İşte Hindistan vizesi almak için tüm bilgilerimiz!

Maharajaların ülkesini keşfetmeyi hayal ediyor musunuz? Ayrılmadan önce Hindistan için vize almak gereklidir. Hangi adımlar atılmalı? Size her şeyi anlatıyoruz!

Dünyanın her yerindeki sırt çantalı gezginler için gerçek bir Eldorado, Hindistan gezginleri büyülüyor ve merak uyandırıyor. Hindistan, inanılmaz efsanelere sahip dinlerle dolu çok yönlü kültürüne ek olarak, heyecan verici çeşitlilik. Rajasthan şehirlerinin mimarisi sizi şaşırtacak, güneydeki çay ağaçlarıyla dikilmiş dağlar ise sizi şaşırtacak. harika yürüyüşler. Özellikle Goa ve Kerala’da plaj severler dışarıda bırakılmayacak. Ancak bu harikaları keşfetmeden önce, özellikle Hindistan için vize almak gibi bazı formaliteleri yerine getirmeniz gerekecek. Hangisini seçmeli? Alacağınızdan nasıl emin olunur? Atılması gereken adımlara genel bakış!

Hindistan için vizeye ihtiyacım var mı?

Dünya milletlerinin çoğunluğu gibi, Fransız vatandaşları davize şartı Hindistan’a giden bir uçağa binebilmek. Kalış sürenize bağlı olarak şunları yapabilirsiniz: e-vize veya klasik vizeyi tercih edin, pasaportunuza yapıştırılacaktır. Talep yapılmalıdır ayrılmadan öncebölgeye varışta vize verilmez.

Hiçbiri hindistan vizesi sitede genişletilemez. Vizenizin geçerlilik süresinin ötesinde ülkede kalmak istiyorsanız, bölgeyi (örneğin Nepal veya Sri Lanka’da) terk etmeniz, orada yeni bir vize başvurusunda bulunmanız ve ardından Hindistan’a dönmeniz gerekir.

Hindistan'ı ziyaret edin
Hindistan’ı ziyaret etmeden önce bazı formaliteler © seb2583

e-vize nedir?

E-vize elektronik bir vizedir. Bu nedenle, tüm işlemler internet üzerinden yapılıyorüzerinde resmi web sitesi. Bir kez elde edildiğinde, şeklinde gelir.A4 formatında bir belge geldiğinizde yerel yetkililere yazdırmak ve sunmak için. Memur daha sonra parmak izlerinizi alacak ve pasaportunuzu damgalayacaktır. Artık yılda dilediğiniz kadar e-vize başvurusu yapmak mümkün ve iki e-vize arasında iki vize arasında bir süre sınırı yok.

Dikkat, e-vize belirli bölgeleri ziyaret etmenize izin vermiyor Hint alt kıtasının. Bu, aşağıdaki bölgeler için geçerlidir:

 • Jammu ve Keşmir, Ladakh, Himachal Pradesh, Uttar Pradesh ve Uttarkand’ın bir parçası,
 • Sikkim,
 • l’Arunaçal Pradeş,
 • Manipur,
 • ve Mizoram,
 • Andaman ve Nikobar Adaları.

Turist e-vizesi

Turist e-vizesi, Hindistan’da çalışmadan Hindistan’ı ziyaret etmek isteyen kişiler içindir. Var üç tip :

 • 30 günlük e-vize sitede maksimum maliyet 24€. için geçerlidir iki giriş ve ayrılmanızdan önceki ay içinde alınır.
 • 1 yıl geçerli e-vize birden fazla girişe izin verir, ancak her konaklama 90 günle sınırlı yerinde. Büyükelçilik ücretleri 37€.
 • 5 yıl geçerli e-vize öncekiyle aynı koşullar altında, ancak maliyeti 66€.

Ticari e-vize

Şirketiniz tarafından e-vize adresine gönderildiyseniz, ticari e-vize talep edilmelidir. sitede geçici bir görev yürütmekveya Hindistan’da çalışmak ve maaş almak istiyorsanız. 1 yıl geçerliistediğiniz kadar giriş yapmanızı sağlar, ancak her konaklama 180 günü geçemez. Hindistan için bu vize için elçilik ücreti 74€.

Büyükelçilik için başvurulacak vizeler nelerdir?

daha pahalı, geleneksel vize başvuruları nadir hale geliyor. Gerçekten de Hintli yetkililer e-vizeleri yaygınlaştırmak istiyor. Ancak öyle Hindistan’a kara yoluyla giriyorsanız izin verilen tek prosedür. Formaliteler doğrudan kurumla gerçekleştirilir.Paris’te Hindistan Büyükelçiliği veya Saint-Denis de la Réunion’daki Hindistan Başkonsolosluğu’nda. Ayrıca Lyon veya Marsilya’daki bir VFS Global merkezinde Hindistan vizesine başvurabilirsiniz.

Klasik vize bir çıkartma şeklinde gelir, pasaportunda sıkışmış. Kurşun zamanı yaklaşık. 5 gün Çalışma saatleri, talep edilen vizeden bağımsız olarak. En çok talep edilen iki vize:

 • turist vizesi : geçerli 3 ila 6 ay isteğinize bağlı olarak, bölgeye istediğiniz kadar giriş ve çıkış yapmanıza izin verir. Yine de, sitede her konaklama 90 günle sınırlıdır. Büyükelçilik ücretleri 109€veya 138€ Hindistan seyahatinize Sikkim eyaletini de dahil etmek istiyorsanız.
 • iş vizesi işe gidip gitmediğiniz sorulacak. Hindistan için bu vize maliyeti 201€. Geçerlilik süresi şu tarihten itibaren uzar: 3 ila 12 ay, isteğinize bağlı olarak. Bu süre zarfında şunları yapabilirsiniz: çoklu girişler ülkede, ama her yolculukta 30 günü geçmemelidir.

