giriş formaliteleri hakkında her şey

Yerel harikalara hayran olmadan önce, idari formalitelerden geçme zamanı. Tayland için vizeye ihtiyacım var mı? İşte tam rehberimiz!

Hindistan cevizi ağaçlarıyla kaplı beyaz kumlu plajları, nazik yaşam tarzı, görkemli tapınakları ve efsanevi gülümsemeleriyle sakinleri ile Tayland, yeryüzünde gerçek bir küçük cennet. Ancak çantalarınızı toplamadan önce öğrenmek daha iyidir: ülkeye sorunsuz bir şekilde girebilmek için bazı idari formaliteler gerekebilir. Kalış sürenize veya sizi oraya gitmeye iten nedenlere bağlı olarak, Tayland için vizeye ihtiyacınız olabilir. Hangi koşullar altında? Nasıl alınır? Hangi belgeler sağlanacak? Atılması gereken adımlara genel bakış!

Tayland için vizeye ihtiyacım var mı?

Konaklamanız ise30 günden az bir süre, vizeye ihtiyacınız olmayacak Tayland için. Daha sonra, ücretsiz bir formalite olan turistik nedenlerle vize muafiyetinden bahsediyoruz. Yürürlükteki göçmenlik yasalarına göre, tüm G7 vatandaşları (Fransa ve Kanada dahil), aynı zamanda Belçikalılar ve İsviçreliler de bu topraklardan kara veya hava yoluyla Tayland’a girebilirler.

o zaman zorunda kalacaksın aşağıdaki belgeleri sunun bölgeye vardığınızda göçmenlik memuruna:

 • ve pasaport Tayland’a giriş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olmalıdır.
 • ve bilet iadesi 30 gün veya daha kısa bir süre için veya varış gününden itibaren en fazla 30 gün içinde giriş uçak bileti ve çıkış uçak bileti. Lütfen tüm biletlerin kalkıştan önce satın alınması gerektiğini unutmayın, aksi takdirde uçağa kabul edilmeyebilirsiniz.

Bir kez orada, hala mümkün olacak kalış süresini uzat 60 güne kadar. Bunu yapmak için, uzatma başvurusunda bulunmak üzere bir göçmenlik bürosuna gidin. Yalnızca bir tanesi yetkilidir ve maliyeti 1.900 baht’tır (yaklaşık 30 €). basit durumda Tayland’da mola, vize başvurusu yapmanıza gerek kalmayacak. Daha sonra muafiyet kapsamına girersiniz ve aynı belgeleri ibraz etmeniz gerekir.

Tayland'ı ziyaret edin
Tayland’ı daha uzun süre ziyaret etmek için vize © preto_perola

Mevcut vizelerin farklı türleri nelerdir?

Konaklamanızın süreceğini önceden biliyorsanız 30 günden fazla ise, talepte bulunmak zorunludur. tayland vizesi ayrılmadan önce. Birkaç vize türü vardırorada geçirilen zamana, yaşınıza ve aynı zamanda ziyaretinizin amacına bağlı olarak.

Tek girişli turist vizesi

Kalıcı bir yolculuk için 60 gün yerinde, tek girişli turist vizesi, veriliş tarihinden itibaren üç ay geçerlidir ve ücreti 30 €’dur. Adından da anlaşılacağı gibi, bu vize türü bölgeyi terk etmenize izin vermiyor Thai, bu durumda vizeniz iptal edilecek ve ülkeye tekrar girebilmek için tekrar vize başvurusunda bulunmanız gerekecek.

Bu vizeyi alabilmek için son 6 ayda 90 gün Tayland’da kalmamış olmanız gerekir (pullar elçilik tarafından kontrol edilir). Muafiyete gelince, turist vizesi uzatılabilir Göçmenlik hizmetlerinden birinde 30 ek gün, 1.900 baht (yaklaşık 30 €) ve ülkeyi terk etmeden.

Çok girişli turist vizesi

planlıyorsanız Güneydoğu Asya’daki birkaç ülkeyi ziyaret edinTayland’dan birkaç kez geçen bu vize ideal çözümdür. Altı ay boyunca, her giriş için en fazla 60 gün süreyle ülkeden çıkış ve yeniden giriş yapabileceksiniz. Çok girişli turist vizesi 150 Euro’dur ve orada bir kez uzatılabilir.

