İşte Pau çevresinde yapılacak 12 ziyaret! (Béarn’da)

Bir sonraki konaklamanız için Béarnaise’nin başkentini keşfetmeye karar verdiniz mi? Ne kadar güzel bir fikir! Arasında yumuşak iklim ve nefes kesici manzaralar, size pastoral bir konaklama garanti etmek için burada her şey hizmetinizdedir. Pau çevresinde yapılacak 12 ziyaretimizi keşfedin!

Betharram mağaralarına giriş yapın

Pau ve Lourdes arasında bulunan Bétharram mağaraları sadece sizi büyüleyebilir! 1h20 için, sen git yeraltı dünyasını keşfetmek çeşitli açılardan. Akıllıca düşünülmüş aydınlatma ile yüceltilmiş, ziyarete mağaraların birinci katından başlayacaksınız. Sonra aşağı yolculuğuna devam edeceksin Bir yeraltı nehrine ulaşmak için 250 adım. Son olarak nehri tekneyle geçtikten sonra küçük bir trenle ziyaretinizi tamamlayacaksınız.

Betharram'daki mağaralar
Betharram mağaraları © Peder Igor / Wikimedia Commons

Lourdes’ta toplanın

Ah, Lourdes ve uluslararası ünü! en Notre Dame kutsal alanı Pau çevresindeki herkes için bir zorunluluktur. Mümin olmasa da bu dini kompleksÜç bazilika ve birkaç binadan oluşan, görülmesi gereken bir yer. Gerçekten de, belirli bir atmosfer hüküm sürüyor, bir manevi boyut, kayıtsız kimseyi bırakamaz. Sonra anlıyoruz, bir kez orada, neden bu yer dünyanın her yerinden milyonlarca hacıyı çekiyor.

Lourdes'deki Meryem Ana heykeli
Lourdes’deki Meryem Ana heykeli © Delphotostock

Nay’daki Beret Müzesi’ni ziyaret edin

Dünyada benzersiz, bere müzesi, Hayır’da size Fransa’daki en ünlü başlığın tarihini ve üretimini öğretecek! Bunu keşfetmek için öğretici bir ziyaret fransız sembolü. Bir kısa film de size ünlü bereyi takmanın farklı yollarını gösterecek. Ayrılmadan önce mağazayı gezmeyi unutmayın, yetişkinler ve çocuklar için çeşitli modeller bulacaksınız.

Pau çevresinde yapılacak bere müzesi
Bere müzesi © museeduberet.com

Salies-de-Béarn’in termal sularının erdemlerinden yararlanın

Deniz suyundan on kat daha tuzluSalies-de-Béarn’in termal suyu 26 eser element ile zenginleştirilmiş, vücudunuzun iyiliği için faydalıdır. Gerçek bir gençlik iksiri, tıbbi özellikleri bir dünyadaki eşsiz mineralizasyon. Salies-de-Béarn tuzlu su kaynağı 200 milyon yıldan daha eskiye dayanmaktadır ve dünyanın her yerinden giderek daha fazla insan bu şifalı suyun faydalarından yararlanmak için akın etmektedir.

Pau çevresinde Salies-de-Béarn
Salies-de-Béarn © photolook

Monein’de dolaşmak

Tarihi bir kalbin ve kırsal bölgelerin lezzetli bir karışımı olan Monein, size çeşitli ziyaret tarzları sağlar. Béarn’daki en büyük Gotik kiliseye hayran kalarak başlayabilirsiniz. Saint-Girons Kilisesi, çift gövdeli, asimetrik, devrilmiş bir gemi çerçevesi için benzersiz. Ünlü tarafından devam Jurançon bağı. Gerçekten de Jurançon üretiminin yaklaşık %60’ı Monein’de yapılıyor. Sonunda ödünç al Terra Aventura yolubu şehri ve küçük sırlarını keşfetmenizi sağlayacak eğlenceli bir hazine avı için!

Monein kilisesinin çerçevesi
Monein kilisesinin çerçevesi © Gaël Chardon / Flickr

Sames Su Parkı’nda iyi eğlenceler

[En été seulement] Gerçek tazelik cenneti, Sames Su Parkı size Pau çevresinde güzel bir göl sunuyor! Çok turistik bir yer değil, bu nedenle çeşitli aktivitelerin keyfini huzur içinde çıkarabilirsiniz. A Kumlu plajve şişme yapılarda su yoludalgıçlar slaytlarpratik snowboard, günah, yemek yemek için piknik masaları… Kısacası her şey orada, emrinizde, gününüz neşe ve eğlence dolu geçsin!

