iPhone ile harika fotoğraflar çekmek için 10 ipucu

Artık muhteşem fotoğraflar çekmek için refleks kameraya ihtiyacınız yok! İPhone’un giderek artan performansı sayesinde, başarılar elde edebileceksiniz. İşte çekimlerinizi daha da güzel hale getirmek için bilmeniz gereken bazı ipuçları!

iPhone’unuzla, hayatın anlarını veya hatırlanacak özel anları yakalamak için çeşitli durumlarda harika fotoğraflar çekebilirsiniz. kullanma fotoğraf stilleri, fotoğraflarınızı yüceltmek çocuk oyuncağı olacak. Daha fazla sınır yok, yakalayın karanlık ortamlarda parlak çekimler, derinlikle oynayın ve çok daha fazlası. İşte bir iPhone ile güzel fotoğraflar çekmek için 10 ipucumuz!

Lensinizi akıllıca seçin

Gittikçe daha fazla iPhone modeli şunlarla donatılmıştır: birkaç optik, yine de ihtiyaçlara göre seçmek gerekiyor. 1x şuna karşılık gelir: büyük açı, bu iPhone’unuzun varsayılan konumudur. 0,5x basıldığında kullanılacak l’ultra büyük açı. Ve 2’ye (veya en son modellerde 3’e) basarak, telefoto. En iyi şey, her birinin avantajlarından yararlanmak ve dezavantajlarından (bulanık görüntü veya dijital gürültü) kaçınmak için farklı odak uzunlukları arasında hızla geçiş yapmayı öğrenmektir. Örneğin, ultra geniş açıyı karanlık bir ortamda kullanmaktan kaçınmanın daha iyi olduğunu hemen anlayacaksınız. Onun için birden fazla durumda test Size en iyi sonucu göstermek için. Bu farklı testlerden geçerken fotoğrafçınızın gözü hızla gelişecek!

Her bedene uyan tek bir efekt için ultra geniş açılı fotoğraf (iPhone 12)
Her bedene uyan tek bir efekt için ultra geniş açılı fotoğraf (iPhone 12) © leszed.com

Ne pahasına olursa olsun Dijital Yakınlaştırmayı kullanmaktan kaçının

Bir iPhone ile fotoğrafınızı çekmeye hazır mısınız? Amacınız mükemmel netlikte bir fotoğrafa sahip olmaktır (isterseniz daha sonra bulanık bir efekt ekleyebilirsiniz).

  • iPhone’unuzda telefoto lens yoksa, sadece yakınlaştırmaktan kaçının. Bu durumda, görüntünüz büyük ölçüde kalite kaybeder.
  • Bir telefoto lensiniz olduğunda (iPhone 7 plus’tan itibaren), “yakınlaştırma” için her zaman telefoto lens kullanımını tercih edin! Nihai sonuç çok daha iyi olacağından, geniş açılı lensi kullanmak ve parmaklarınızla ekranda dijital olarak yakınlaştırmak yerine bu seçeneği seçin.
iphone ultra geniş açılı telefoto zoom lensleri
Yalnızca 3 lensiniz varsa yakınlaştırabilirsiniz © happycreator – stock.adobe.com

Hareket edin ve iyi bir açı seçin

için olsun doğru açıyı bul veya bir arka ışıktan kaçının, doğru konumu ve alınacak ideal yeri bulmak zorunludur. mükemmel çerçeveli ve odaklı bir fotoğraf. Çekimin yüksekliği, fotoğraflanan öznenin duygularını ve duygularını gösterecektir. Ayrıca fotoğraf sanatı, fotoğrafçının gözünden görülen bir duygudur. iPhone’unuzla harika fotoğraflar çekmek için hareket edin ve iletmek istediğiniz duyguların parlamasını sağlamak için görüş açınızı iyi seçin.

Konuya Ulaşmak

iPhone’u fotoğraflanacak nesneye konumlandırarak karakterler görüntünün çoğunu kaplıyor. onlar çok vurgulanmış. Bu nedenle, fotoğraf çekmek için çömelirseniz çocukların fotoğrafları daha iyi görünür. Aynı şekilde bir hayvanın fotoğrafını çekmek için de onun seviyesine inmeniz gerekecek. Daha sonra yere yatmanız gerekecek ya da daha iyisi, iPhone’unuzu yere koyun. Bu tür bir çekim hiçbir şekilde konuyu bozmaz.

Bir çocuğun fotoğrafını çekmek için eğilin (iPhone XR)
Bir çocuğun fotoğrafını çekmek için eğilin (iPhone XR) © leszed.com

Çevrenizle oynayın

iPhone’un (ve genel olarak akıllı telefonların) zayıf yönlerinden biri, görüntülerin “düz” olarak işlenmesidir. Ancak bunun üstesinden gelebilirsiniz çevrenizdeki öğelerle derinlik yaratmak. Ön planlar yaratın, yansımalarla oynayın, kısacası hayal gücünüzü özgür bırakmanın ve yaratıcı olmak !

