Guadeloupe’de Ne Yapılır? Ziyaretler için 13 fikir!

Batı Hint Adaları’nın tropikal sularında harika açık hava ve heyecan için susadınız mı? Bilmek istiyorum Guadeloupe adasının zengin mirası? Konaklamanız sırasında Guadeloupe’de ne yapmalı? Burada tur seçeneklerimiz tatiliniz boyunca keşfetmek için!

Cennet gibi kumsallarda güneşlenin

Birçok plaj Guadeloupe adalarını sıralar. Böylece yapabilirsiniz güneşlenmek, sörf yapmak, jet ski yapmak ve hatta rüzgar sörfü yapmak. Birçok yerde tüplü dalış yapmak da mümkündür.

Guadelupe plajı
Guadeloupe plajı ©jlxp / Pixabay

Grande Anse plajı

Büyük kırıcılar tarafından hırpalanmış bu siyah kum deniz kaplumbağalarının yuvalama yeri. Ancak sörf yapmanız da mümkün: Hatta bu sporu yapmak için en çok tavsiye edilen yer.

Grand-cul-de-sac deniz lagünü

Grand cul de sac doğa rezervini ziyaret edebilirsiniz. deniz kayağı ile. Her evrene özgü farklı ekosistemlerin yanı sıra adaları ve adacıkları yakından görebileceksiniz. Adayı güneşlenirken keşfetmek isteyenlere önerilir…

Sainte-Anne plajı

Turkuaz su ve ılık beyaz kum hayal ediyor musunuz? Daha sonra göreceğiniz Sainte-Anne yönüne gidin. Guadeloupe’deki en iyi bilinen plajlardan biri. Tembellik için ideal bir yer! İnce kum, turkuaz su, cennet gibi bir tatil geçirmeniz için her şey var.

Guadeloupe Ulusal Parkı’nı keşfedin

Bu doğal park, ziyaret edilmesi gereken bir önceliktir. kapsayan yemyeşil bir orman, tuzlu bir nehir tarafından geçilir. Açıklayıcı terminallerle süslenmiş işaretli patikalarda yürüyebilirsiniz. Daha atletik olanlar için yürüyüş seçenekleri sıkıntısı yoktur (Guadeloupe’de yürüyüş parkurlarına “iz” denir). hatta yapabilirsin nehirlerde yüzmekyerleşim ve ekili alanların yakınında yapmamaya özen gösteriniz. Hayran olmak için zaman ayırın Carbet’in düşmeleri, kaynağı Soufrière’de bulunan üç muhteşem şelalenin ardışık. Guadeloupe’de yapılacak önemli bir yer!

parc ulusal
Carbet Falls ©Tony COCO-VILOIN / Unsplash

Soufriere’yi keşfedin

“Yaşlı kadın” lakaplı Soufrière yanardağı, Guadeloupe Ulusal Parkı’nda yer almaktadır. Guadeloupe’deki tek aktif yanardağ, 1467 metrede doruğa çıkıyor.. Aynı zamanda adanın en yüksek zirvesidir. Çoğu zaman kalın bulutlarla kaplı, adanın sembolü haline geldi. Tek başınıza veya bir rehber eşliğinde tırmanmaktan çekinmeyin. Zirveden sisi önlemek için, iyi ayakkabılarla mümkün olduğunca erken ayrılın. Sonunda zirveye ulaşmak için yaklaşık 4 saat yürümeniz gerekecek. Orada, ne manzara! Açık bir günde, gözlerinizin önünde açılan muhteşem bir panoramaya sahip olacaksınız. Mutlaka ziyaret edin!

yemek
Soufriere Yanardağı ©Ernie Stephens / Pixabay

Cousteau rezervinde dalış

Ünlü Komutan Cousteau’nun burayı 1950’lerin sonunda keşfettiğini biliyor muydunuz? Sualtı alanının güzelliği karşısında büyülenmiş ve burayı korumak için mümkün olan her şeyi yapmış. Bouillante kasabası yakınlarında bulunan, Cousteau Rezervi bugün Güvercin Adaları çevresinde yaklaşık 400 hektarlık bir deniz alanıdır.. İster başlangıç ​​seviyesinde olun, ister uzman olun, dalış yapabileceğiniz gerçek bir doğal akvaryum. Ayrıca keşfedeceksiniz Komutan Cousteau’nun bronz büstü, ona saygı göstermek için 1998 yılında sular altında kaldı. Yani eğer tüplü dalış tutkunuysanız mercanları, tropikal balıkları ve kaplumbağaları keşfedin!