Sames Su Parkı
Sames Su Parkı © waterparkdesames.com

Jardin des Barthes’de biyoçeşitliliği gözlemleyin

Birlikte Pirenelerin panoramik manzarası, 5 hektarlık bir alana yayılan ve 1.800 çeşit bitkinin bulunduğu Barthes bahçesi sadece gözlerinizi kamaştırabilir! Burada, birkaç atmosfer bir araya geliyor (oryantal, egzotik ve tropikal). Manolyalar, orman gülleri, palmiye ağaçları ve gül çalılarından oluşan muhteşem bir koleksiyon sizi büyüleyecek. Yürüyüşünüz, 2022’de prestijli araziyi elde eden bir sebze yaması ve bir bahçede devam edecek. “Olağanüstü Bahçe” etiketi.

Pau çevresindeki Barthes bahçesi
Barthes bahçesi © jardindesbarthes.com

Oloron-Sainte-Marie Katedrali’ne hayran kalın

Tarihi bir anıt olarak listelenen 7 Mart 1939’dan bu yana, Oloron-Sainte-Marie katedrali de kayıtlı UNESCO Dünya Mirası 1998’de Saint-Jacques-de-Compostelle yollarının altında. Piskoposlar antik kentinin hazinelerini keşfetmeye gidelim! 12. yüzyıldan kalma yontulmuş portala varır varmaz gözlerinizi kamaştırmaya hazırlanın.

Pau çevresinde yapılacak Santa Maria Katedrali
Santa Maria Katedrali © AngelLuis

Geleneksel Bask ketenlerini keşfedin

Geleneksel Bask ketenlerinde bulunan kırmızı, yeşil veya mavi renkler ve Bask haçı çok yakında sizin için hiçbir sır tutmayacak! Lartigue fabrikası şimdi Oloron-Sainte-Marie ve neredeyse tüm giysiler orada yapılır, gelenek ve saygın özgünlük. Masa örtüleri, peçeteler, çay havluları, çantalar ve hatta spor ayakkabılar, bu ziyaretten bir hatıra ile doğrudan evlerine bırakabilirsiniz. fabrika Satış Mağazası.

Geleneksel keten üzerinde Bask haçı
Geleneksel keten üzerine Bask haçı © Brad Pict

Adrenalininizi La Via Ferrata de Siala’da pompalayın

Bölge, ferrata yoluyla elverişli olduğundan, kendinizi Pau’nun çevresinde bulmak ve bu deneyimi yaşamak için bu ortamdan yararlanmamak utanç verici olur! Yerinde gurme, bu via ferrata günlük hayatınızdan vazgeçmenizi sağlayacak! Burada yapmanız gereken tek şey anı yaşamak ve vadi üzerinde olağanüstü panorama, Yukarıdan bakıldığında. bu hava yolları birkaç seviyeye uyarlanmıştır ve adrenalinizi maksimuma çıkarmanıza izin verecektir! Daha fazla bilgi ve rezervasyon burada 👈

Deneme Yazarı Via Ferrata
Deneme Yazarı Via Ferrata © lightpoet

Bluegreen d’Artiguelouve’de mini golf oynayın

bu golf mavi yeşil tüm yıl boyunca profesyonel ve profesyonel olmayan kursların yanı sıra bir bölüm sunar 18 delikli mini golf sahası. Kurslar, su kütleleri ve palmiye ağaçları ile noktalanmıştır ve bir Pirenelerin nefes kesen manzarası. Burada, ister yeni başlayan ister deneyimli bir oyuncu olun, keyifli bir rahatlama zamanı geçireceğinizden emin olabilirsiniz!

Pau çevresinde mini golf
Mini golf © bluegreen.fr

Béarn’daki Heirloom Sebze Konservatuarı’nı keşfedin

Konservatuar Bahçe-Meyve Bahçesi sen CLAB daha fazlasını sunar 500 bitki türü yaklaşık 6.500 m² alan üzerinde. Bu dernek müdahale eski çeşitlerin yetiştirilmesi ve üzerinde biyolojik çeşitliliğin korunması. İnsanların ve bitkilerin tarihini keşfedebilir, ayrıca katılabilirsiniz. eğitim atölyeleri.

Pau çevresindeki Clab
Clab, keşfetmek için © clab64.fr

Artık Pau’da yapılacak ziyaretlerin iyi doldurulmuş bir kontrol listesine sahipsiniz!

Bu bölge sizi baştan çıkardıysa, Pireneler Milli Parkı’nı da keşfetmekten çekinmeyin. Bu manzaraların tüm ihtişamına hayran olmak için, daha maceracı olanlar, bir sıcak hava balonundan manzarayı test edebilirler.ULM’de bir uçuşunutulmaması gereken unutulmaz deneyimler!

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimlerimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın

sorunsuz bir yolculuk için tavsiyemiz

Dordogne’da Sarlat çevresinde ne görülmeli? İşte ziyaretler için fikirlerimiz