Gorges du Verdon’da yapılacak 12 aktivite ve ziyaret

Avrupa’nın en büyük kanyonuna hoş geldiniz! Kendinizi nefes kesici manzaraların önünde bulmaya hazır olun. Gorges du Verdon’da yapılacak o kadar çok imkan var ki!

Dev kayalıkların ortasında, korunan doğal alanlarkendilerini teklif et olağanüstü panoramalar, görkemli ve unutulmaz! Birçok aktivite özellikle ünlüdür ve bunu keşfetmeniz önerilir. büyük bölgesel doğal park. Gorges du Verdon’da yapılacak 12 aktivite ve ziyaret seçeneklerimizi keşfedin!

Martel Trail’de yürüyüş yapın

Bu, Gorges du Verdon’da yapılması gereken önemli bir aktivitedir! Martel izinin olduğu bilinmektedir. Fransa’daki en güzel yürüyüşlerden biri. Blanc-Martel yürüyüşü olarak da adlandırılan bu yürüyüş 13 km, La Palud-Sur-Verdon’da başlar ve yolculuğunu Rougon’da bitirir. Her biri diğerinden daha göz kamaştırıcı olan yaklaşık 7 saatlik panoramalara izin verin!

Verdon'daki Martel izi
Verdon’daki Martel izi © Roel

Kano Kayıklarında Gorges du Verdon’dan inin

Dökün bu muhteşem manzaraları yakından görün, Kano Kayıklarında Gorges’in inişini tercih edin. Pont de Gatelas’a binebilir ve Lac de Sainte-Croix’e doğru yelken açabilirsiniz. Verdon’un suları tedirgin değilbu nedenle bu aktiviteyi çocuklarla (5 yaşından itibaren) yapmak mümkündür.

Kano ile Gorges du Verdon
Kano ile Gorges du Verdon © w

💡 Yapabilirsin kano-kayak kiralamak Lac de Castillon’da ve duyumları tercih edenler için, Gorges du Verdon’da rafting da mümkündür!

Pont de l’Artuby’den bungee jumping yapmaya cesaret edin

Gorges du Verdon’da ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. güçlü adrenalin ? Bungee jumping’i deneyin! Eğlenceli ve unutulmaz bir deneyim yaşayın. Yaklaşık olarak say bir saatlik aktivite, hazırlık, atlama ve çıkış arasında. Korkunun üstesinden gelmeye ve kanyonun ortasında öforik bir kuş gibi uçmaya cesaretin var mı? Eğer durum buysa, atlamanızı şimdi ayırtın (fikrimi değiştirmeden önce)

Artuby köprüsü ve atlama platformu
Artuby köprüsü ve atlama platformu © Leonid Andronov

Suda Yürüyüşe Çıkın

Bir rehber tarafından yönetilen su yürüyüşü, eğlenirken Gorges du Verdon dünyasını keşfetmek için şiddetle tavsiye edilen bir aktivitedir! Yüzme ve art arda atlamalar arasında zümrüt renkli doğal havuzlar, nereye döneceğini bilemezsin! gelişeceksin hızla, seviyenize bağlı olarak farklı devreler aracılığıyla. 👉 Onları burada karşılaştırın.

Verdon'da yüzen
Verdon’da Yüzer © minicel73

Lac de Sainte-Croix’de doğa ile yüz yüze gelin

İşte Gorges du Verdon’da yapılacak harika bir fikir! Bunların önünde geniş plajlar, tenha bir yer bulmak kolay olacak. Sainte-Croix Gölü, Fransa’nın üçüncü büyük gölü. Ayrıca deniz bisikleti, kürek, kano ve hatta bir tekne gezisine çıkma fırsatınız olacak.

Sainte-Croix Gölü, Gorges du Verdon'da yapılacak
Sainte-Croix Gölü © Stéphanie

Castellane’de Kanyon geçişini deneyimleyin

Kanyon geçişi bir çok atletik aktivite ve eğlenceli. Zip hatları, atlamalar, kaydıraklar, inişler, yüzme, yürüyüş, tırmanma, yolculuğunuz boyunca yapacak çok şeyiniz olacak. Heyecan garantili! İnişiniz sırasında, tüm fauna ve flora zenginliğine, şelalelere ve olağanüstü manzaralara hayran kalacaksınız. sahip olmanın zamanı geldi tüm duyuların uyandı !

👉 Farklı Kanyoning devrelerini karşılaştırın

Gorges du Verdon'un havadan görünümü
Gorges du Verdon’un havadan görünümü © Leonid

Moustiers-Sainte-Marie’de yürüyüşe çıkın

Verdon tabiat parkı Belediyesi, Moustiers-Sainte-Marie Fransa’nın en güzel köylerinden biri. Kiliseye çıkan merdivenleri tırmanırsanız, bir Sainte-Croix Gölü’nün etkileyici manzarası. Bu tipik köy, Arnavut kaldırımlı sokakları ve eski köprüsünden etkilenmemek mümkün değil. Burada zaman durmuş, dinlendirici bir gezinti yapmak için ideal bir yer.

