Katar’a neden gidilir? 1001 sürprizler diyarına yolculuk!

Katar’a neden gidilir? Orijinal bir gezi yapmak istiyorsanız, burası bir rüya destinasyonudur! Plajlar, çöller ve şehirler arasında, kazanacaksınız…

Küçük boyutuna rağmen, Katar bugün tercih edilen bir turizm merkezi olma eğilimindedir. Liderleri ülkeyi hoş, güvenli ve çekici kılmak için her şeyi yaptı.

Neden Katar’a gittiğini merak ediyor musun? Kararlı bir şekilde modern bir ülke ve Sanata yöneldi! Başkenti Doha’da sayısız müze var. Bugüne kadarki en ünlüsü, birkaç yüzyıla yayılan koleksiyonların bulunduğu Doha’daki İslam Eserleri Müzesi’dir. Daha yakın zamanda Mathaf (veya Arap Modern Sanat Müzesi) açıldı. Marka, Arap ve uluslararası sanatçıların yaratıcılığını ve yenilikçiliğini tüm formlarında çağdaş sanat yoluyla teşvik etme eğilimindedir.

Katar’a neden gidilir? Alışveriş, plajlar ve organize konaklamalar!

Katar sanatla sınırlı değildir. Ayrıca Souq Waqif’te alışverişe gidebilir veya Doha’ya 55 km uzaklıkta bulunan muhteşem Sealine Beach Resort’ta dinlenebilirsiniz. Orada rahatlayabilir ve hatta otelde uyuyabilirsiniz. Plajlara genel olarak 4×4 ile erişilebilir, unutulmaz bir aile macerası. Organize konaklamaları tercih edenler için Arabian Adventures Günü Turları var. Çölde deve gezintileri ve piknikler programda!

Doha sokaklarında dolaşın ©Hansen

Katar, küçük ama sportif

Düşünülebileceğinin aksine – ülkenin büyüklüğü göz önüne alındığında -, Katar birçok spor etkinliği düzenleyen bir ülkedir.. Özellikle 2015 Dünya Hentbol Şampiyonası’nı organize eden ve 2022 Dünya Futbol Kupası’na ev sahipliği yapacak olan şirket, ayrıca her yıl Ocak ayında Doha Open ve Katar bisiklet turu ve diğerlerinin yanı sıra gerçekleştiriliyor.

Doha'nın yapay adaları
Doha’nın yapay adaları ©Konevi

Rüya otelleri

Katar’a neden gidilir? Gerçek bir sarayda uyumak için! Biraz Las Vegas ve tüm yeni doğu cennetleri gibi, Özellikle Doha birçok lüks otel sunmaktadır.. İçeride, konfor açıkça her yerde mevcut ve donanım çok fazla. Örneğin bazı kuruluşlar, Venedik’teki Büyük Kanal gibi devasa dekorları yeniden yarattılar…

Sahilde lüks otel
Sahilde lüks otel ©Konevi

Sizi Katar’a uçak bileti veya Doha’da ucuz bir otel bulmak için karşılaştırma aracımızı kullanmaya davet ediyoruz.

pratik bilgiler

Konaklamanızı hazırlamak ister misiniz? İşte gelecekteki seyahatinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacak bazı pratik bilgiler.

  • Turizm Ofisi : ziyaret etmek resmi turizm sitesi.
  • Pasaport ve vize : Katar’a gitmek için vizenin yanı sıra en az 3 ay geçerli bir pasaporta ihtiyacınız var. Tüm bilgiler mevcuttur Fransa’daki Katar Büyükelçiliği web sitesinde.
  • Sağlık ve aşı : Katar’a seyahat etmek için meningokok önleyici aşı yaptırmanız gerekir.
  • Arjantin: para birimi Katar Riyali’dir (QAR).
  • Jet lag : saat farkı yazın 1 saat, kışın 2 saattir. Kışın, Fransa’da öğlen olduğunda, Katar’da saat 14.00’tür.
  • Ne zaman ayrılmalı? Yazın çok sıcak ve nemlidir. Güzel bir iklime sahip olmak için Kasım ve Nisan ayları arasında ayrılmanız şiddetle tavsiye edilir.

ulaşım

  • Oraya nasıl gidilir ? Katar’a seyahat etmek için uçağın yerini hiçbir şey tutamaz. Dünyanın en güvenli şirketlerinden Qatar Airways ile Doha Uluslararası Havalimanı’na ineceksiniz.
  • Nasıl hareket edilir? Çoğu yolculuk araba ile ve özellikle 4×4 ile yapılır. Doha’da, neredeyse toplu taşıma olmadığı için, finansal olarak erişilebilir olan taksileri veya limuzinleri tercih etmek gerekiyor.

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

Fas’ta kayak yapmayı keşfedin, manzara değişikliği garantili!

3 görülmesi gereken yer