Fransa’da sezonluk kiralık doluluk oranı hakkında bilmeniz gereken her şey

Üzeresin tatil dairesine yatırım yapmak Fransa’da. Ve bunu yapmak için sezonluk kiralamaların doluluk oranı hakkında biraz bilgi edinmeye karar verdiniz. İyi yapıyorsun ! Çünkü bu jest başarılı olmanın olmazsa olmazlarından biridir. tatil emlak yatırımı Fransa’da. Başlamadan önce onun hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Sezonluk kiralık doluluk oranı nedir?

bu sezonluk kiralık doluluk oranı kiralanan veya kullanılan daire sayısı ile mevcut toplam daire sayısı arasındaki orandır. Bu terim genellikle analistler ve yatırımcılar tarafından konut veya kiralık birimlerle ilgili tartışmalarda kullanılır. Birçok işletme sahibi, kârlılığını karşılaştırmak için bunu kullanır. tatil kiralama yatırımları.

Dökün tatil evine yatırım yapmak Fransızlar, bireyler veya şirketler mevsimsel doluluk oranını dikkate alır. Bu kilit gösterge, seçimlerini bir şekilde etkiler. Çünkü bir kişinin elde ettiği gelir hakkında belirsiz bir fikir edinmelerini sağlar. tatil kiralama yatırımı onları sağlayabilirdi. Bu nedenle, bu onların akıllıca bir karar vermelerini sağlar.

Sezonluk kiralamada doluluk oranı nasıl hesaplanır?

Sen sadeceturist konutuna yatırım yapmak ve doluluk oranını öğrenmek istiyorsunuz. Mümkün ! Ama oraya ulaşmak için küçük bir denklemi çözmen gerekecek. İçiniz rahat olsun, çok basit ve her yatırımcının ulaşabileceği bir yerde. Fransa’daki sezonluk kiralık dairenizin doluluk oranını öğrenmek için matematiksel işlem burada.

Dolum oranı = (kiralanan oda sayısı / mevcut toplam oda sayısı) × 100

Ancak, bir şehrin kiralık yazlıklarının doluluk oranını elde etmek için yapılan hesaplamanın bundan biraz farklı olduğunu unutmayın.

Nitekim bu özel durumda, kiralanan odaların ilgili şehirdeki tatilciler veya turistler tarafından yapılan online rezervasyon sayısına karşılık gelmesi gerekir. Mevcut konaklama, kiralanan tüm daire veya evlere eşit olmalıdır.

Ancak, bir şehrin mevsimlik konaklama yerlerinin doluluk oranını kendiniz hesaplamak anlamsızdır. Özellikle bu sıkıcı ve zaman alıcı egzersiz zaten uzmanlar tarafından gerçekleştirildiğinden beri. Bu çalışmaların sonuçları da web’de mevcuttur. Bu nedenle, yalnızca önce onlara danışmak zorunda kalacaksınız.tatil evine yatırım yapmak.

Fransa’da sezonluk kiralık doluluk oranı nedir?

Sezonluk kiralamalarda doluluk oranı Fransa’nın her yerinde aynı değildir. Gerçekten de, bir şehirden veya bölgeden diğerine büyük ölçüde değişir ve esasen belirli sayıda parametreye bağlıdır. Bunlar, mülkün coğrafi konumunu, özgünlüğünü ve sahibinin yetkinliğini içerir.

Böylece şehirde bir stüdyo, dağlarda bir daire ve bir yatırım konut turizm deniz aynı çekiciliğe sahip değil. Yılın zamanına bağlı olarak, oranları yukarı veya aşağı dalgalanabilir. Gerçekten de yüksek sezonda veya okul tatillerinde talep düşük sezona göre daha fazladır. oranını ne yükseltirtatil emlak yatırımı.

Ancak gözlemlenen büyük farklılıklara rağmen, sezonluk kiralamalarda yapılan araştırmalar Fransa genelinde çok ilginç bir doluluk oranını ortaya koyuyor. Nitekim, ikincisine göre, Fransa’da sezonluk bir kiralık dairenin doluluk oranı ortalama olarak %40 ile %75 arasındadır. Bu, ayda yaklaşık 14-21 gecelik konaklamaya eşittir.

Öyleyse, tatil evine yatırım yapmak Fransa’da ek gelirden yararlanmanın iyi bir yolu olabilir. Yine de doğru alanda yapmanız gerekiyor.

Kızıl Haç
Lyon, en yüksek doluluk oranlarından birine sahip şehir ©DR

Hangi illerde sezonluk kiralık doluluk oranı en yüksek?

Lyon, Versailles, Yffiniac (Brittany’deki Côtes-d’Armor’da) … ve Vincennes şehirleri sezonluk kiralama için en popüler şehirlerdir. Gecelik ortalama 100 Euro’dan fazla olan bu Fransız şehirlerinin ortalama doluluk oranı %60’ı aşıyor. Bu yüksek oran, sahip oldukları çok sayıda varlıkla açıklanmaktadır.

Sezonluk gayrimenkule yatırım yapın Bu tür bir şehirde iyi iş yapmanızı sağlayacaktır. İmkanınız ve imkanınız varsa bunu yapmaktan çekinmeyin. Eğer öyleyse, önemli bir getiri elde edeceksiniz. turizm rezidans yatırımı.

Hangi illerde ortalama doluluk oranı var?

Sınırlı bir bütçeniz var ama yine detatil evine yatırım yapmak. Nice, Chamonix, Megève, Les Allues… veya Cannes gibi şehirlerde yapabilirsiniz. Orada gayrimenkul maliyeti daha uygun olduğundan ve bu tatil konaklama genel olarak ortalama bir doluluk oranına sahiptir.

Gerçekten de, bu tür bir şehir, bir tatil köyü yatırımı. Avantajlı bir coğrafi konuma ve çekici özelliklere sahip evler bulacaksınız. İster şehir merkezinde bir ev satın almayı tercih edin ya da deniz kenarında yatırım yapınher zaman kendi tatil kiralama yatırımı.

Bize göre turistik bir rezidansa yatırım yapmak kesinlikle iyi bir fikir. Ancak yatırımınızdan en iyi şekilde yararlanmak için turistik bölgelerde bulunan konaklamaları tercih etmelisiniz.

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın

Étretat’ta yapılacak en güzel 16 ziyaret

Çiftinizin ateşini yeniden alevlendirmeye yardımcı olacak romantik yerler