Gironde’de yapılacak 13 önemli ziyaret!

Fransa’ya seyahat etmek ister misiniz? Güney Batı’yı ziyaret etmeye ne dersiniz? Gironde’de yapılacak 13 önemli ziyareti keşfedin!

Üzüm bağları, kaleleri ve gastronomisiyle ünlü, Gironde çok sayıda keşif sunuyor. Tarihi anıtları, eşsiz manzaraları ve çeşitli faunası, bölümün çok popüler bir yer olmasına katkıda bulunuyor. Şunu da söylemek gerekir ki çekici bir yer, kültürel mekanları, yürüyüş noktaları ve her türlü aktiviteleri sayesinde. Bir kez orada, nereye döneceğinizi bilmiyorsunuz… İşte Gironde’de yapılacak en iyi 13 ziyaret!

Bordeaux’da yürüyüş

Gironde’nin başkenti Bordeaux, büyüleyici zenginlikler şehri. Garonne boyunca, Place de la Bourse’u keşfedebilirsiniz. Bu sizi doğrudan ünlü su aynasına götürecektir. Yol boyunca, eski Bordeaux ziyareti, Darwin ekosistemi ve Jardin Public gibi birçok başka ilgi çekici yer sizi bekliyor. tadına bakmadan gitmeyin gerçek bir cannele bordo!

👉 Bordeaux’da görülecek veya yapılacak her şeyi ayrıntılı olarak keşfedin.

Bordeaux'daki Place de la Bourse
Bordeaux’daki Place de la Bourse © Alexander Demyanenko

Cité du Vin’de şarap tarihini keşfedin

Bordeaux’da bulunan, şarap şehri Eğer bir şarap aşığı iseniz kesinlikle Gironde’de yapılacak eşsiz bir yerdir. Şehir teklifleri şarabı farklı görmekçağlar ve kültürler arasında.

Bordeaux'daki Şarap Şehri
Bordeaux’daki Şarap Şehri © JeanLuc Ichard – stock.adobe.com

Saint-Émilion’da yürüyüşe çıkın

ortaçağ köyü üzüm bağlarında yuvalanmış, Saint-Émilion’un cazibesini kaçırmak imkansız! Köyün en önemli ziyareti monolitik kilisesi. Avrupa’nın en büyük yeraltı kilisesi olarak kabul edilen bu gerçek bir tarihi eserdir. Çan kulesinin tepesine tırmanırsanız hayran kalma fırsatı bulacaksınız. şehrin muhteşem manzarası !

Gironde'de yapılacak Saint-Emilion köyü
Saint-Emilion köyü © Giban

Landes bölgesel doğal parkında yürüyüşe çıkın

Yürüyüşler veya aile gezileri için mükemmel olan Landes doğal parkı, Batı Avrupa’nın en büyük orman masifi. Göller, göletler ve çam ağaçlarının kokusu arasında, parkı ziyaret etmek doğa ile yeniden bağlantı kurma fırsatıdır. Ayrıca yaşadığı hem doğayı hem sanatı birleştiren bir rotabu park sürprizlere meyilli!

Landes de Gascogne doğal parkındaki bisiklet yolu
Landes de Gascogne doğal parkındaki bisiklet yolu © Mickael

Dune du Pilat’a tırmanın

Avrupa’nın en yüksek kumul, Dune du Pilat Gironde’de kaçırılmayacak bir yer! Yerinde deniz seviyesinden 107 metre yüksekliktehem okyanusun hem de Landes ormanının nefes kesen panoramik manzarasını sunar.

Pilat kumul Gironde'de yapılacak
Pilat kumulları © JeanLuc Ichard

Cap Ferret’e Ulaşım

Sahili, marketleri, mağazaları ve restoranları ile Cap Ferret’te tatil hissi garanti! Cape boyunca Deniz Feneri’ne yürüyün, listelenen tarihi anıt. Onun tepesinden 258 marşsize olağanüstü bir panorama sunacak!

