Étretat’ta yapılacak en güzel 16 ziyaret

Arsène Lupin sayesinde Étretat’ın beyaz tebeşir kayalıklarını biliyor musunuz? Bu muhteşem küçük Norman kasabasını keşfetmek için kendinize bir kaçamak yapın!

Onunla ünlü iğneonlara Etretat kayalıkları Fransa’nın en tanınmış manzaraları arasındadır. en Norman köyü de birçok sanatçıya ilham kaynağı olmuştur. yüzyıllar boyunca. Claude Monet, Maurice Leblanc veya Guy de Maupassant böylece resim yapmak veya yazmak için ilham buldu ve Étretat’ın ününe katkıda bulundu. Muhteşem uçurumlardan Maurice Leblanc’ın evine, Étretat’ta yapılacak en güzel 16 ziyareti keşfedin!

Aval uçurumunun tepesine tırmanın

Étretat’ta yapılması gereken ilk şey, Aval uçurumu muhteşem bir panorama sunuyor onun tepesinden. Gökyüzüne çıkın ve şehrin ve plajın diğer tarafındaki Amont uçurumu Étretat’a hayran kalın. Tırmanışınızdan sonra, ünlülerin muhteşem bir görüş açısına da sahip olacaksınız. iğne ve üzerinde mansap kapısıÉtretat’a çok özel bir manzara veren kayadaki bu oluşumlar.

Étretat'ta yapılacak Aval uçurumu
Aval uçurumu © sleg21

Étretat bahçelerine hayret edin

Amont yamacında yer alan Étretat bahçeleri, birkaç evren ve anla farklı sanat eserleri bu ziyareti gerçekten eşsiz kılıyor. Bu bahçelerde gezinirken her yeni mekana hayran kalmanız olası. Ayrıca kendinize bir görkemli görünüm şehirde ve Aval uçurumunda. Biliyorum Claude Monet üstelik Étretat’a adanan ünlü resim serisini de bu bakış açısıyla yaptı!

Etretat bahçeleri
Étretat bahçeleri © Burnbabyburn / Wikimedia Commons

Clos Lupin’de Arsène Lupin’in izinden gitmek

Étretat’ta kaçırılmayacak bir başka ziyaret, Maurice Leblanc’ın eviClos Lupin olarak da adlandırılan , yazarın evreni hakkında daha fazla bilgi edinmenize ve kendinizi Arsène Lupin atmosferine kaptırmanıza izin verecek. Bu güzel yarı ahşap evde, Maurice Leblanc gerçekten de bu romanların çoğunu yazmıştır. ve birçok ünlü hırsızın maceralarından ilham almıştır.

yakın acı bakla
Le Clos Lupin © roselyne

Étretat sahilinde yürüyüş yapın

Peyzajlı sahil şeridinden (Normandiya’nın en güzellerinden biri) yararlanmadan Étretat’a gitmek imkansız görünüyor. Bir restoran veya kafede mola verin, rahat bir gezintiye çıkın veya sahilde rahatlayın. çakıl plajı uçurumlarda panoramanın tadını çıkarırken.

Etretat plajı
Etretat plajı © Wirestock Creators

Köyün etrafında yürümek

Onunla muhteşem villalar, Étretat, Normandiya’nın en güzel küçük köylerinden biridir. Bu nedenle sizleri şehrin dar sokaklarında dolaşmaya ve otantik atmosferini içinize çekmeye davet ediyoruz.

Etretat köyü
Etretat köyü © david

Amont uçurumuna tırmanın

Şehrin diğer tarafında Amont uçurumu da tırmanmaya değer. En üstte, gerçekten bir Aval uçurumunun ve şehrin muhteşem manzarası. Ayrıca balıkçıları korumak için inşa edilmiş büyüleyici Notre-Dame de la Garde şapelini de bulacaksınız.

Étretat'ta yapılacak Amont uçurumu
Memba uçurumu © Romain

Etretat Miras Müzesi’ni ziyaret edin

Amont uçurumunda tünemiş, müze Etretat mirası şehrin tarihini izler kökeninden günümüze. Tarih severler, bu küçük müzeyi ziyaret etmenizi öneririz.

Beyaz kuş anıtını keşfedin

Hala Amont’un uçurumunda, “beyaz kuş” adlı bir anıt keşfedebilirsiniz. yapmak için inşa edildi ünlü havacılar Nungesser ve Coli’ye haraç. Bu iki maceracı, 1927’de Amerika’yı kesintisiz olarak uçakla birbirine bağlamaya çalışan ilk kişilerdi ve son kez Étretat’ta görüldüler.