Yansımalarla oynayın!  (iPhone 12 - ultra geniş açı)
Yansımalarla oynayın! (iPhone 12 – ultra geniş açı) © leszed.com

Slayt Gösterisi modunu kesmek

Slayt gösterisi modunu genellikle dikey olarak kullanma eğilimindeyiz. Ama bunu aşağıdan yukarıya da yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu, bir geniş açı efekti (özellikle o yerleşik lense sahip değilseniz) oldukça ilginç. Örneğin, bir manzaranın önünde ayaklarınızı uzatabilirsiniz!

fotoğraf iphone modu diaporama dikey - iPhone XR
Aşağıdan yukarıya slayt gösterisi modunda çekilmiş fotoğraflar (iPhone XR) © maxzed.com

Çok kolay bir “uzun pozlama” efekti yaratın

ile kolayca fotoğraf oluşturabileceğinizi biliyor muydunuz? “uzun süre maruz kalma” etkisi ? Bunu yapmak için fotoğrafı “Canlı” modda çekin, hareket etmemeye dikkat edin (birkaç saniye öncesi ve sonrası), ardından “uzun pozlama” seçeneğini seçerek sol üstteki modu değiştirin. Şelaleleri, fıskiyeleri veya suyla herhangi bir şeyi çekmek için mükemmeldir. Ayrıca kalabalığı susturmak için bu efekti kullanın kendinizi kalabalık noktalarda bulduğunuzda.

canlı mod uzun pozlama efekti olmadan iphone fotoğrafı
Canlı modun “uzun pozlama” etkisi olsun veya olmasın (iPhone 12) © leszed.com

Rötuşlar yapın… ama çok fazla değil

iPhone birçok özellik sunarçekimlerinizi süsleyin. Görselinize gömülü bir yabancı mı yoksa dağ manzaranızı bozan bir işaret mi? Sorun değil ! “Fotoğraflar” sekmesine gidin, kırpılacak fotoğraf ardından “Düzenle”ye tıklayın. Ekranın altındaki araç çubuğundan küçük çerçeveyi seçin. Fotoğrafınızın çerçevesini ve yönünü değiştirebilirsiniz.

Kırpma işleminiz bittiğinde, filtrelerle oyna Fotoğrafınızın stilini değiştirmek için Parlaklığı iyileştirme veya bir hedefi vurgulamak için ortaya çıkarmak istediğiniz birkaç renk gibi küçük stratejik rötuşlar için, Manuel ayarlar bunlar fotoğrafınızın altında.

rötuşlu veya rötuşsuz iphone fotoğrafı
Düzenlemeli veya düzenlemesiz? Konularınızı vurgulayın (iPhone 12) © leszed.com

Fotoğraflarınızı vurgulayın

Bir iPhone ile güzel fotoğraflar çekip bunları kullanmamak ayıp olur. bir güzel içinde kişiselleştirilmiş fotoğraf albümü örneğin: Rosemood atölyesi, çekimlerinizi nasıl yücelteceğinizi bilecektir. Veya kaliteli bir baskı sayesinde: hedeflerinizi ortaya çıkarabilecek ve gerçekleştirebileceksiniz. fotoğrafçı performansı. oluştur tek fotoğraf kitabısize benzeyen, fotoğrafladığınız çeşitli manzaralar veya karakterler hakkındaki duygularınızı ortaya çıkaracak olan.

iphone ile rosemood fotoğraf albümü
Kapaklı Rosemood’da iPhone ile çekilmiş fotoğraf albümü © LesZed

Kendi stilinizi yaratın

iPhone 13 ve iPhone SE (3. nesil) modellerinde, “Fotoğraf Stilleri” seçeneğiyle, kameranın nasıl fotoğraf çekeceğini özelleştirin. Bunu yapmak için seçeneklerden birini seçin, örneğin “Yüksek Kontrast” veya “Canlı” ve ton ve sıcaklık gibi diğer ayarları yapın. Bir Fotoğraf Stili seçtiğinizde, iPhone çektiğiniz her fotoğraf için bu ayarları otomatik olarak kullanır. senin stilin !

Artık bir iPhone ile nasıl güzel fotoğraflar çekeceğinizi biliyorsunuz!

kullanmaktan çekinmeyin kullanabileceğiniz düzenleme araçlarıFotoğraflar uygulamasında, kırpmak, parlaklığı ayarlamak, rengi iyileştirmek veya yeni çekim tekniklerini denemek için mükemmel yapılmış ! Test ederek beklentilerinizi en iyi karşılayanları bulacaksınız. Tek yapmanız gereken Fransa’nın en güzel manzaralarının veya dünyanın en güzel ülkelerinin fotoğraflarını çekmek.

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın

Paris’te geceleri nereye gidilir? İşte görülmesi gereken 15 yer!

Fransa’da paranızın karşılığını veren otel restoranları