Karayipler’in kalbinde Küba’nın yeni mücevheri

Küba giderek daha fazla turist çekerken, Varadero sahil beldesi gezginleri çekmek için varlıklardan yoksun değil.

Küba’nın en güzel plajları burada!

Varadero sahil beldesi şüphesiz Küba ve Karayipler’deki en popüler yerlerden biridir. Her yıl dünyanın her yerinden turist çekiyor. İstatistiklere göre bir milyondan fazla! Ve ada dünyaya giderek daha fazla açılırken, gelişiminin önümüzdeki yıllarda da mantıklı bir şekilde devam etmesi gerekiyor…

Varadero, ince kumu, güneşi ve berrak suları

Varadero, 20 kilometrelik beyaz kumlu plajların ve saf, kristal suların üzerindedir. Bu nedenle, lezzetli bir kokteyl eşliğinde güneşin tadını çıkarmak isteyenler ve tüplü dalış tutkunları için ideal bir yer!

Orada hüküm süren sıcaklıklar elbette tüm yıl boyunca çok hoş, Küba bildiğiniz gibi tropik bir iklimden yararlanıyor. Böylece cıva, Varadero’da ortalama olarak 22 ve 28°C arasında dalgalanır ve sadece istisnai olarak 10°C’nin altına düşer.

Varadero'nun rüya plajları
Varadero’da deniz kenarında çardak

Çok zengin bir tarihe sahip bir sahil beldesi

Varadero, 19. yüzyılın sonunda zaten büyük bir sahil beldesiydi. 1930’larda ve 40’larda zengin Amerikalı turistler tarafından özellikle çok değerliydi, ancak 1959 devrimi belli ki oyunu değiştirmiş. 1990’lara kadar Başkan Fidel Castro, Küba’daki turizm faaliyetlerini ciddi şekilde yeniden başlatmayı ve artık en eksiksiz uluslararası izolasyonda yaşamayı kabul etmedi.

Ve en azından Varadero’da işlerin yarı yolda yapılmadığını söyleyebiliriz. Gerçekten de yabancı turistlerin ihtiyaç ve isteklerini tam olarak karşılamak için birçok lüks otel inşa edildi!

Varadero, Küba'da eski bir Amerikan arabası
Varadero’da eski bir Amerikan arabası

Çok önemli bir havalimanı

Varadero, bugün Küba’daki geziler için önemli bir başlangıç ​​noktası olduğunu iddia ediyor. Bunu büyük ölçüde Juan Gualberto Gómez havaalanına borçludur. İkincisi 1989’da açıldı ve şu anda ülkede Küba’nın başkenti Havana’nın hemen arkasında ikinci. Birkaç saygın Avrupa, Rus ve Kanada şirketi tarafından sunulmaktadır. Bugün 300 Euro’dan daha ucuza Paris-Varadero uçuşları var!

VARADERO’DAKİ OTEL SEÇİMLERİMİZ

Hotel Sol Sirenas Resort • Çevredeki doğanın güzel manzarasına sahip oda ve süitlerin keyfini çıkaracağınız Varaderos’taki dört yıldızlı tatil yerlerinden birine hoş geldiniz. Alışverişinizi yapmak için alışveriş merkezinin ve aynı zamanda bu otelin yakınında bulunan golf kulübünün yakınlığından yararlanın. Adres: Amerika Bulvarı ve K Caddesi, La Torre mahallesi, Varadero

Otel Barcelo Marina Palace • Marina Giavota’ya yakın olan bu otel çok tatmin edici bir hizmet sunuyor ve paranızın karşılığını fazlasıyla veriyor. Adres : Punta Hicacos South End Otoyolu, Varadero

Yani tek yapmanız gereken Küba’ya uçmadan önce uçak bileti fiyatlarını karşılaştırmak.

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

Tibet’te yapılması gereken 15 deneyim

Kartaca ve Sidi Bou Said’de yapılacak 7 ziyaret