Ho Chi Minh City’de (veya Saygon’da) görülmesi gereken 10 yer

Ho Chi Minh Şehri olarak yeniden adlandırılan Saygon, Vietnam’ın gerçek ekonomik merkezidir! Temel özelliklerini keşfedelim.

Bu muhteşem şehir başkent Hanoi’den çok daha iyi biliniyor! Mimarisi olduğunu gösteriyor Fransız ve Çin egemenliği altında, şaşırtıcı mimariye sahip birçok bina ile. Şehirde dolaşın ve Ho Chi Minh City’de görülmesi gereken önemli ziyaretleri keşfedin!

Pazarlarda dolaşın

Bol ve canlı, eski Saigon, her biri diğerinden daha keyifli olan pazarlarla doludur. Ho Chi Minh City’de görülecek biri varsa, o da turizm merkezindeki Ben Thanh’dır.. Bu asırlık pazarda valizlerinizi geri getirmek için hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz: giysiler, el sanatları, gıda ürünleri vb. Hepsi bir parça kemirirken. Daha tipik: Market Binh Tay Cholon bölgesinde. Şehrin popüler ticari faaliyetine güzel bir daldırma.

Marche Ben Thanh
Ben Thanh Pazarı ©pjrimages

Notre-Dame Katedrali’ne hayran kalın

Ho Chi Minh Şehir Katedrali, 19. yüzyılda eski bir pagoda yerine Fransızlar tarafından inşa edilmiştir. Sert bir görünüme sahip iki kare çan kulesi olağanüstü. Kırmızı tuğla duvarları ona eşsiz bir tarz kazandırıyor. Konaklamanız sırasında yapılacak bir ziyaret!

Notre Dame Katedrali
Notre Dame Katedrali ©VuCongDanh

Postanede Gustave Eiffel’in çalışmalarını görün

Postane muhtemelen Ho Chi Minh City’de Fransızların varlığını en çok hatırlatan binadır. Kanopisi özellikle Gustave Eiffel tarafından tasarlanmıştır.. Binanın yanlarında Cochinchina’nın, yani Fransa’nın sömürgeleştirdiği Vietnam kısmının iki haritasını görebilirsiniz.

postane Ho Chi Minh Ville
İlan bürosu ©Andrej Khrobostov

Yeniden Birleşme Sarayı’ndaki tarihi öğrenin

Cochinchina Genel Valisi’nin eski ikametgahı olan Yeniden Birleşme Sarayı, daha sonra Saygon Rejimi Başkanı’na ev sahipliği yaptı. Kurtuluş ordusunun gelişi bu nedenle 1975’te çok sembolikti.burayı işgal ettiğinde, Vietnam’ın orada yeniden birleşmesine karar verdi.

yeniden birleşme sarayı
Yeniden Birleşme Sarayı ©Andrej Khrobostov

Bir AO Gösterisine Katılın

Gezginler arasında çok popüler olan bu gösteri, akşamları yapılacak eğlenceli bir aktivitedir. Harika bir yerde, sanatçılar kaliteli bir gösteri sunuyor akrobasi, dans ve müziği ortak bir konu olarak Vietnamlıların günlük yaşamıyla karıştırmak. Katılmak için yapabilirsiniz biletlerinizi internetten ayırtın Operaya gitmeden önce. Ho Chi Minh City’de mutlaka görülmeli!

Gösteriye
AO gösterisi ©Vinhphat1808 / Wikipedia Commons

Vietnam Tarih Müzesi’nde öğrenin

Vietnam sizi her zaman büyülediyse, birçok koleksiyonun listelendiği bu müzeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz. Gözlerinizin altında birbirinizi takip edin farklı hanedanlar, büyük medeniyetler ve büyük Vietnam olayları.

tarih Müzesi
Tarih Müzesi ©johncopland

Savaş Müzesi’ndeki Vahşetleri Hatırlamak

Amerikalılar Kuzey Vietnam’a karşı mücadelelerinde Güney’e yardım ettiğinde, birçok suistimal işlendi. Savaş suçları ortaya çıktı bu müzede, herkesin Vietnam vahşetini hatırlamasını sağlamak. Avluda keşfedeceksiniz çok Fransız giyotiniBu bize Fransa’nın da bu dehşetlere katkıda bulunduğunu hatırlatıyor.