Moustiers-Sainte-Marie, Gorges du Verdon'da yapılacak
Moustiers-Sainte-Marie © Sen

Elektrikli bisikletle Büyük Kanyon döngüsünü deneyin

Haydi, Verdon’u bisikletle ziyarete gidelim! Bölgenin biraz dağlık olması elektrikli bisiklet size daha keyifli ve sessiz bir sürüş sağlayacaktır. Tesis bünyesinde bisiklet kiralayabilirsiniz.. Moustiers Sainte Marie’den yola çıkarak Sainte-Croix gölü, Gorges, Col de l’Olivier, Col d’Ayen ve Route des Crêtes’i geçeceksiniz. A olağanüstü noktalar bulmak için mükemmel devre !

Sırtlara giden yolda
Crêtes yolunda © OLIVIER

Mont-Chiran’a bakan yıldız

Hayır, Verdon sadece yürüyüşler ve spor aktiviteleri için ayrılmamıştır! Mont-Chiran’da eski CNRS gözlemevi, şimdi halka açık. Bir astronom, ayı, yıldızları, galaksileri ve gezegenleri gözlemlemeniz için size rehberlik edecek. Tam bir gece için şunları yapabileceksiniz: teleskopla gökyüzünü keşfetmek ve büyüleyici bir manzaraya hayran kalın.

Gorges du Verdon'da yapılacak Mont-Chiran gözlemevi
Mont-Chiran Gözlemevi © César Grosjean / Wikimedia Commons

Quinson’daki Gorges du Verdon Tarih Öncesi Müzesi’nde öğrenin

Birini keşfedin Avrupa’nın en büyük tarih öncesi müzeleri. Daha iyisi için zamanın günlük yaşamını anlamak, tarih öncesi bir köy yeniden yaratıldı. hatta bir tane bulabilirsin atalarımızın yaşadığı mağara ! Son olarak, bazıları interaktif aktiviteler okçuluk veya çakmaktaşı kesmeyi test etmenize izin verir. Tarih öncesi günlük yaşamdan sahneleri gösteren bir devre sayesinde herkesin erişebileceği gerçek bir zamanda yolculuk.

Gorges du Verdon'da yapılacak Prehistorya Müzesi
Tarih Öncesi Müzesi © museeprehistoire.com

La Palud-sur-Verdon’daki Trou du Renard’ın cordata üzerinden hava rotasıyla yüzleşin

devre bulunur Verdon’a bakan bir uçurumun üzerinde. Bu olağanüstü ortamda, panorama muhteşem! Tırmanma ve tırabzan, hatta zip hattı bile harcayacak kadar paranız olacak. İlerleme sabit ipler boyuncadır güvenliğinizi garanti altına almak için boyunluklarla bağlı olduğunuz. Güzergah boyunca Gorges du Verdon’u keşfedeceksiniz. yeni bir bakış açısıyla. ℹ️ Etkinlik hakkında daha fazla bilgi.

La Palud sur Verdon
La Palud sur Verdon © Gilles Péris y Saborit / Flickr

Artignosc-sur-Verdon’dan ata binin

İster yeni başlayan bir binici olun, ister deneyimli bir binici olun, bunu uygulamak için burada mutluluğunuzu bulacaksınız. olağanüstü eğlence ! Çalılıklardaki yürüyüşlerden Sainte-Croix gölünün kenarlarından geçen Esparron tepelerine kadar, ata bineceğiniz gezintiniz, Gorges du Verdon’u eğlenceli bir şekilde keşfetmenizi sağlayacaktır. Ek olarak, devreler izin verir atlar ve midillilerle yüzmek.

Artignosc-sur-Verdon
Artignosc-sur-Verdon © Muld0r / Wikimedia Commons

Gorges de Verdon’un temelleri… ve sonrası?

Gorges du Verdon’da yapılacak tüm bu fikirlerle, bundan en iyi şekilde yararlanabileceksiniz. istisnai bölge ! İster heyecan verici aktiviteler yapın, ister kendi hızınızda ziyaret edin, asıl şey bu keşif anlarının tadını çıkarmaktır. Tek yapmanız gereken güzel fotoğraflar çekerek anılarınızı ölümsüzleştirmek ve her anın tadını çıkarmak.

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimlerimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın

Colmar çevresinde yapılacak 10 ziyaret ve aktivite

sorunsuz bir yolculuk için tavsiyemiz