Guadelup kaplumbağası
Guadeloupe’de Kaplumbağa ©jlxp / Pixabay

Grand Café Plantation’ı ziyaret edin

Adından da anlaşılacağı gibi… İşte eşsiz bir yer: muzun tarihine adanmış bir plantasyon! Evet, bu güzel sarı meyvenin Guadeloupe’de bir geçmişi var. 3 hektarını kaplamak için yaklaşık 2 saatlik ziyareti sayın. Programda: muzdan yapılan ürünleri tadabilir, ayrıca bunların nasıl hasat edildiğini ve ardından ihracat için nasıl paketlendiğini keşfedebilirsiniz. Çekilmiş büyük bir araba sizi gerçekten de plantasyonun kalbine götürecek. Aynı zamanda öğretici ve eğlenceli bir ziyaret!

Guadeloupe'da ne yapılır?
Muz ağacı ©Jametlene Reskp / Unsplash

Roches Gravées Arkeoloji Parkı’nı keşfedin

Pointe-à-Pitre’den yaklaşık elli kilometre uzaklıktaki Basse-Terre’de, Roches Gravées arkeoloji parkı, tarihi bir anıt olarak sınıflandırılmıştır.. Gerçekten de Guadeloupe’nin ilk sakinleri olan Arawak Kızılderililerinden kalma taşları keşfedebilirsiniz. Toplamda, 230 daha fazla veya daha az görünür gravür ilk yüzyıllardan kalma kayalar üzerinde. Her şey yemyeşil bitki örtüsü ile güzel bir parkın ortasında yer almaktadır. Gezintileri ve kültürü birleştirecek bir şey!

oyulmuş kayalar
Oyulmuş kaya ©Aristoi / Wikipedia Commons

Valombreuse bahçelerinde dolaşın

Valombreuse bahçeleri 1989’da yıkıcı bir kasırganın ardından Guadeloupe’lu bir flora meraklısı olan Magguy Chaulet tarafından yaratıldı. O yarattı yüz yıllık ağaçların etrafında egzotik bir bahçe kasırgaya kim dayandı. Bugün binlerce farklı türü doğal hallerinde hayranlıkla seyredebilirsiniz. Bu olağanüstü bitki örtüsüne ek olarak, bu bahçenin düzgün çalışması için gerekli olan birkaç su noktasını keşfedeceksiniz. Nitekim yıllar içinde, çok sayıda tropik kuş yuvalarını oraya yaptı. Ziyaretiniz sırasında bazılarına kesinlikle hayran olabilirsiniz.

yiğit bahçe
Valombreuse bahçesi ©valombreuse.com

Bir şelalenin altında yüzün

Guadeloupe’de kaçırılmayacak bir şey varsa o da şelalenin altında yüzmektir. Birçoğuna oldukça kolay erişilebilir. Örneğin, Bassin Bleu şelalesine gidebilirsiniz. Yağmur ormanlarının içinden geçen bir patikada yaklaşık yarım saat yürüdükten sonra muhteşem mavi su ile karşılaşacaksınız. Yukarı bak ve hayran ol volkanik kayaya oyulmuş bu güzel şelale. Orada sorunsuz yüzebilirsin! Havza derin değil ve oldukça erişilebilir.

mavi havuz
Mavi Havza ©Guadeloupe Tourisme

Pointe des Châteaux’da yürüyüş yapın

Guadeloupe’deki en güzel yürüyüşlerden biridir. Parkurun sonuna geldiğinizde olağanüstü bir manzara ile karşılaşacaksınız. Daha doğrusu bir gezinti olarak kabul, bu yürüyüş oldukça kolay ve sadece yarım gününüzü alacak. Doğaya aşıksanız, Guadeloupe’de yapmanız gerçekten bir zorunluluk olacaktır. Ayaklarınız kumda olduğu gibi bir uçurumun tepesinde de yürüyeceksiniz. Ayrıca, ikincisinden 360° görüşe sahip olacaksınız. Hava güzel olduğunda, komşu adacıklara ve hatta Basse-Terre’ye hayran olabilirsiniz..

