Fransa’da sıcak hava balonu için 12 mükemmel yer!

Fransa’da bir sıcak hava balonu uçuşuna başlamak, sansasyonel bir deneyim ile eş anlamlıdır. Bu aktiviteyi bir çift olarak, ailenizle, arkadaşlarınızla veya sevdiklerinize sunabileceğiniz yeri seçmenize yardımcı olmak için, göz önünde bulundurmanız gereken 12 site var!

Olağanüstü bir deneyim mi hayal ediyorsunuz? En güzel Fransız manzaralarını başka bir açıdan keşfetmek için mi? Kendini rüzgara teslim etmek için mi? Kaybedecek bir saniye değil, Fransa’daki sıcak hava balonu uçuşunuzu ayırtın. D-Day’de, teleferiğe binmeden önce uçuş hazırlığına – zarfın açılması, balonun şişirilmesi – katılacaksınız. sessizliğin tadını çıkarırken sizi çevreleyen hazineleri düşünün

Cantal’ın kalbinde

yaşamak için Auvergne’e gelin göçmen kuşların yanında unutulmaz anlar ! Cantal’ın muhteşem manzaralarına hayran olmanın ötesinde, ekibi sayesinde muhteşem bir gösteriye katılıyorsunuz. Kuşlarla Uçmak. Sizinle aynı yükseklikte evrimleşen kuşların çevikliğini, güzelliğini, gücünü ve zarafetini gözlemlerken, Saint-Flour şehri olan Avrupa’nın en büyük yanardağı üzerinde uçun. Böylece, uçuş zamanı, oldukça basit bir şekilde onların dünyasının bir parçası olduğunuz izlenimine sahip olacaksınız… Bu sıcak hava balonu uçuşuna 10 yaşından itibaren erişilebilir ve 10 kişiye kadar ağırlayabilir.

ℹ️ Bu uçuş hakkında daha fazla bilgi.

Göçmen kuşlarla uçun
Göçmen kuşlarla uçun © funbooker.com

Côte-d’Or’daki Beaune

David ve pilot ekibi, Pays Beaunois’i keşfetmek için Dijon ve Chalon-sur-Saône arasında sizi bekliyor. Gökyüzünden, ünlü üzüm bağlarını gözlemleyin Côte-d’Or’un ününün yanı sıra onun kaleleri. Daha sonra Hospices de Beaune’yi ziyaret edebilirsiniz. bir içkinin tadını çıkar yerel şarap, sığır eti bourguignon’un tadına bakın ya da yararlanmakFontenay Manastırı’nda bir durak. Fransa’daki bu sıcak hava balonu uçuşu 12 kişiye kadar bir araya gelebilir.

ℹ️ Bu uçuş hakkında daha fazla bilgi.

Sonbaharda Beaune üzüm bağlarının üzerinden uçun
Sonbaharda Beaune üzüm bağları üzerinde uçmak © david

Loire-Atlantique’deki Chateaubriant

Châteaubriant’tan hareketle gelin ve Loire-Atlantique bölgesinin manzaralarının tadını gökyüzünden çıkarın. Gregory ve ekibi sizi alır Chère vadisini gözlemleyin, Châteaubriant kalesi, güzel konutlar, kırsal alan, su kütleleri, ormanlar, ormanlar ve… vahşi hayvanlar. Fransa’daki bu sıcak hava balonu uçuşuna 6 yaşından itibaren erişilebilir ve 8 kişiye kadar ağırlayabilir.

ℹ️ Bu uçuş hakkında daha fazla bilgi.

Fransa'da bir sıcak hava balonuyla Châteaubriant kalesinin üzerinden uçun
Châteaubriant kalesinin üzerinden uçun © heightdrone

bordo kaleler

Sébastien’in sıcak hava balonuna binin. Burgonya kalelerinin üzerinden uçun. Château de Saint-Fargeau, Guédelon, Bourdou Gölü… Yonne’nin manzaraları ve anıtları ortaya çıktı Bu uçuş sırasında, unutulmaz bir anısını saklayacağınız toplam özgürlükle eş anlamlıdır. Bu sıcak hava balonu uçuşuna 6 yaşından ve 8 kişiye kadar erişilebilir.

