Dordogne’da Sarlat çevresinde ne görülmeli? İşte ziyaretler için fikirlerimiz

Tek yapmanız gereken Sarlat’ın etrafında farklı ayarlara yansıtılmak için birkaç kilometre sürmek. Périgord noir’in sizin için pek çok sürprizi var!

Ne kadar çok yönlü bir bölge! Burada, lezzetli bir karışımda, sizi kayıtsız bırakmayacak manzaralar. Dordogne’ye bakan kalelerden tarih öncesi mağaralara, bölgenin tipik gastronomisine kadar, Sarlat çevresinde yapılacak ziyaretler için fikirlerimizi keşfedin!

Marqueyssac’ın Asma Bahçelerinde dolaşın

Marqueyssac’ın bahçeleri gözlerinizi kamaştıracak! Eklenen bonus ile büyülü bir ortama girmeye hazır olun. Dordogne’nin olağanüstü panoraması. 6 kilometrelik bir parkur sizi bekliyor, asırlık şimşir ve kaskadlar. Yürüyüş boyunca vadinin tarihi, faunası ve florası hakkında açıklayıcı paneller bulabilirsiniz.

Marqueyssac'ın bahçeleri
Marqueyssac bahçeleri © Rolf

Castelnaud kalesine hayran kalın

1980’den beri tarihi bir anıt olarak listelenen Château de Castelnaud, 12. yüzyıldan kalma bir ortaçağ kalesidir. orada görebilirsin savaş makinelerinin yeniden inşası hem de etkileyici silah ve zırh koleksiyonu. Kalede ayrıca bir Orta Çağ müzesi bulunmaktadır. Yılın zamanına bağlı olarak (özellikle okul tatillerinde), mancınık atışına, kostümlü ziyarete ve hatta orta çağ gösterisine katılabilirsiniz.

Sarlat çevresindeki Castelnaud kalesi
Le château de Castelnaud © Beboy

La Roque-Gageac’ta nehir gezisine çıkın

Dordogne’u farklı keşfetmenin zamanı geldi! Bir mavnaya binmek La Roque-Gageac’ta ve Castelnau köprüsüne yelken açın. Rehber, şehir hakkında bazı heyecan verici ve büyüleyici hikayelerin keyfini çıkarmanızı sağlayacaktır. 5 kaleler vadisi, fauna, flora, hem de gabariyerlerin hayatı üzerinde. İyi bir atmosfer garantili yürüyüş yaklaşık 1 saat sürer!

La Roque-Gageac'ta bir mavna
La Roque-Gageac’ta bir mavna © Unclesam

Domme’yi keşfedin

Sarlat civarında, Les Plus Beaux Villages de France derneğinin bir parçası olan Domme, Périgord Noir’in mücevherlerinden biridir! Uçurumun kenarındaki hakim konumu, tüm vadinin panoramik manzarası. geçmek Esplanade de la Barre muhteşem bir manzara için ziyaret edin Bastide Royale ve bir gün batımı ile şık bir şekilde sona erer belvedere !

Domme köyündeki Porte des Tours
Domme köyündeki Porte des Tours © milosk50

Gouffre de Proumeyssac’ı ziyaret edin

Gouffre de Proumeyssac’ın rehberli turu için yaklaşık 45 dakika bekleyin. nedeniyle “Kristal Katedral” olarak vaftiz edildi. büyük yeraltı kasasıile çok sayıda kristalizasyonla süslenmiş duvarlar olağanüstü güzellikte. Daha da unutulmaz bir deneyim için, bir sepete inmeyi tercih edebilir (ek bir ücret karşılığında) ve böylece sitenin öncülerinin hislerini yeniden yaşayabilirsiniz!

Sarlat çevresindeki Proumeyssac uçurumu
Proumeyssac uçurumu © gouffre-proumeyssac.com

Pillerinizi Eyrignac malikanesinin bahçelerinde şarj edin

Jardins d’Eyrignac’ın her yıl 80.000’den fazla ziyaretçi çekmesi tesadüf değildir. Listelenen 30 yılı aşkın bir süredir halka açık Tarihi anıtlar 1986’dan beri burada en güzel Périgord Bahçelerini keşfedeceksiniz! bu bitki heykelleri, Fransız bahçesi, Gül bahçesionlara çeşmeler… bir dinginlik ve esenlik durumuna dalacaksınız.

