giriş formaliteleri nasıl hazırlanır

Uzak bir adada egzotizm mi istiyorsunuz? Sri Lanka için vize başvurusunda bulunun, çantalarınızı toplayın ve sıra dışı bir seyahate çıkalım!

Güney Hindistan’da bir gözyaşı damlası oluşturan Sri Lanka, eskiden Seylan olarak anılırdı. küçük bir cennet hala bilinmiyor. Uzun İngiliz varlığının damgasını vurduğu ülke, yine de Budist ve Hindu dinlerinin önemli bir yere sahip olduğu atalarının geleneklerini korumayı başardı. Hindistan cevizi ağaçlarıyla kaplı sahilleri, ormanların istila ettiği antik kentleri, vahşi filleri ve çay ağaçlarıyla bezeli dağlarıyla, Sri Lanka, gezginleri memnun etmek için her şeye sahiptir! Ancak olağanüstü bir maceraya atılmadan önce bazı formaliteler gerekli olacaktır. Sri Lanka için vizeye ihtiyacım var mı? Nasıl alınır? İşte atılması gereken adımlara genel bir bakış!

Sri Lanka için vizeye ihtiyacım var mı?

Yürürlükteki göçmenlik yasalarına göre, tüm Avrupa Birliği vatandaşları ile İsviçre, İngiliz ve Kanadalılar,vize şartı Sri Lanka’da kalabilmek için. Kalış sürenizin uzunluğuna ve sizi Sri Lanka’ya gitmeye iten nedene bağlı olarak vize türü farklı olacaktır. Örneğin, basit ölçek durumunda Sri Lanka havaalanında, yine de transit vize başvurusunda bulunmanız gerekecek. bu küçük çocuklar ayrıca ebeveynleri ile aynı formaliteleri izleyerek vize başvurusunda bulunmalıdır.

sri lanka'yı ziyaret et
Sri Lanka’yı ziyaret edin, burada Aslan kayası © streetflash

Sri Lanka için elektronik vizeler

Gezginlerin büyük çoğunluğunun başvurması gerekir. sri lanka için çevrimiçi vize. Bu’bir varış süresi (Elektronik Seyahat İzni) size yerel makamlarla iyi ilişkiler içinde bulunarak ülkede kalma hakkı verir. Bunu elde etmek için resmi göçmenlik web sitesine gitmeli ve formu doldurun internet üzerinden. Herhangi bir belge gerekli değildir, yalnızca aşağıdaki bilgileri sağlamanız gerekir:

 • senin tanımlamak (soyadı, adı, doğum tarihi ve ülkesi),
 • detayların eksiksiz (Fransa’daki adres ve telefon numarası),
 • senin pasaport numarasıçıkış ve son kullanma tarihlerinin yanı sıra,
 • senin uzmanlık alanı ve işvereninizin iletişim bilgileri (çalışmıyorsanız “yok” olarak belirtin)
 • varış şehri Sri Lanka’da ve ilk otelinizin iletişim bilgileri,
 • Le uçuş numarası ve alınan havayolunun adı.

Elektronik vize ise yalın : bu nedenle her gezgin bu formu doldurarak ve girişin sonunda (Visa, MasterCard veya American Express ile) ödeme yaparak kendi talebini yapmalıdır. Form Fransızca olsa bile, mutlaka istenen bilgileri doğru girin. Gerçekten de göçmenlik hizmeti, yanlış bilgilendirilen veya yazım hataları içeren herhangi bir vize başvurusunu reddetme hakkını saklı tutar.

Form tamamlandıktan sonra ne olur?

Form doldurulduktan ve ödeme yapıldıktan sonra, iki e-posta alıyorsunuz : talebinizin dikkate alındığını onaylayan bir ilk. Ve size ETA’yı veren bir saniye Bu onayı yazdırmanız şiddetle tavsiye edilir! Vizeniz alındığında, ülkeye giriş için 6 ay. Bu süre geçtikten sonra aynı adımları tekrarlamanız ve yeni bir vize için ödeme yapmanız gerekecektir.

vardığınızda Sri Lanka’da şunları sunmanız gerekecek:

 • onay e-vizeniz,
 • senin pasaport. Bu, kusursuz durumda olmalı, ülkeye giriş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olmalı ve 2’si yüz yüze olmak üzere en az 3 boş sayfa içermelidir.
 • Ve dönüş uçak bileti.
 • a kimlik belgesi uçakta.

Ayrıca, Sri Lanka için üç tür elektronik vize olduğunu unutmayın!

Turist veya işletme ETA’sı

Sri Lanka vize başvuru formunu doldururken öncelikle vize türünü seçin bu seni ilgilendiriyor. Çoğu zaman turist varış süresi hangisi en uygunudur. Ülkeyi ziyaret etmek, akrabalarını ziyaret etmek ve hatta bir yoga kursu yapmak için Sri Lanka’ya gitmek isteyen gezginlere yöneliktir. gelince işletme tahmini varış süresiprofesyonel nedenlerle (toplantılar, konferanslar, eğitim vb.) Sri Lanka’ya giden gezginlere yöneliktir.