kalelerin ucu
Pointe des Chateaux © Lunathys / Pixabay

Deshaies Botanik Bahçesi’nde dolaşın

Yaklaşık 7 hektarlık bir alana yayılan bu bahçe, Coluche’nin eski bir mülküdür. Ünlü Guadeloupean peyzaj mimarı Michel Gaillard, burayı bir barış cennetine dönüştürdü. Bulacaksın Batı Hint Adaları’nın olağanüstü ve tipik florası ama sadece o değil. Ayrıca, diğer kıtalardan ithal edilen ve aynı derecede harika olacak bazı türler bulacaksınız. Bu bahçe bazı tropik kuş türlerine ev sahipliği yapmaktadır. ziyaretiniz sırasında memnuniyetle tanıyacağınız. Özellikle küçük kaşifler için çeşitli aktiviteler sunulmaktadır. Guadeloupe’de yapılacak bu gezi ile baştan çıkmanıza izin verin. Renkli anılarla geri döneceksin.

Guadalup çiçeği
Botanik Bahçesi ©caloceo / Pixabay

Les Saintes’e gidin

Bunu biliyor muydun dünyanın en güzel üçüncü koyu Saintes Adaları’nda mı? Gerçekten de Guadeloupe’de kaldığınız süre boyunca oraya gitmekten çekinmemelisiniz. Her gün, birkaç tekne bu güzel adalara yelken açıyor. Kaldığınız yere bağlı olarak birkaç Guadeloupe şehrinden birini alabilirsiniz. Diğerlerinin yanı sıra, örneğin kalkışların Trois-Rivières, Saint-François veya Point-à-Pitre’den olduğunu unutmayın. Ayrıca günübirlik özel tekne, hatta katamaran rezervasyonu yaparak bu geçişi büyülü bir an haline getirebilirsiniz.

Azizler
Azizler ©Clara Calderini / Pixabay

Parc des Mamelles’te yürüyüşe çıkın

Parc des Mamelles, kesinlikle sizi en çok etkileyecek ziyaretlerden biri. Bu ismin arkasında aslında bir hayvanat bahçesi var. Tropikal ormanın kalbinde, dünyanın en güzel hayvanat bahçelerinden biridir.. Gerçekten de, esas olarak nadir veya nesli tükenmekte olan hayvan türlerine ev sahipliği yapmaktadır. Hayvanlar, doğal ve yeşil bir ortamda en mutlu olanlardır. Ayrıca listeler birkaç yüz bitki türü. Sizi suskun bırakacak bir cennet köşesi keşfedeceksiniz. Gerçekten de ziyaretçilerin saygısına, bu parkta hüküm süren sessizliğe ve dinginliğe şaşıracaksınız. Biraz daha : Biletlerinizi ödeyerek vahşi yaşamın korunmasına katkıda bulunacaksınız!

Guadelup iguanası
İguana ©jlxp / Pixabay

Memorial ACTe sayesinde köleliğin tarihi hakkında bilgi edinin

Memorial ACTe, Karayipler’de Köle Ticareti ve Kölelik İfadeleri ve Anma Merkezidir. Point-à-Pitre’de bulunan bu, tarihini bilmek istiyorsanız Guadeloupe’de yapılacak kuruluştur. Orada çeşitli sergiler sunuluyor, her şeyden önce bir paylaşım ve bilgi yeri.. Şimdi olduklarından önce tüm Karayipler Tarihini bulacaksınız. En küçükler için, bu ziyaretin herkes için takdir edilmesi ve zenginleştirilmesi için Tarihin “basitleştirilmiş” olduğunu göreceksiniz. En az yarım gün izin verin Memorial ACTe ziyareti için. Tesis bünyesinde mükemmel bir gurme restoranı bulacağınızı unutmayın.

anma eylemi
Anma Yasası © Gregor Julien Straube / Wikipedia Commons

Guadeloupe’nin olmazsa olmazları… ve sonrası?

Gördüğünüz gibi Guadeloupe’de yapılacak çok şey var. İster deniz, ister kültürel ister eğlence aktiviteleri… Kelebek Adası kaçırılmayacak ziyaretlerle dolu! Eksiksiz rehberimizin yardımıyla konaklamanızı hazırlayın ve adanın en güzel manzaralarını fotoğraflarla keşfedin.

Yakında Guadeloupe’a gidecek misin? Hangi ziyaretleri yapmayı planlıyorsunuz?

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

bin yüzlü takımadalar?

Madagaskar’a neden gidilir? Özgünlük, lagünler ve baobablar!