Manoir d'Eyrignac'ın bahçeleri
Manoir d’Eyrignac’ın bahçeleri © PackShot

Grotte de Lascaux’da zamanda geriye gidin

Montignac komününde, Sarlat civarında, Lascaux mağarası olarak sınıflandırılan UNESCO tarafından Dünya İnsanlık Mirası, Sarlat civarındayken mutlaka ziyaret etmelisiniz! Çok bilgilendirici olan rehberli tur yaklaşık 1 saat 30 dakika sürer ve sizi doğrudan 20.000 yıl geriye götürür. Lascaux 4 mağarası, tarih öncesi ve parietal sanatı keşfetmenizi sağlar. Cro-Magnon’un beşiğinde.

Lascaux'un mağara resimleri
Lascaux mağara resimleri © pradel

Milandes kalesini düşünün

Château des Milandes, ününü Josephine Baker, 1940’larda sahibi olan Aktris, şarkıcı, dansçı, dergi lideri… ve İkinci Dünya Savaşı sırasında Amerikan direniş savaşçısının inanılmaz kaderini keşfedeceksiniz. Siz de katılabilirsiniz gözlük de rapacesgezin Fransız bahçeleri ve muhteşem keşfetmek park kalenin.

Dordogne'daki Milandes Kalesi
Milandes kalesi © wjarek

Calviac Zoolojik Rezervi çevresinde dolaşın

Sarlat’ın çevresinde bulunan bu hayvanat bahçesi size eşsiz duygular yaşatacak. Gerçekten de, bir dizi hayvana bu kadar yakından yaklaşabilmek heyecan verici ve egzotik bir deneyim. Daha 200 hayvanAvrupa, Güney Amerika, Madagaskar ve Okyanusya’dan bir dizi boyunca size sunulacak. gölgeli ve eğlenceli kurs. Doğrudan belirli türlerin muhafazasına girip yemeklerini izleyebileceksiniz. Unutulmaz anılar garantili!

Calviac Hayvanat Bahçesi'nde bir maymun
Calviac Hayvanat Bahçesi’nde bir maymun © St. Hautefeuille

La Roque Saint-Christophe’de eşsiz bir deneyim yaşayın

Tarihin olağanüstü ve şaşırtıcı bir yeri olan La Roque Saint-Christophe, eski kale kayaya oyulmuş. Güzergah boyunca her mesleğin izini insan eliyle keşfedebileceğiniz kesinlikle büyülü bir yer. Bu çerçeve, dünyada benzersiz, nadir bir vahşi güzelliğe sahip! 80 metre yüksekliğinde ve bir metre uzunluğunda, hava terasları. Burası ve tarihi kesinlikle sizi büyüleyecek.

Sarlat çevresinde La Roque Saint-Christophe
La Roque Saint-Christophe © Marlene Vicente

Yeşil Yolda Bisiklete binmek

Bu bisiklet yolu yapıldı kullanılmayan demiryolu rayları kullanılarak geliştirildi. Parkur 24 kilometre uzunluğunda, Sarlat’tan başlıyor ve Cazoulès’e gidiyor. Kaplama ve güvenlik burada optimum düzeydedir. Ormanların veya uçurumların gölgesinde, farklı köyler ve mezralar. Ardından kendi hızınızda spor yaparken Dordogne vadisinin tadını çıkaracaksınız.

Sarlat çevresindeki Greenway'in bir kısmı
Greenway’in bir parçası © capude1957

Hayvancılık Çiftliklerine Göz Atın

Ah, Périgord’un gastronomi! Ve doğrudan üreticilerinden… bazı spesiyaliteleri tatmaya karar verirseniz? İyi bir şarap yudumlamak ya da lezzetli bir kaz ciğerinin tadını çıkarmak ne büyük bir zevk. tipik ve otantik ortam. Birçok çiftlik kapılarını açıyor, bu fırsattan yararlanmamak ayıp olur. mutfak keşifleri.

Dordogne'da geleneksel bir çiftlik
Dordogne’da geleneksel bir çiftlik © iPics

Dordogne’da bir kaçamak için hazır mısınız?

Haydi, şimdi tek yapman gereken hava tahminlerini izlemek ve yeni bölgeler keşfetmek! Sarlat çevresinde keşfedilecek çok şey var. Burada yürüyüşçüler ve yürüyüşçüler fazlasıyla tatmin olacak, en güzel parkurlar sizin için mevcut. O halde temiz hava alın ve bu anların tadını çıkarın. olağanüstü manzaralar ve genellikle benzersiz!

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimlerimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın

İşte Pau çevresinde yapılacak 12 ziyaret! (Béarn’da)

Gironde’de yapılacak 13 önemli ziyaret!