savaş müzesi
Savaş Müzesi ©Andrej Khrobostov

Pham Ngu Lao Caddesi’nde dolaşın

Kesinlikle konaklayacağınız sırt çantalı gezgin bölgesinde, Ho Chi Minh City’de görüleceklerin bir özeti. Marketler, restoranlar, barlar, gece kulüpleri, mağazalar… bir alışveriş kaçamağı yapmak veya hava karardıktan sonra parti yapmak için tüm turistleri tatmin edecek kadar. Bu olağanüstü şehrin köpüren atmosferini dolaşmak ve hissetmek için çok keyifli bir yer.

Pham Ngu Lao
Pham Ngu Lao © Eike Leppert

Çin Mahallesi’nde dolaşın

Rengarenk sokaklar, tapınaklar, pagodalar, restoranlar, geleneksel tezgahlar… China Town, Ho Chi Minh City’de görülmesi gereken bir yer. Sömürge dönemindeki bu eski afyon dens ve dans salonları bölgesinde, China Town, şehir içinde gerçek bir şehirdir. Özel atmosferini koklamak için dolaşmak için zaman ayırın ve bazı Çin spesiyalitelerini tatma fırsatını yakalayın.

Çin Mahallesi
Chinatown ©Lerdsuwa / Wikipedia, özgür ansiklopedi

Ho Chi Minh’deki çarpıcı tapınakları ve pagodaları ziyaret edin

İki ziyaret arasında bir molaya mı ihtiyacınız var? Şehirdeki birçok pagodadan birine gitmekten çekinmeyin. Ho Chi Minh şehrinde görülecek yerler: la pagode bir Quang, çok katlı büyük bir kuleye sahip muhteşem bir Budist ibadet yeri. Ayrıca görebilirsiniz Yeşim İmparatoru Pagodası : hepsi baş döndürücü tütsü dumanında tanrıların heykelleri ve heykelleriyle süslenmiş bir dizi oda.

pagode An Quang
La pagode An Quang © TkKurikawa

Kullanışlı bilgi :

  • Dökün Ho Chi Minh şehrine git, direkt uçuş için Paris’ten 12 saatlik bir yolculuğa izin verin. Ancak, çoğu uçuş bir mola ile yapılır, bu nedenle yolculuk için yaklaşık 16 saat sayın.
  • formaliteler : seyahatin süresine ve türüne bağlı olarak, Vietnam’a gitmeden önce vize veya e-vize almak zorunlu olabilir. Vizelere ayrılmış makalemizi okuyarak giriş formalitelerini kontrol edin veya doğrudan yapın vize başvurunuz RapideVisa ile.
  • Ho Chi Minh City’de (ya da Saigon’u tercih ediyorsanız) görülecek her şeyi ziyaret etmek için uğramaktan çekinmeyin. birkaç gün Vietnam’a seyahatinize devam etmeden önce.
  • Konaklama açısından tercih merkezin turistik bölgeleri. Ulaşımda zamandan tasarruf edecek ve aksiyonun merkezinde olacaksınız.
  • Vietnam para birimi Le Dong (VND) bir özelliği var: bozuk para yok, sadece notlar!
  • İklim : en iyi dönem Aralık’tan Nisan’a kadardır
havadan görünüm ho chi minh şehri
Şehrin havadan görünümü ©MongkolChuewong

Ho Chi Minh Şehri’nin olmazsa olmazları… ve sonrası?

Ho Chi Minh City’de görülecek her şeyi ziyaret edin, sonra keşfedeceksiniz tarihle iç içe, heyecan verici ve kozmopolit yerler. Vietnam’ı keşfetmek için yola çıkmadan önce ideal bir mola. Seyahatinizi organize etmek için çantalarınızı toplamadan önce seyahat rehberimize danışmaktan çekinmeyin!

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

Kesinlikle keşfedilecek 7 yer!

Hanoi’de Ne Yapılır? 10 önemli ziyaret