Hindistan’a neden gidilir? Köri, tapınaklar ve Bollywood!

Hindistan, gelenekler ve birkaç bin yıl öncesine dayanan bir tarih açısından zengin bir ülkedir.. Kuzeyden güneye Hindistan, gezginlere Maharajah saraylarının, kutsal ineklerinin, megalopolislerinin, Yeni Delhi’nin ve Bombay’ın yoğun koşuşturmacasının ve Batılı ziyaretçilerin görmezden geldiği bir renk ve lezzet paletinin sonsuz ihtişamını sunuyor. Peki neden Hindistan’a gidelim? Çünkü bu olağanüstü bir yolculuk!

Bir hafta sonu Yeni Delhi

Neden başkenti ile Hindistan seyahatinize başlamıyorsunuz? Bu megalopolis, Fort Rouge’a ev sahipliği yapıyor. zengin bir şekilde dekore edilmiş kırmızı tuğlalı bir kalenin yanı sıra eski şehrin kalbinde yer alan Ulu Cami (Jama Mescidi). Tüm ülkedeki en büyük camidir. Başkentin bulunduğu eyaletin adı olan Delhi ile karıştırılmaması gereken Yeni Delhi, diğer Hint bölgelerini keşfetmek için yola çıkmadan önce bir hafta sonu geçirilebilir.

Balık Pazarı
Yeni Delhi’de balık pazarı ©Ishay Botbol

Tac-Mahal, neden Hindistan’ın sembolünü görmeye git

Hindistan’a neden gidilir? Dünyanın Yeni 7 Harikasından birini görmek için! Tac Mahal kesinlikle Hindistan’ın en ünlü sembolüdür.. Aynı zamanda Hindistan’ın bir numaralı turizm merkezidir – girişteki turist otobüsü trafik sıkışıklığına dikkat edin, saray yılda 3 milyon ziyaretçi çekiyor! Agra’da bulunan Tac-Mahal, Babür İmparatoru Şah Cihan’ın emriyle 1631-1653 yılları arasında inşa edilmiş, aslında merhum eşini barındırmak için inşa edilmiş bir türbedir.

taç Mahal
Tac Mahal © Sudipta Mondal

Köri ve tandır: çok yaşa Hint gastronomi!

“Hindistan’a neden gidilir?” Sorusuna cevap vermek için önemli bir neden. : yemek! Bilinmeyen tatlardan yapılmış, Hint gastronomi gerçekten ülke kültürünün bir parçasıdır. Bölgeye göre çeşitlilik gösteren Hint yemekleri ağırlıklı olarak pirinç, köri ile pişirilen sebzeler, “tandır” etinden oluşur ve tüm restoranlarda ekmeğin yerel karşılığı olan bu lezzetli unlu pankek “naan” eşlik eder. peynir, sarımsak veya baharatlarla doldurulur. Büyük şehirlerde bir avuç rupiye yemek yiyebileceğiniz birçok restoran var. İçecekler açısından, tabii ki “chaï” adı verilen ve merkezde olan çaydır.

köri
Körili Hindistan © PublicDomainPictures

Bollywood, Hint endüstrisinin amiral gemisi

Döngüyü kapatmak için, Bombay’da kalmak esastır. Hindistan ekonomisinin öncüsü olan şehir, özellikle ev sahipliği yapmasıyla tanınıyor. dünyanın en üretken film endüstrisi: Bollywood. Aynı zamanda, 1911’de Kral V. George ve Kraliçe Mary’nin Bombay’ı ziyaretini anmak için dikilen çok ünlü “Hindistan Geçidi” ile tarihi anıtlardan payına sahiptir. Akşamları, “deniz yolu” olarak adlandırılan sahil “, hem Hintlilerden hem de turistlerden oluşan bir kalabalığı kendine çekiyor. Şehrin barlarına veya gece kulüplerine çıkmak için ideal bir başlangıç ​​noktasıdır.

bomba
Bombay ©Simon

Her yerde ucuz oteller

Konaklama için iyi bir nokta: Hindistan’daki oteller pahalı değildir. Yeni Delhi, Bombay, Pondicherry veya Kalküta gibi ana şehirlerde veya diğer turistik bölgelerde bol miktarda var. Sadece en uzak bölgelerde konaklama bulmak daha karmaşık hale gelebilir. Sayıları göz önüne alındığında, bir oteli dolu görmek nadirdir ve son dakikada bir oda bulmak zor değildir özellikle yorucu. Bu, otel çok dolu değilse, ucuz bir fiyat için pazarlık yapmanızı bile sağlar.

Hindu tapınağı
Hindu Tapınağı ©PRAKASAM R

pratik bilgiler

Hindistan’a gitmek ister misin? Başarılı bir konaklama sağlamak için OK Voyage, pratik bilgilerinden ve iyi planlarından yararlanmanızı sağlar.

  • Turizm Ofisi : Hindistan Turizm Bakanlığı web sitesini ziyaret edin . Hindistan Turizm Bakanlığı, tüm ülke hakkında bilgi içeren çok kapsamlı bir web sitesine sahiptir. Ayrıca resmi olarak tanınan turizm ofislerini de listeler. Fransızca ve İngilizce olarak mevcuttur.
  • Vize ve pasaport : Hindistan’a seyahat etmek için geçerli bir pasaport ve vize gereklidir. Bu susamı elde etmek için vize başvurusunda bulunmanız gerekir.
  • Jet lag : Hindistan yarım saat diliminde yer alır, dolayısıyla Paris ile Yeni Delhi arasında 4h30 fark vardır. Paris’te öğlen olduğunda, Hindistan’da saat 16:30’dur.
  • Aşı : teorik olarak, Hindistan topraklarına seyahat etmek için herhangi bir aşı gerekli değildir. Yine de “evrensel” aşılar (difteri, tetanoz, çocuk felci, boğmaca, hepatit B) konusunda güncel bilgi sahibi olunması tavsiye edilir. Hepatit A’ya karşı aşılama da şiddetle tavsiye edilir.
  • Arjantin : Hindistan’ın para birimi rupidir (Rp).

ulaşım

  • Hindistan’a Ulaşım: uluslararası havaalanları, en büyük Hint şehirlerinin eteklerinde yer almaktadır. Her yerde olduğu gibi, servisler, otobüsler veya taksiler en yakın kasabaya bağlantı sağlar.
  • Hindistan’da seyahat etmek: şehirlerin içinde, toplu taşımayı kullanmak ve böylece Avrupalılar için kesinlikle kaotik trafikten geçmekten kaçınmak tercih edilir. Ülkeyi gezmek için araba kiralamak çok ilginç olabilir. Ülkenin genişliği nedeniyle iç hat uçuşları da belirli bölgelere hızlı bir şekilde ulaşmak için mükemmel bir çözümdür.

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

Mauritius’a neden gidilir? Altın kum ve hindistancevizi ağaçları!

Botsvana, bu ülkeyi keşfetmek için 5 iyi neden