İsrail’de görülmesi gereken 4 yer

Ülkeyi şekillendiren 4000 yıllık tarih… İşte seyahat programınıza mutlaka dahil etmeniz gereken 4 yer.

Ünlü şarkıcı Amir, Fransa için İsrail’de turizmi teşvik ediyor. Bu ülkeyi ve Musevilik ve Hıristiyanlığın birçok kutsal yerini daha iyi tanıma şansı. 4000 yıllık tarih ülkeyi şekillendirmiştir ve güçlü geleneklere sahiptir. İsrail gezisine odaklanın.

İsrail Turist Kurulu ülkeyi tanıtmak istiyor

Gerçek adı Laurent Amir Haddad olan ünlü Fransız-İsrailli şarkıcı, “Terre de création avec Amir” adlı on iki rapordan (1 dakika 10) oluşan mini dizide İsrail’i tanıtma fırsatı buldu. Gerçekten de ünlü, İsrail Turizm Ofisi tarafından ülkenin büyükelçisi olarak seçildi, böylece televizyonda tanıtıyor. Bölümler sırasında Amir farklı insanlarla, sanatçılarla, yaratıcılarla, gurme restoran şefleriyle tanışır. Bu, ülkenin gizli taraflarını kartpostal gibi göstermek için bir fırsattır. Amir, İsrail’i ziyaret etmek için yanında düzinelerce insanı getirdiğini ve her dönüşlerinde böyle bir deneyim yaşamayı beklemediklerini çünkü ilk başta bu ülke hakkında temelsiz bir fikre sahip olduklarını ortaya koyuyor. İsrail’e kapalı!

Bu alışılmadık yolculuğu ölümsüzleştirin
Bu atipik gezi, bu anları ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekmeniz için bir fırsat olacaktır. Ve ailenize fayda sağlamak için her zaman yapabilirsiniz fotoğraf takviminizi kişiselleştirin.

İsrail’e ne zaman gidilir?

İsrail’in subtropikal ikliminden yararlanmak için ilkbahar veya sonbaharda gitmeniz tavsiye edilir. Ülke deniz ve çöl arasında yer almaktadır. Yüzmek veya çölde bir maceraya atılmak için İsrail ve plajlarından yararlanabileceksiniz.

İşte seyahat programınıza kesinlikle dahil etmeniz gereken 4 yer.

İsrail çölünde bir yürüyüş

Negev Çölü
Negev Çölü © LoggaWiggler / Pixabay

Negev çölünde yürüyüş yapın! Antik Nebati şehirlerini, aynı zamanda kaleleri ve Negev çölünün inanılmaz tarımsal manzaralarını ziyaret edeceksiniz. Bu çöl ülkenin güneyinde yer almaktadır. İsrail’in bu uçsuz bucaksız ve kurak toprakları 2005 yılında Unesco tarafından Dünya Mirası olarak sınıflandırıldı. İlk bakışta erişilemeyen Negev Çölü, bir zamanlar Arap Yarımadası ile Akdeniz arasındaki tütsü ve baharat ticareti için bir geçiş noktasıydı.

Ölü Deniz’de bir atlama

Ölüdeniz
La Mer Morte © Toa Heftiba / Unsplash

Kuzeye dönme ve Ölü Deniz’e atlama fırsatını yakalayın. 810 km² alana sahip bu devasa göl, tuzlu olma özelliğine sahiptir. Üç ülke, İsrail, Ürdün ve Filistin arasında paylaşılıyor. Bu deniz adını aşırı tuz konsantrasyonundan alır, aslında deniz suyunun tuzluluğu %2 ila 4 arasında iken, Ölü Deniz’inki %27,5 civarındadır. Bu tuz konsantrasyonu tüm yaşamı engeller, bu nedenle bu koşullarda hiçbir balık veya alg yaşayamaz. Cansız tuzlu sularda eşi benzeri olmayan bir nihai yüzdürme anını deneyimleyebileceksiniz. Mantıklı görünecek küçük bir tavsiye, gözünüze su kaçmasın. Merak etmeyin, plajlar farklı su noktaları ile donatıldığı için yüzdükten sonra kolayca durulayabilirsiniz. Tekrar batıya, Kudüs’e doğru yola çıkmanız gerekecek.

Kudüs’ün Eski Şehri’ni ziyaret edin

Kudüs'teki Mescid-i Aksa
Kudüs’teki Mescid-i Aksa © John T / Unsplash

Şehrin tadını çıkarmak istiyorsanız Kudüs, arabayı yere bırak ve eski şehri yürüyerek dolaş. Kudüs, Yahudilerin, Müslümanların ve Hıristiyanların manevi merkezidir, geçmişi 5000 hikaye ile zengindir. Kutsal şehrin kutsal yerlerini ziyaret etmek zorunludur. Böylece bu şehri birçok insan için ibadet yeri yapan şeyin ne olduğunu keşfedebileceksiniz. Özellikle keşfedebileceksiniz Aglama duvarı, Tapınak Dağı, Zion Dağı ve Kaya Kubbesi. Kudüs yönüne yapılan bu yürüyüşten sonra, ülkenin kuzey-batısındaki şehir kesintisiz olarak Tel Aviv adını aldı.

Tel Aviv’in tadını çıkarın

Tel Aviv
Tel Aviv © Shai Pal / Unsplash

Tel Aviv’de yapılacak en iyi şeylerin neler olduğunu mu merak ediyorsunuz? Tel Aviv, İsrail’in ikinci büyük şehridir. Akdeniz’in kıyısında ideal bir konuma sahip olan otel, ziyaretçilerine muhteşem kumsallar sunmaktadır. Pek çok meraklı insan, ister iş ister turizm için bu şehri görmeye geliyor. Merkezi sürekli hareket halinde olan bir şehir, gece gündüz hiç durmayan aktif bir metropol. New York ile karşılaştırılmasına ve asla uyumayan şehir olarak adlandırılmasına şaşmamalı. Şehrin kalbi, mağazalarını ve başlıca turistik mekanlarını sunmaktadır. Kuzeyde şehrin en zengin semtleri bulunmaktadır. Tel Aviv’in plajlarının tadını çıkarmak ve kıyılarında dolaşmak kesinlikle gereklidir. Sahildeki birçok restorandan birinde iyi bir yemeğin tadını çıkarabilirsiniz. Yüzme şiddetle tavsiye edilir, ancak denizcilikle ilgili açık hava etkinlikleri, dalış, yelken, sörf, kürek vb.

Amir’in misafirleri gibi İsrail tarafından yıkanmaya hazır mısınız? Yoksa bu ülke hakkında hala sizi atmaktan alıkoyan fikirleriniz mi var?

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

Asya’da kesinlikle ziyaret edilmesi gereken en güzel 10 ülke!

Bu 20 fotoğraf, Essaouira’ya gitmek istemenizi sağlayacak