ℹ️ Bu uçuş hakkında daha fazla bilgi.

Fransa'da bir sıcak hava balonuyla Burgonya üzerinde uçun
Burgundy üzerinde uçmak © Massimo Santi

Indre-et-Loire’daki Chenonceau

Sıcak hava balonuyla uçarak olağanüstü bir maceraya katılın Loire ve su üzerindeki ünlü kalesi: Chenonceau, Fransa’nın en güzellerinden biri. Tarihi anıt olarak sınıflandırılan bu sitenin yukarısındaki bu kaçış, aynı zamanda Diane de Poitiers ve Catherine de Médicis’in muhteşem bahçeleri. Bu sıcak hava balonu uçuşuna 5 yaşından itibaren erişilebilir ve 12 kişiye kadar konaklayabilir.

ℹ️ Bu uçuş hakkında daha fazla bilgi • Özel makalemizi okuyun.

Sıcak hava balonundan görülen Chenonceau
Chenonceau bir sıcak hava balonundan görüldü © aterrom – stock.adobe.com

Haute-Savoie’deki Annecy Gölü

Avrupa’nın en saf göllerinden biri olarak bilinen bu gölde sizi bekleyen panoramik manzaranın keyfini nacelle’den çıkarın. Dağ kaynaklarından beslenen bu Haute-Savoie cevheri, Cézanne için çok değerli olan görkemli manzaraları ve turkuaz sularıyla ünlüdür. Uçuştan sonra her türlü su aktivitesinin tadını çıkarın! Küçük gruplar halinde yapılabilecek bir aktivite: Pilota sadece 14 yaş üstü 3 yolcu refakat edebilir.

ℹ️ Bu uçuş hakkında daha fazla bilgi.

Fransa'da sıcak hava balonu ile Annecy Gölü
Annecy Gölü © Philipimage

Annecy Gölü’nü gökten keşfetmenin başka bir yoluayrıca yamaç paraşütünü de düşünün: bölgede önemli bir aktivite!

Alpes-de-Haute-Provence’da Forcalquier

Lure Dağı ile Luberon arasında yer alan Forcalquier, David ve ekibiyle yapacağınız bu turda sizi kesinlikle baştan çıkaracak Provence’ta küçük bir kasaba. Bu bölgeyi keşfedin, bu uçuş sırasında lavanta tarlaları, kokuları ve renkleri. Sizi bekleyen bu çarpıcı manzara hafızanıza kazınmış olarak kalacak! Bu sıcak hava balonu uçuşuna 15 kişiye kadar erişilebilir.

ℹ️ Bu uçuş hakkında daha fazla bilgi.

Forcalquier Provence'ta gökten görüldü
Provence’ta Forcalquier © funbooker.com

Sarthe’daki Le Mans

Philippe, sizi etkileme vaadi ile sizi Sarthe’nin manzaralarını keşfetmeye götürüyor! Rüzgarlara bağlı olarak, keyfine varacaksınız. özellikle Château de Lude’ye hayran kalarak Loir Vadisi’nin külçelerini, Loire’nin ilk kalelerinden biri. Fransa’daki bu sıcak hava balonu uçuşuna 8 yaşından itibaren erişilebilir ve 16 kişiye kadar ağırlayabilir.

ℹ️ Bu uçuş hakkında daha fazla bilgi.

Fransa'daki Lude Kalesi
Fransa’daki Lude Kalesi © aquaphoto

Seine-et-Marne’de Moret-sur-Loing

Fransız başkentine yakın bir yerde, Charles’ın ekibinin sıcak hava balonlarından birine binin. Ile-de-France’ın en güzel yerlerinden birini gözlemleyin ve Fontainebleau ve ormanının manzarasının tadını çıkarın. Özellikle empresyonist ressamların beğenisini kazanan bu topraklarda bölgenin simgesel köyleri ve manzaraları ortaya çıkarılmıştır. 7 kişiye kadar erişilebilen bir deneyim!

