Maria la Gorda, Isla de la Juventud, Cayo Largo, Cayo Coco ve hatta adanın sonunda, doğuda, Santiago de Cuba gibi çeşitli noktalar belirtilmiştir.

Guardalavaca plajı
Guardalavaca plajı

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

Kapadokya’da görülmesi gereken 13 güzel yer!

7 önemli ziyaretimiz!