Hindistan’da bu taksiler gerçek birer sanat eseridir.

Taxi Fabric projesi ile Hint taksileri yeniden dekore ediliyor ve rengarenk yolculuklar vadediyor. Bollywood ülkesinde taksiye binmek hiç bu kadar egzotik olmamıştı. Bu 10 fotoğrafla kanıt.

Taxi Fabric Project: Hindistan’da sanatsal ve şiirsel bir yolculuk

Proje, Kickstarter’da bir kitle fonlaması kampanyası tarafından finanse edildi Taksi Kumaş Mumbai şehrinde taksi yolculuklarını çok daha keyifli hale getiriyor. Tasarımcıların hayal ettiği eserlere hayran olmak için Mumbai’ye gitme fırsatınız yoksa, bunun yerine bu makaleyi okuyun. Hindistan’a bir gezi düzenleme arzusu aniden hissedilmelidir.

Daha önce hiç görmediğiniz gibi taksiler

Taxi Fabric projesi, Hintli sanatçılardan oluşan bir ekibin taksilerin içini süslemesini sağladı. 19 milyonluk nüfusuyla Mumbai, her biri günde düzinelerce yolcu taşıyan 50.000’den fazla taksi sağlıyor. Bu özellikle uygun ulaşım aracının Hint sosyal ve kültürel yaşamının ayrılmaz bir parçası olduğunu söylemek yeterlidir.

Ancak sanatçılar sıradan bir otomobil kullanmak yerine Mumbai’nin taksilerinin içini renkli çalışmalarla tamamen yeniden dekore ettiler. Stiller çok çeşitlidir ve bir arabadan diğerine aynı yaratıma asla hayran olmayacaksınız. Şu anda, tüm gezegenin hayallerinden ve kültürlerinden ilham alan sanat sergileyen otuz taksi var.

Taksi Kumaş Projesi 02

Taksi Kumaş Projesi 03

Taksi Kumaş Projesi 04

Taksi Kumaş Projesi 05

Ayar mı? Hayır, sanat!

Sanatçılar, koltuklar ve bagaj dahil olmak üzere, Hint taksilerini yerden tavana kadar yenilediler. Sürücüler, müşterilere hoş bir hizmet sunmak için her türlü çabayı göstermektedir. Herkes, kendini diğer taksilerden farklı kılmak ve tanımlanabilir kalması için ataşmanlarının bakım ve iç dekorasyonuna özen gösterir.

Yolcuları dekore edilmiş ve tasarım bir araca davet ederek, bu taksi şoförleri, arabalarının görünümüne çok az dikkat eden birçok rakibinden kesinlikle sıyrılıyor. Eski nesiller, rollerinin tek bir işlevle, yolcuları bir noktadan diğerine götürerek onları tatmin etmekle sınırlı olması gerektiğine inanıyor. Çoğu Hintli, estetiğin moral üzerinde gerçek bir etki yaratabileceğini anlamıyor.

Ancak bu gezici eserlerle Kızılderilileri büyüleyen Taxi Fabric projesi sayesinde bundan sonra zihniyetlerin de gelişeceğine şüphe yok.

Taksi Kumaş Projesi 06

Taksi Kumaş Projesi 07

Taksi Kumaş Projesi 08

Taksi Kumaş Projesi 09

Taksi Kumaş Projesi 10

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

Stepwells, Hindistan’ın bu bilinmeyen hazineleri

30 fotoğrafla Hindistan’ı keşfedin