Göçmen olmayan vize O

“Emekliler için vize” olarak da adlandırılan bu vize, öncelikle engelli turistlere yöneliktir. 50 yaşın üzerinde sitede en fazla 90 gün kalmak isteyenler. 55€’luk bir ücret karşılığında, bu vize size Tayland topraklarına tek giriş ve çalışmanıza izin vermiyor. 50 yaşın altındaysanız, orada aileniz varsa veya insani bir göreve gönüllü olarak katılıyorsanız, yine de bundan yararlanabilirsiniz. Ülkeye girdikten sonra, göçmenlik hizmetinde vize türünü değiştirmek mümkündür.

Uzun süreli vize

Ayrıca rezerve edildi 50 yaşın üzerindeuzun süreli vize veya OA vizesi, 1 yıl geçerli. 175€’luk fiyatıyla, iptal cezasıyla ülkeyi terk etmenize veya sahada çalışmanıza izin vermez. Ancak uzatılabilir.

Çok uzun süreli vize

OX göçmen olmayan vizesi 50 yaş üstü gezginler, Fransa, İsviçre veya Kanada vatandaşları. 300€’luk bir ücret karşılığında, Tayland’da 5 yıl kal ve 5 yıl daha yenilenebilir. Bu vize ile ülkeye girip çıkmak mümkündür istediğin kadar.

çalışma vizesi

Adından da anlaşılacağı gibi, Tayland için bu vize, sitede çalışmak 60 gün boyunca. Düzenlendiği tarihten itibaren 3 ay geçerlidir, maliyeti 55 €’dur ve herkes tarafından erişilebiliryaş sınırlaması olmadan.

Özel Covid19

Sağlık krizi sırasında Tayland özel önlemler aldı:

 • Turist vizesi 45 gün geçerlidir. 60 yerine
 • Le Özel Turist Vizesi (STV): 55 € karşılığında 90 gün ile 9 ay arasında sitede kalmanıza izin veren uzun süreli turist vizesi. 30 Eylül 2021 tarihine kadar verilecektir.
 • Kalkıştan önce bu Giriş Belgesi almak zorunludur (COE), hatta vizeden muaf olmak.
 • Varışta yapmanız gerekecek 10 gece karantinaya saygı gösterin COE için seçilen bir otelde (en az 15 gün aşılı olanlar için sadece 7 gece).
 • bir sunmanız gerekecek negatif PCR covid testi ve numunesi kalkıştan 72 saatten daha kısa bir süre önce alınmış olanlar. Ama aynı zamanda sunmak tıbbi sertifika test sonucunun onaylanması ve İngilizce olarak yazılması.
Pasaporttaki vize
Tayland vizesi © rostovdriver

Hazırlanacak belgeler nelerdir?

İdari işlemlerinizde size yardımcı olmak için vizeye hazırlanmanız gereken evrakların detayları burada.

Tüm vizeler için sağlanması gereken belgeler

Tüm bu belgeler (pasaport ve fotoğraf hariç) sırayla sunulmalı ve A4 formatında basılmalıdır:

 • Ve pasaport Tayland vizesinin ekleneceği yer. Ülkeye giriş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olmalıdır. Ayrıca 2’si yüz yüze olmak üzere en az 3 boş sayfa içermelidir. Büyükelçiliğin hasarlı pasaportları reddedebileceğini lütfen unutmayın.
 • Ve biçim usulüne uygun olarak doldurulmuş, tarih atılmış ve başvuru sahibi tarafından imzalanmıştır.
 • A kimlik fotoğrafı orijinal, Fransız standartlarına uygun renkte, nötr bir ifadeyle.
 • bir kopyası son üç aylık banka hesap ekstresi sizin adınıza, Fransızca ve Euro cinsinden. Her birinin 2.000 €’dan fazla bakiyesi olmalıdır. Bu bir cari hesap olabilir, aynı zamanda bir tasarruf hesabı da olabilir.
 • A giden uçuş onayıelçilik tarafından onaylanan bir şirketle.
 • Turist vizeleri ve göçmen olmayan O vizesi için: a dönüş uçuş onayı ikamet izni süresinden daha az bir tarihe sahip.
 • Yazıldığı yerde ücretsiz bir sayfa işvereninizin adı ve mesleğiniz. Çalışmıyorsanız, “işsiz” veya “emekli” olarak belirtmeniz yeterlidir.