Bu iki e-vize 30 gün geçerli bölgeye giriş tarihinizden itibaren. İki giriş verilir bu vize ile örneğin Hindistan veya Maldivler’e bir kaçamak yapmak için. Ancak daha sonra Sri Lanka’ya dönmek istiyorsanız her şeyi 30 gün içinde yapmanız gerekecek. Orada bir kez, uzatmak mümkün Göçmenlik Departmanı merkez ofisine giderek elektronik vizenizin süresi (çoğu büyük şehirde vardır). Bu durumda vizenizin bitiş tarihinden en az 8 gün önce uzatma işlemine başlamanız daha güvenlidir. Bu iki ETA’nın maliyeti 35 $. Turist ETA’sının 12 yaşından küçük çocuklar için ücretsizancak yine de vize başvuru formunu doldurmakla yükümlüdürler.

transit ETA

Sadece iki uçuş arasında Sri Lanka’dan geçiyorsanız, havalimanının uluslararası alanında kalsanız bile transit ETA’ya başvurmanız gerekir. Bu vize Bedava ve bunun için geçerlidir 48 saat maksimum süre varış saatinizden.

seyahat etmeden önce Sri Lanka'ya vize
Ayrılmadan önce vizeyi alın © leonovo

Sri Lanka için diğer vize türleri nelerdir?

Başka vizeler almak da mümkündür: bunun için doğrudan şu adresten bilgi alın: Sri Lanka Büyükelçiliği Paris’te.

ziyaret vizesi

Sri Lanka’da daha uzun süre kalmak istiyorsanız bu vize ilginizi çekebilir. 3 ay geçerli, 80€. Ziyaret vizesi çoklu girişleryani bu süre içinde dilediğiniz sıklıkta bölgeye girip çıkabilirsiniz. Onu elde etmek için yapmanız gerekecek belgeleri sunmak Büyükelçiliğin göçmenlik görevlisine aşağıdakiler:

 • Pasaportunuzun aslı ve renkli fotokopisi,
 • dönüş uçak biletinizin bir kopyası,
 • doldurulmuş vize başvuru formu,
 • bir ödeme aracı (nakit veya kredi kartı).

iş vizesi

Ayrıca 3 ay geçerlidir, iki farklı fiyat : Sri Lanka topraklarında iki giriş için 85€ veya sınırsız sayıda giriş için 109€. Ticari vize almak için yapmanız gerekenler aşağıdaki belgelere sahip :

 • orijinal pasaportunuz ve fotokopisi,
 • dönüş uçak biletiniz,
 • doldurulmuş “Ticari Vize” formu,
 • sitedeki firmadan davet mektubu,
 • Fransız şirketinizden bir mektup.

ikamet vizesi

1 yıl geçerli ve yenilenebilir, yerleşik vize, farklı nedenlerle (ziyaret, eğitim, iş, insani misyon vb.) Sri Lanka topraklarında daha uzun süre kalmak isteyen kişiler içindir. Turist ETA’sı oturma vizesine dönüştürülemez, bu nedenle durumunuzu düzene sokabilmek için ülkeyi terk etmeniz gerekecektir. Aşağıdaki belgeleri sunun isteğinizi yapmak için:

 • Pasaportunuz, fotokopisi ile birlikte,
 • doldurulmuş “Giriş Vizesi” formu,
 • Sri Lanka göçmenlik departmanından bir anlaşma mektubu,
 • 32 € ücretini ödemek için bir ödeme yöntemi.

Özel Covid19

Sağlık krizi sırasında Sri Lanka özel önlemler aldı:

 • Yalnız çevrimiçi vizeler verilir.
 • ETA’nın maliyeti 100 $ 35 dolar yerine
 • Çevrimiçi olarak elde etmek için, olağan bilgilere ek olarak şunları sağlamanız gerekir: aşağıdaki belgeler : sertifikalı bir tesiste konaklama onayı, konaklamanın ayrıntılı güzergahı ve sağlık sigortası kanıtı.

Sri Lanka vizesi ne kadar sürede çıkar?

Sri Lanka’ya seyahat etmek için ETA’yı elde etmek için bir süre gerekir. 1 ila 3 iş günü isteğinizi yaptıktan sonra. Zamanında olduğundan emin olmak için, işlemleri kalkışınızdan en az 15 gün önce gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Büyükelçilikte yapılan Sri Lanka vizesi istiyorsanız, gecikmeler çok daha uzun: planlayın 10 ila 15 gün arasında beklemek!

Kolay ve hızlı vize nasıl alınır? emin olmak istiyorsanSri Lanka vizenizi zamanında alıngeçmek Hızlı Vize işinizi çok kolaylaştıracak! Nasıl çalışır ? Onlara istenen tüm bilgileri verin, kontrol edip sizin için formu dolduracaklar. İle birlikte hızlı ve çok basit hizmettüm yurt dışı gezileriniz için onsuz yapamayacaksınız!

Sri Lanka'da bir sahile inin
Egzotik bir kumsala iniş © mariusltu

Sri Lanka vizesi alındıktan sonra, seyahatini hazırla ! Bunu yapmak için özel makalelerimizi mutlaka okuyun: ülkeyi barışçıl bir şekilde, en güzel plajları ve hatta görülmesi gereken 10 yeri ziyaret etmek için pratik bir rehber! Bu makaleyi beğendin mi? Yorumlarda bizimle seyahat deneyimlerinizi paylaşmaktan çekinmeyin!

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

42 fotoğrafla Vietnam’ı keşfedin

ülkeyi keşfetmek için 10 gün