Cap Gelincik deniz feneri
Cap Ferret deniz feneri © Sebastien

L’Herbe köyünde yürüyüşe çıkın

Canon ve la Vigne limanı arasında yer alan l’Herbe köyünü kaçırmayın! olmasına karar verildi Cap Ferret yarımadasının en güzel köyüköydeki kulübelerin mimarisi ve renkleri ile kolayca taşınırsınız.

L'Herbe köyü
L’Herbe köyü © Laura

Kuş Adası çevresinde yelken açın

Bassin d’Arcachon’un ortasında korunmuş bir ada olan Île aux Oiseaux, ayaklıklar üzerinde yaklaşık elli kabin, bazılarında yerleşim vardır. Olağanüstü doğal zenginliği, çok çeşitli bitki ve bitki türlerini gözlemlemeyi de mümkün kılmaktadır. birçok kuş türü.

Ile aux Oiseaux'nun ayaklıklarındaki kabinler
Ile aux Oiseaux © chromoprisme’nin ayaklıklarındaki kabinler

👉 Ayrıca okuyun : Arcachon’da ne görülmeli ve ne yapılmalı

Kalelerin Rotasını Keşfedin

Route des Châteaux veya Wine Route, Gironde’de mutlaka yapılması gereken bir yerdir. Médoc’u neredeyse geçmek 80 kilometre, yüzlerce şarap özelliği var. Oraya varmak ziyaret etmek için bir fırsat prestijli kaleler ve üzüm bağları!

Bisikletle şarap yolu
Bisikletle şarap yolu © choupi33

Pair-non-Pair mağarasını keşfedin

ile oyulmuş tarih öncesi mağara 30.000 yıldan fazlabinlerce yıllık insan varlığı keşfedilecek Çift-olmayan mağarası. Müzenin yanı sıra mağaranın sanatsal temsilleri de söz veriyor. gerçek zamanlı seyahat. Bu, tarih meraklıları için Gironde’de yapılması gereken önemli bir ziyaret!

Gironde'de yapılacak Pair-Non-Pair mağarası
Pair-Non-Pair mağarası © pair-non-pair.fr

Teich’in ornitolojik rezervine göz atın

Teich barınaklarının ornitolojik rezervi yaklaşık 250 yabani kuş türübazıları nadirdir: balıkçıllar, ak balıkçıllar, beyaz leylekler, Shelduck, Avrasya Kaşıkçığı… 3 rota bataklıkları, lagünleri, sazlıkları ve çayırları geçen.

Teich ornitolojik rezerv
Teich kuş cenneti © Flo Bidarteko

Cordouan deniz fenerini ziyaret edin

4 yüzyıldan daha uzun bir süre önce inşa edilen Cordouan deniz feneri, Fransa’nın en eski deniz feneri hala çalışıyor. Tarihi ve eşsiz mimarisi ile dikkat çekiyor. Denizin ortasında bir adacık üzerine kurulmuş, görülmeye değer bir anıt!

Gökyüzünden görülen Cordouan deniz feneri
Gökyüzünden görülen Cordouan deniz feneri © Antoine

Lacanau’da rahatlayın

Bir an rahatlamak için Lacanau, Gironde’de yapılacak ideal yer! Vahşi kumsalları, gölü ve 120 kilometre bisiklet yolu, iyi bir aile tatili için her şey var! Üzerinde bir çok cazibe Lacanau’da sunulmaktadır: ağaç tırmanışı, sörf ve diğer birçok su aktivitesi!

Lacanau'nun plajları
Lacanau plajları © Nicolas

Gironde’nin olmazsa olmazları… Ya sonrası?

Bölgenin daha fazlasını keşfetmek ister misiniz? Gironde’de, özellikle de Bordeaux’da yapılacak daha birçok şey olduğunu bilin. Ayrıca Güney-Batı’nın, yaşanacak çok şey bulunan başkentini keşfetmek için de zaman ayırabilirsiniz… Gironde’de başka harikalar biliyor musunuz? Onları yorumlarda paylaşmaktan çekinmeyin!

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimlerimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın

Dordogne’da Sarlat çevresinde ne görülmeli? İşte ziyaretler için fikirlerimiz

Santorini’de ne görülmeli ve ne yapılmalı? 13 önemli ziyaretimiz!