Guadeloupe adalarında bir gemi gezisine çıkın

Guadeloupe’u neden sularından keşfetmeyesiniz? Bir gemi yolculuğu, bu seyahat günlüğü aracılığıyla size sunduğumuz orijinal fikirdir.

Küçük Antiller’de bulunan Guadeloupe adaları, sıcaklık ve egzotizm arayışındaki metropollerin her yıl tercih ettiği bir kış destinasyonudur. Bu yıl neden sularından keşfetmeyesiniz? Guadeloupe’de bir gemi gezisi, bu makalede size önerdiğimiz orijinal fikirdir.

Guadeloupe’ye ikinci bir gezi sırasında kıyı şeridinin tüm güzelliğini keşfetmeyi başardım. 8 gün boyunca katamaranla seyahat etmem benim için bir ilk. Herhangi bir özel beklentim olmadan, nihayet navigasyonlar ve miller üzerinde kıyı manzaralarını tatmaya bayıldım. Bu yavaş yolculuk gerçek bir kopukluktu. Anlatı !

Guadeloupe’u neden bir gemi yolculuğunda keşfedelim?

Yavaş seyahat, yavaşlığı ve özgünlüğü tercih eden gezginler arasında giderek daha popüler hale geliyor. Bir hindistancevizi ağacının gölgesinde oturan deniz spreyini solumanın kolay olduğu o kadar kayıtsız olan güzel Guadeloupe, bu yeni keşif türüne mükemmel bir şekilde uyuyor. Bir seyir, iki aşamalı bir yolculuğun faydasıdır. Gerçek parantez haline gelen ve kendinize zaman ayırmanıza ve sadece gözlemlemenize izin veren gemideki anlar. Ardından, faaliyetlerin ve ziyaretlerin sunulduğu kara anları gelir.

Guadeloupe'deki Les Saintes Limanı
Gün batımında Port des Saintes © Hellolaroux

Guadeloupe’de yelken altında 8 gün

Yolculuk Pointe-à-Pitre yat limanında başlar. Burası, haftalık tekne evimizi, ekibi ve diğer yolcuları bulduğumuz yer. Konforlu katamaran, tümü 5 kabine bölünmüş 12 kişiyi taşıyabilir. İşaretler çabucak alınır, sonunda küçük ama çok güzel kamaramıza sahip olmak için teknenin en küçük köşelerini gezeriz. Karayip Denizi’ndeki önümüzdeki yedi gece için kozamız olacak küçük ama iyi döşenmiş bir alan.

Marie-Galante’den Les Saintes’e. Cousteau Koruma Alanı’ndan başka bir Karayip adası olan Dominika’da bir mola ile Ilet au Gosier’e kadar egzotik renklerdeki bu yolculuk bizi baştan çıkaracak. Adanın çatısı La Soufrière’in son derece net bir görüntüsü ve çok sakin navigasyonu ile bu hafta rahatlatıcı, egzotik ve sürprizlerle doluydu.

Teknede Guadeloupe'de gezi
Gezinme sırasında © Hellolaroux

Tekne kiralamak için en uygun zaman ne zaman?
Amélie gibi, Karayip takımadalarında bir seyir deneyimi yaşamak istiyorsanız, Aralık-Nisan aylarını tercih etmenizi tavsiye ederiz. Gerçekten de bu dönemde, gönül rahatlığıyla gezinmek için en iyi hava koşullarından yararlanacaksınız. Ayrıca teknenizi önceden ayırtmayı unutmayın! Filovent gibi platformlar, teknenizi organize etmek için geniş bir tekne kataloğu (kaptanlı veya kaptansız) sunar. Guadeloupe’de katamaran gezisi : yani geriye sadece seçimini yapmak kalıyor…

Marie-Galante’nin çekiciliği

Bu haftaki yelkenli gezimizin ilk etabı olacak olan yüz değirmenler adası. Özgünlük ve havalı bir tavır arayan Guadeloupe’ye gelinecek yer burası. Gueule Grand Gouffre ve Feuillière plajı gibi muhteşem doğal alanları görmenin yanı sıra, Marie-Galante eski şeker tarlalarını keşfetmek için önemli bir mola yeridir. Göz alabildiğine kamış tarlalarıyla boyanmış olan ada, bugün tarımsal romu ile ünlüdür: Bellevue Damıtımevi’ninki. Burası aynı zamanda ünlü “caca-boeuf” un tadına bakabileceğiniz yer. Bu çok tipik hamur işlerini kendiniz keşfetmenize izin veriyoruz.

Cousteau rezervinde dalış

Guadeloupe ve Martinique arasında yer alan Dominika adasında bir günlük bir molanın ardından tekrar yola çıkıyoruz.Malendure plajına ulaşmak için 47 mil bizi bekliyor ve Cousteau rezervi. Guadeloupe Ulusal Parkı tarafından korunan ve yönetilen bu deniz alanı, şnorkelli yüzme için önemli bir mola yeridir. Ayrıca iki utangaç kaplumbağa ve Karayipler’e özgü sayısız balıkla yüzme şansımız olacak.

Teknede gün batımı
Günbatımı Malendure © Hellolaroux

Malendure, hem gezginler hem de yerliler tarafından beğenilen küçük bir aile plajıdır. Ve Cousteau rezervine çok yakın, Bouillante’nin kaplıcalarını kaçırmayın.

Saintes takımadaları

Guadeloupe’deki bu gemi yolculuğunun sonraki ve son büyük aşaması: Saintes takımadaları. Bu muhteşem tespih, dünyanın en çok koylarından ilk 3’ün bir parçası olacaktır (Vietnam’daki Rio de Janeiro ve Ha Long’dan sonra). Les Saintes ziyaretiniz sırasında Fort Napoleon’a tırmanmayı unutmayın. Bir tepenin üzerine kurulu ve tüm takımadaların panoramik manzarasına sahip, en güzel fotoğrafları kesinlikle burada çekeceksiniz. Bununla birlikte, ziyaretini mümkün olan en kısa sürede desteklemeye dikkat edin. Son olarak, Terre-de-Haut adası çok kolay kalabalıktır; Bourg mağazalarından Pombierre plajına.

Guadeloupe'deki Saintes Körfezi
Fort Napoleon’dan Baie des Saintes ©Hellolaroux

Seyir yapmanın faydaları

Katamaranla seyahat etmek de herkesin göremediği yerlere ulaşma imkanıdır. Görkemli Pain de Sucre plajının durumu budur. Yürüyerek ulaşımı zor olan deniz yolu, keşif için en iyi seçenek olmaya devam ediyor. Gizemli bir bazalt kubbe ile çevrili küçük plaj, tavsiye ettiğimiz ikinci inanılmaz bir şnorkelle dalış noktası. Sular yarı saydamdır ve optimum dalış koşulları sunar.

Guadeloupe'de Gemi Gezisi - Ilet du Gosier
Ilet du Gosier gökyüzünden görüldü © Hellolaroux

Guadeloupe’deki bu gezinin sonu

Cabris’teki adacıkta bir gece geçirdikten sonra Gosier’deki adaya ulaşmak için tekrar yola çıktık. 8 gün denizde kaldıktan sonra burada sona erecek olan seyir, takımadaların tüm deniz zenginliğini değerlendirmenizi ve aynı zamanda seyir süresinin %100’ünü kendiniz için değerlendirmenizi sağlayan bir gezidir. Guadeloupe’ye iyi yolculuklar!

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

Burma’yı neden ziyaret etmelisiniz? Bir Asya mücevherinin keşfi

Madagaskar’da bir konaklama sırasında kesinlikle görülmesi gereken 8 yer