Göçmen olmayan vize için O

Önceki parçalara şunları eklemeniz gerekecek:

 • Ve iyi finansal durumun kanıtı : Banka tarafından imzalanmış ve kaşelenmiş son üç cari hesap ekstresinin bir kopyası. Hesaptaki minimum bakiye en az 6.000€ olmalıdır.
 • A “gurbetçi” sigorta sertifikası Başvuru sahibi adına, varış tarihinizden itibaren en az 1 yıl boyunca, en az 400.000 Baht (yaklaşık 12.000 €) için Tayland’daki tıbbi ve hastaneye yatış masraflarını karşılayan.

OA göçmen olmayan vizesi için

 • Bir kopyası adli sicil kaydından alıntı 2 aydan az. Elçilik, bir gümrükleme kaydı olmaması durumunda vizenizi reddetme hakkını saklı tutar. Talep, çevrimiçi olarak, şirketin web sitesinde yapılır. Adalet Bakanlığı.
 • Bir kopyası tıbbi sertifika iyi sağlık. Doktorunuz tarafından okunaklı bir şekilde yazılmış, bulaşıcı hastalığınız olmadığını belirtmelidir.
 • A bankanızın aday kopyası 24.000 €’dan fazla bir bakiyeniz olduğunu doğrulamak. Sadece bloke mevduat hesapları (PEL tipi) kabul edilmemektedir.
 • A “gurbetçi” sigorta sertifikasıgöçmen olmayan vize O ile aynı koşullar altında.

Sağlanacak diğer parçalar

 • reşit olmayanlar için : Her iki ebeveynin kimlik belgesinin bir kopyası, doğum belgesinin veya aile kayıt defterinin bir kopyası (karı koca ve ilgili reşit olmayan sayfalar).
 • Fransız olmayan ancak Avrupa pasaportları için : Fransa’da 2 aydan kısa tarihli adres kanıtının bir kopyası.
 • AB dışı pasaportlar için : Dönüş tarihinden itibaren 6 ay geçerli oturma izninin bir kopyası ve Fransa’daki son 3 maaş bordrosunun bir kopyası veya Kbis ekstresi.

Tayland vizesi kaç günde çıkar?

Büyükelçilikteki talep sayısına bağlı olarak, farklı vize türlerinin alınmasındaki gecikmeler uzar 10 ila 15 gün. Bu nedenle, giden uçuşunuzdan önce vizenizi zamanında aldığınızdan emin olmak için yeterince erken yapmayı unutmayın. Her durumda, kontrol etmeyi unutmayınParis’te Tayland Büyükelçiliğidurum düzenli olarak değişebileceğinden.

Kolay ve hızlı bir şekilde vize alın! Tüm bu adımlar size karmaşık mı geliyor? Geçmek Hızlı Vize işinizi çok kolaylaştıracak! Belgelerinizi onlara emanet edin ve tüm formalitelerle ilgileniyorlar. Basit, hızlı ve verimli, yola çıkmadan önce Tayland vizenizi zamanında almanın garantisidir.

Bangkok'taki Tapınak
Bangkok tapınaklarını ziyaret edin © Southtownboy Studio

Başlamaya hazır? İdari işlemler tamamlandıktan sonra hayal kurma zamanı! Yolculuğunuza hazırlanmak için ülkenin kültürü ve tarihi hakkında bilgi edinmeyi unutmadan Tayland rehberimizi mutlaka okuyun. Bu makaleyi beğendin mi? Tepkilerinizi yorumlarda bizimle paylaşmaktan çekinmeyin!

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

Gezginlerin en çok hayal kurmasını sağlayan 10 ada

Seyşel Adaları’nı neden ziyaret etmelisiniz? Paradise’a hoş geldiniz!