Özel Covid19

Sağlık krizi sırasında Hindistan özel önlemler aldı:

 • bu turistik nedenlerle vizeler veya e-vizeler bir sonraki duyuruya kadar askıya alınır.
 • Yalnızca elde edilmesi iş vizeleri ve e-vizeler mümkün.
hindistan ticari vize
Vizenizi almak © Simon Greig

Hazırlanacak belgeler nelerdir?

Hindistan vizesi alma sürecine başlamadan önce, pasaportunuzun uygun olup olmadığını kontrol edin. Planlanan iade tarihinden sonra en az 6 ay geçerli olmalı ve 2’si yüz yüze olmak üzere en az 3 boş sayfası olmalıdır. Pasaportunuzun iyi durumda olması zorunludur: Hint makamları hasarlı bir pasaporta vize yapıştırmayı reddediyor.

E-vize başvurusunda bulunması gereken belgeler

İlk olarak, yapmalısın formu doldurun çevrimiçi e-vize başvurusu. Giriş İngilizce olmalıdır ve sorular çoktur. Bu yüzden emin olun acele etmeyin ve doğru cevap vermek için, özellikle prosedür başarısız olursa, size geri ödeme yapılamaz. Bu, bir yazım hatası yaparsanız veya sağlanan belgelerden biri doğru biçimde değilse olabilir.

Bu ankete ek olarak, renkli tarama sağlamak ve aşağıdaki belgelerin iyi kalitede:

 • pasaportunuzun çift kimlik sayfası adınızı ve fotoğrafınızı içeren,
 • Hint standart fotoğraflı kimlik ve kenar boşlukları olmadan : Bu, nadir görülen 5X5 cm kare biçiminde olmalıdır. Bu nedenle ideal olan, bunun profesyonel bir fotoğrafçı tarafından Hindistan vize başvurusu için olduğunu belirterek yaptırmaktır.

Başvuru sahipleri ticari e-vize profesyonel kartvizitlerinin renkli veya siyah beyaz bir taramasını eklemeleri gerekecektir. Formaliteler tamamlandıktan sonra teslimat süresi 2 ila 5 gün açık. Bu nedenle en az bir hafta önceden plan yapmanız şiddetle tavsiye edilir. Cevap e-posta ile gönderilir“E-Turist Vizesi” kontuarına vardığınızda Hindistan makamlarına yazdırılacak ve sunulacak bir belge şeklinde.

Pasaportta vize için verilmesi gereken belgeler

Talep edilen vize türü ne olursa olsun, elçiliğe gitmek için aşağıdaki belgeleri getirmeniz gerekir:

 • senin orijinal pasaport,
 • 1 form çevrimiçi olarak doldurulacak, yazdırılacak ve imzalanacaktır. Vize başvuru sitesinde sol altta bulunan “Normal/Kağıt Vize Başvurusu” seçeneğine tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 • Hindistan standartlarına uygun 2 adet vesikalık fotoğraf (kare format 5X5 cm ve kenar boşluksuz). Fotoğraflar forma yapıştırılmalıdır: birincisi ilk sayfanın üst kısmına, ikincisi ikinci sayfanın sağ alt kısmına. Uyarı: zımbalamayın.

vize istiyorsan6 aydan fazla geçerlilik sitede şunları eklemelisiniz:

 • bilgisayarda yazılan 1 harf İngilizce olarak, “Paris’teki Hindistan Büyükelçiliği”ne hitaben yazılmıştır. Bu, sizi uzun vadeli bir vizeye başvurmaya iten şeyi haklı çıkarmalı ve Hindistan’da kalış tarihlerinizi kesin olarak belirtmelidir.
 • Uçak biletlerinizin 1 kopyası orada ve postada belirtilen tarihlerle aynı tarihlerde.

eğer seyahat ediyorsan küçük çocuklarlaaşağıdaki parçaları ekleyin:

 • 1 kopya aile kayıt defteri,
 • 1 kopya kimlik parçaları her ebeveynin,
 • 1 form her ebeveyn tarafından doldurulan küçükler için ek.

Almak ticari vizesağlamanız gereken ek belgeler şunlardır:

 • 1 kopya basitleştirilmiş bilanço Sizi istihdam eden şirketin,
 • 1 görev beyanı Resmi bir kaşe ve imza ile işveren şirketinizin. Bu antetli kağıda İngilizce ve bilgisayar tarafından yazılmalıdır.
 • serbest meslek sahibi iseniz: belgenizin bir kopyasını ekleyin. Kbis özü.
 • 1 davet mektubu Hintli şirketin, taahhüt mektubu ile aynı kısıtlamalarla.

Kolay ve hızlı vize nasıl alınır? Tüm bu formaliteler size karmaşık geliyorsa, devam edin. Hızlı Vize hayatınızı kolaylaştıracak. Hızlı ve verimli, Hindistan vizenizi zamanında almanın güvencesidir. Önemli varlıkları mı? Tüm belgelerinizin geçerliliğini kontrol ediyor ve sizin için gerekli adımları atıyorlar!

Hindistan'a vizenizle gidin
Hindistan’da Benares’i ziyaret edin © photlook

Maceraya hazır mısınız? Yolculuğunuza hazırlanmak için Hindistan’da çekilmiş bu 30 fotoğrafın önünde hayal kurarak başlayın. O halde neden Hindistan’a Gidelim makalemizin tamamını okuduğunuzdan emin olun. Ve her şeyden önce, yorumlarda bize gezinizden bahsetmekten çekinmeyin!

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

Sri Lanka’daki En İyi 10 Plaj

Ne bilmek istiyorsun