Jamaika’da ne yapılır? Görülmesi ve kaçırılmaması gereken 6 şey

Jamaika, Bob Marley ile hatasız bir şekilde bağlantılı olmaya devam ediyor. Ancak Karayip adasının baştan çıkaracak başka varlıkları var: İşte görülecek veya yapılacak 6 şey!

Jamaika, giderek daha moda bir destinasyon

Seçtiğimiz seçeneklerle Karayipler için hemen biniş Görülecek veya yapılacak ve özellikle Jamaika gezisi sırasında kaçırılmaması gereken 6 şey.

1. Görülmesi gereken bir yer olan Bob Marley Müzesi

Jamaika, yerel yıldız Bob Marley ile ayrılmaz bir şekilde bağlantılıdır. Başkent Kingston’a inen reggae hayranı gezginleri, bir macera sırasında efsaneyi diriltecek. yıldızın evi neydi ziyareti, şimdi onun ihtişamına bir müzeye dönüştü. Sanatçı orada yaşadı ve ayrıca bir kayıt stüdyosu kurdu.

Ziyaretçiler, bir kişi tarafından hedef alındığında kurşun izlerini keşfedecekler. 1976’da suikast girişimi. Basın kupürleri, altın plaklar ve konser biletleri Bob Marley’nin sanatsal kariyerinin izini sürüyor. Kesinlikle yapılmalı!

Bob Marley Müzesi
Bob Marley Müzesi / © AFP FOTOĞRAF – MLADEN ANTONOV

2. Kokpit Ülkesinde bir yürüyüş

Yürüyüşçüler için bir cennet! Jamaika sadece muhteşem plajları sevenler için cennet gibi bir yer değil. İç kısımlarda, batıda, yaklaşık 1.300 km2’lik bir bölge, bir rehber eşliğinde çabalarından çekinmezlerse, yalnızca inatçı spor meraklılarının keşfedebileceği olağanüstü flora ve faunaya ev sahipliği yapar. Bölgeye erişim gerçekten zorve bazı turistler bu cenneti yukarıdan görmek için bir helikopter turu için para ödemekle yetiniyor.

Ancak, yaban hayatı hala burada olduğu için oyun muma değer. Bölge hala özerktir ve 18. yüzyılda İngiliz yerleşimcilere karşı isyan eden kölelerin torunları tarafından iskan edilmektedir. Daha az tecrübeli yürüyüşçüler, bölgeyi keşfetmek için adanın doğu kısmına göz kulak olacaklar. Mavi Dağlar. Görülmesi ve kaçırılmaması gereken manzaralar!

Mavi Dağlar
Mavi Dağlar / © AFP FOTOĞRAF – MLADEN ANTONOV

3. Golf, dalış veya tembellik: Montego Bay’de ne yapılır?

Yapılacak işler olduğu için program sporcular için yüklenmiştir. Kuzeybatıdaki Montego Körfezi’nde bölge, plajlarının güzelliği ile ünlü olduğu için güzergah üzerinde kendini empoze edecek. Ve bu vesileyle, gezginler golf keyfinin tadını çıkaracaklar. site Karayipler’deki en iyi yeşilliklerden bazılarını sunuyor.

Deniz tarafında, dalgıçlar deniz kenarındaki yunuslarla birlikte yüzecekleri Montego Bay’de deniz faunası ile tanışacaklar. sekiz nehir. Rafting için Rio Grande’ye gidin. Aksi takdirde, Jamaika, tüm kıyılara dağılmış muhteşem kumsalları ile aylaklık ve keyif için ayrılmıştır. Peki sizin seçiminiz nedir?

Montego Körfezi
Montego Körfezi / © AFP FOTOĞRAF – MLADEN ANTONOV

4. Jamaika’nın gözde köşesi Long Bay

Güneyde, Long Bay Jamaika’nın en güzel plajlarından biri olarak kabul edilir. Montego Körfezi, ardından Negril, güzel deniz manzaralarını sevenler için favori yerler olsaydı, Long Bay kaçırılmaması gereken yeni “kale” olurdu. Ve kumda havluya karşı havlu oynamaktan nefret edenler şunu bilsinler ki Long Bay, yaklaşık on kilometrelik bir plaj sunuyor.. Seyahatiniz sırasında planlamanız garantili “yalnızlık” deneyimini yaşayın.

Uzun Körfez plajı
Plange de Long Bay / © AFP FOTOĞRAF – MLADEN ANTONOV

5. Negril, turistlerin uğrak noktası

Batı ucuna gidin. Bu çok turistik sahil beldesinde, su Jamaika’da en temiz, gezginler nüfusu karşılamak ve rahat bir atmosferin tadını çıkarmak için yola çıkıyor. Burasi yapilacak kalsa bile, her türlü ürünün satilmasi teklifine aldirilmamak gerek…

Jamaika'nın vahşi kıyıları
Jamaika’nın vahşi kıyıları / © AFP FOTOĞRAF – MLADEN ANTONOV

6. Kingston Craft Market, mutlaka görülmeli

Alışveriş yapmak ve valizleri hediyelik eşyalarla doldurmak için Jamaika başkentine dönün. 1872’den kalma çelik bir yapının altında bir pazar kuruluyor. Tüccarlar, Bob Marly’nin büstünü taşıyan heykellerin yanından geçerek, ahşap heykelciklerden kaplumbağa kabuğu takılarına kadar tipik briket satmaya geliyor. Hiçbir şey satın almasanız bile eşsiz atmosferiyle görülmeye değer bir yer.

Kingston Pazarı
Kingston Market / © AFP FOTOĞRAF – MLADEN ANTONOV

Keşfedilmesi gereken cennet bir ada…

Burada tavsiye ettiğimiz görülmesi ya da yapılması gereken 6 noktanın yanı sıra ada, keşfetmek isteyenler için hala sırlar ve sürprizlerle dolu. Oraya hiç gitmediyseniz, belki de oraya bir gezi planlamanın zamanı gelmiştir, değil mi? O zaman ne zaman gideceğinizi bilmek için Jamaika’daki iklimi kontrol etmeyi unutmayın…

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

Hangi ülke orijinalliği için sizi baştan çıkaracak?

harika bir tatil için nereye gidilir?