Gezginlerin en çok hayal kurmasını sağlayan 10 ada

En güzel cennet adalarını keşfetmek istiyorsanız, Go Voyages sizin için sınıflandırdı! Dikkatli olun, kör olma riskiniz var!

Dünyanın en cennet adalarının sıralaması

20 yıldır Go Voyages, varış noktanız ne olursa olsun, yalnızca hava uçuşlarında ve konaklamalarda uzman olmuştur. Zaman içinde en şaşırtıcı, romantik, sportif, lüks ama aynı zamanda cennet gibi destinasyonları belirlemeyi mümkün kılan bir uzmanlık ve rüya adaları için bir rehber başlatma fikri bu şekilde ortaya çıktı.

Bu kılavuza eşlik etmek üzere, yaklaşık 9.000 İnternet kullanıcısı, en iyi 10 rüya adası nerede tatil yapmak isterler. Sürpriz yapan bir sınıflandırma, çünkü kaçış bazen düşünülebildiği kadar uzaktır. Şifre çözme sırası.

Güneş, berrak su ve palmiye ağaçları Paris’ten iki saatten az

Rüya destinasyon hakkında konuştuğumuzda, çoğu zaman uçuş saatlerinin çok olduğu çok uzak bir destinasyona dönüşüyoruz.

Ancak, sıralamada 9. sırada ve çok egzotik ve popüler Bali veya Tayland adalarının önünde, güzellik adamız Korsika’yı buluyoruz! Sportif ve maceracı gezginlerin yanı sıra tembellik tutkunlarını da tatmin edecek bir şeyler sunan bir ada için hoş bir sürpriz.

Bonifacio, Korse
Korsika’daki Bonifacio kayalıkları / © Pascal Poggi

Karayipler yerine Hint Okyanusu

Küçük ve Büyük Antiller tercih edilen destinasyonlar sunsa bile, İnternet kullanıcılarının takdir ettiği yerler Hint Okyanusu’nun incileridir.

Maldivler ve Seyşeller programında, su üstü bungalovları, ıstakoz balıkçılığı, bir hindistancevizi düşmesi veya bir “loulou” kara yengecinin geçişi ile bozulan gümüş kumlu plajlarda uzun yürüyüşler ile lüks Robinson’ların hayatı.

Paris’ten bir düzine saat uzaklıktaki iyi bir manzara değişikliği dozu ve genellikle Fransızca konuşulan adalarda bulunmanın yanı sıra katlanılabilir bir jet gecikmesi, Hint Okyanusu’nun bu incilerinin sallanan ritimleri merengue veya beguine unutturması için yeterliydi.

Anse Takamaka, Seyşeller
Anse Takamaka, Seyşeller / © Arwen
Maldivler
Maldivler, rüya gibi bir takımada

Nihai cennet olarak Pasifik

tarafından yüceltilmiş Gauguin’in tabloları, Pasifik atolleri sıralamada en üst sıraları aldı. Bora Bora ve Tahiti, ankete katılan İnternet kullanıcılarının üçte biri için yeryüzü cenneti vaadidir.

Onlara ulaşmak için en az 22 saatlik uçuşa ihtiyacınız olacağından çok uzak; Pasifik atolleri ulaşılmaz bir cennet gibi görünebilir, çünkü alkışlansalar bile seyahatin maliyeti onları satış listelerinde bir numara yapmaz.

Siz de Polinezya hayal ediyorsanız, cesaretiniz kırılmasın ve en iyi fiyata ayrılmak için en iyi zamanı bulmak için Go Voyages mola rehberini takip edin!

Moorea, Tahiti
Moorea, Tahiti / © Mali Mish
Bora Bora
Bora Bora, dünyanın en güzel adalarından biri / © Benoit Mahe

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

Safari’de nereye gidilir? Afrika’nın öne çıkan ülkeleri

giriş formaliteleri hakkında her şey