Étretat'ta yapılacak Beyaz Kuş Anıtı
Beyaz Kuş Anıtı © Francois

Aygues kalesini ziyaret edin

Étretat’a giden yolda Château des Aygues, mükemmel bina çevrili bir güzel park. İspanya Kraliçeleri Marie-Christine ve Isabelle II’nin spa ikametgahı olan bu kale artık özeldir ancak rehberli turlar sırasında ziyaret edilebilir.

Aygues Kalesi
Aygues Kalesi © Wikimedia Commons

Etretat sahilinde gün batımını izleyin

Gün batımını izlemek için mükemmel bir yer için sahile yerleşmenizi öneririz. güneşin battığını göreceksin uçurumların görünümü ve 55 metre yüksekliğindeki ünlü iğne.

Étretat'ta gün batımı
Étretat’ta Günbatımı © by-studio

Semender konağına hayran kalın

Güzel Étretat köyündeki muhteşem binalar arasında yer alan Manoir de la Salamandre gerçekten ziyareti hak ediyor. Özelliği: sizi bulmaya davet ediyoruz ahşap oyma semender binaya adını veren cephesinde. Konağın bugün bir otele ev sahipliği yaptığını unutmayın.

Semender Malikanesi
Semender Malikanesi © Rangzen

La Guillette villasında edebi bir maceraya kendinizi şımartın

bu Villa de la Guillette burada yazar Guy de Maupassant’ın inşa ettiği ev Etretat’ta geçirdiği yıllarda. Edebiyat severler, bu villanın özel olduğunu, ancak “les amis de la Guillette” derneğinin düzenli olarak ziyaretler düzenlediğini unutmayın.

Étretat'ta yapılacak Villa La Guillette
Villa La Guillette © laguillette.com

Notre-Dame Kilisesi’nde toplanın

Köyün dışında bulunan Notre-Dame Kilisesi, yaklaşık 1.300 nüfuslu Étretat köyüne kıyasla etkileyici bir büyüklüğe sahiptir. Onun ile Romanesk tarz ile Gotik tarz arasındaki ittifakbu bina Étretat’ta mutlaka ziyaret edilmeli.

Etretat Meryem Ana Kilisesi
Étretat Meryem Ana Kilisesi © Uwalthie Pic Projesi

Les Halles du Marché’de yerel üreticileri keşfedin

onun pozisyonu ile Şehir merkezinde, şehri gezerseniz pazar salonlarını kaçırmazsınız. Arduvaz ve kirişlerdeki mimarisini ve tabii ki farklı mimarisini keşfetmek için binaya girmekten çekinmeyin. yerel üreticiler.

Etretat Salonları
Etretat Salonları © Delphotostock

Denizdeki kayalıklara yaklaşın

Etretat’ta yapabileceğiniz bir diğer aktivite, kiralamanızı öneririz. bir kayık veya bir kürek. Böylece uçurumlara yaklaşma ve her şeyden önce bir tek bakış açısı denizden kaya oluşumları üzerinde.

Kayalıklara yaklaş
Kayalıklara yaklaşma © Olivier Wong

Gümrük yolunda yürüyüş

Étretat’tan hareketle sahil yolu düzenlendi. Aval uçurumunun tepelerinde yürüyüş yapın. Herkes için nispeten erişilebilir olan bu yürüyüş, uçurumların ve denizin muhteşem manzarasının keyfini çıkarmanızı sağlar.

Chemin des Douaniers'de yürüyüşe çıkın
Chemin des Douaniers’de yürüyüşe çıkın © hassan bensliman

Étretat’ın temelleri… ve sonra?

Etretat’ta yapılacak çok sayıda ziyaretiniz varsa ve köy bölgedeki en turistik yerlerden biriyse, Normandiya hafta sonunuzu uzatmayı planlayan çok sayıda başka keşifle doludur. Peki, yolculuğunuza devam etmek için büyüleyici Norman köylerini ziyaret etmeyi mi yoksa bölgenin en güzel plajlarında dinlenmeyi mi tercih edersiniz?

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın

Luberon’da kaçırılmayacak 13 ziyaret

Fransa’da sezonluk kiralık doluluk oranı hakkında bilmeniz gereken her şey