ℹ️ Bu uçuş hakkında daha fazla bilgi.

Moret-sur-Loing çevresinde balon turu
Moret-sur-Loing çevresinde balon turu © funbooker.com

Maine-et-Loire’daki Saumur

Balonları sıcak havayla şişirilir şişmez Michaël ve ekibi sizi Loire Vadisi üzerinde uçmaya davet ediyor. Uçuş zamanı, keyfini çıkarın 360 ° görüş ve Anjou’da sunulan gösteri. Rüzgarlara bağlı olarak, deneyimli baloncunuz tarafından kişiselleştirilmiş bir devre hayal edilir. Fransa’daki bu sıcak hava balonu uçuşuna 7 yaşından itibaren erişilebilir ve 30 kişiye kadar ağırlayabilir.

ℹ️ Bu uçuş hakkında daha fazla bilgi.

Saumur kalesinin üzerinden uçun
Saumur kalesi üzerinde uçun © s4svisuals

Indre’deki Valençay

Charles ve ekibi Centre-Val de Loire bölgesinde, daha doğrusu Valençay’da sizleri bekliyor. Ünlü için Rönesans kalesi ve çiçekli parkı, üzüm bağları ve peyniri, bu şehir ve mevsimlere göre değişen renkler sunan yamaçlara dikilmiş bağları sizi memnun edecek. Tıpkı genel bakış gibi Gâtine ormanı, doğal alanlar yerel hayvan ve bitki türlerini korumak için tasarlanmış, Fouzon adaları ve akarsuları çevre. Bu sıcak hava balonu uçuşuna 7 yaşından itibaren erişilebilir ve 8 kişiye kadar ağırlayabilir.

ℹ️ Bu uçuş hakkında daha fazla bilgi.

Valençay kalesinin havadan görünümü
Valençay kalesinin havadan görünümü © Iurii

Loir-et-Cher’deki Krallar Vadisi

Touraine Terre d’envol / Loire et Montgolfière nacelle’e bindikten sonra, düşünün Loire’ı çevreleyen mimari şaheserler. Bu nehrin en güzel kaleleri daha sonra şaşkın gözlerinizin önünde ortaya çıkıyor. Zamanın dışında bir an yaşamanızı sağlamak için 15 kalkış yeri mümkün! Fransa’daki bu sıcak hava balonu uçuşuna 6 yaşından itibaren erişilebilir ve 12 kişiye kadar ağırlayabilir.

ℹ️ Bu uçuş hakkında daha fazla bilgi.

Fransa'da sıcak hava balonu ile Krallar Vadisi
Sıcak hava balonu ile Krallar Vadisi © funbooker.com

En zor kısım, tüm bu istisnai siteler arasından seçim yapmak olacak!

Başka bir kesinlik: sıcak hava balonunda uçmak, bir gezi için güzel bir fikirdir, bir olayı işaretlemek için mükemmeldir doğum günü, bekarlığa veda partisi, Anneler Günü veya Babalar Günü gibi. 3 ila 4 saat izin verin, sitelere bağlı olarak, baloncunuzla brifing anı, yelkenin açılması, balonun şişirilmesi ve genellikle yaklaşık 1 saat süren uçuş arasındaki toplam aktivite süresi için. Bir sıcak hava balonunda boy kazanmak için çok mu çekiciydiniz? Loire kalelerine uçuşunuzu rezerve etmeden önce tüm tavsiyelerimizi almaktan çekinmeyin. Daha fazla gecikmeden teklif (ler) için!

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimlerimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın

Santorini’de ne görülmeli ve ne yapılmalı? 13 önemli ziyaretimiz!

Dordogne’da yapılacak 16 kaçırılmayacak ziyaret