Dieppe çevresinde yapılacak 12 önemli ziyaret

Yüksek kireçtaşı kayalıkları ile ünlü Alabaster Sahili’ni size anılarla dolu bir konaklama deneyimi yaşatmak için mi seçtiniz? Mükemmel seçim ! Dieppe çevresinde, birçok tarihi kasaba ve sahil beldesi bu bölgeyi gerçek bir turist favorisi haline getiriyor.

Côte d’Albâtre’de mutlaka görülmesi gereken bir sahil beldesi olan Dieppe çevresinde, geniş açık alanlar güzel keşiflerin vaadidir. Tarih açısından zengin bir destinasyon olan Normandiya, doğal manzaraları, yeşil alanları ve martıların cıvıltısıyla dinlenen muhteşem bakış açıları sizi rahatlamaya ve bağlantınızı kesmeye davet ediyor. İşte sizin için özel olarak seçilen Dieppe çevresinde 12 ziyaret!

Varengeville-sur-Mer’e Ulaşım

Dieppe çevresinde, küçük bir sanatçı köyü olan Varengeville-sur-mer’i keşfedin. Düşünebilirsin, deniz mezarlığından, Dieppe hamamında sonra hayran olun, kilisenin içinde, Georges Braque’nin vitray penceresi, Fransız ressam. Sonraki ziyaret edin Shamrock Botanik Bahçesi Burun deliklerinizi gıdıklayacak 1.500’den fazla farklı bitki sayesinde bir renk ve koku festivali için.

Varengeville-sur-Mer ve deniz mezarlığı
Varengeville-sur-Mer ve deniz mezarlığı © Suzanne Plumette

Arques-la-bataille kalesini görün

Bu eski 12. yüzyıldan kalma müstahkem kale, şimdi harabe halinde, Dieppe’nin güneydoğusunda bulunan Arques-la-bataille kasabasına hakimdir. Köyden, bu çarpıcı kalenin kalıntıları sizi çalılar arasında güzel bir yürüyüş ve göletler boyunca. Kendinizi doğaçlama şövalyeler!

Dieppe çevresindeki Arques-la-bataille kalesi
Arques-la-bataille kalesi © traveler70

Quiberville’de dolaşın

Hala Dieppe’ye yakın olan Quiberville, Saâne Halicinde bir köy. Bu yürüyüş, Côte d’Albâtre’nin tipik bir panoramasını keşfetmenizi sağlayacaktır. Bu kasabanın küçük patikalarından geçerek, Belle Epoque villaları ve muhteşem manzaralar. Sprey kokusu alıyor musun?

Quiberville plajı
La plage de Quiberville © Lorraine

Criel-sur-Mer’de pedal çevirmek

Bu kolay bir bisiklet yolculuğu işaretli bir rota Criel-sur-Mer ve Yères vadisini keşfetmek için. Muhteşem yapının tuğla ve çakmaktaşı mimarisine hayran olabilirsiniz. Briançon konağı ve keyfini çıkarın Chantereine Kalesi. Ardından, bu çıktıyı bitirmek için yapmanızı tavsiye ederiz. Les Près zanaatkar elma şarabı evinde bir mola damak tadınızı heyecanlandırmak için. Ölçülü tüketmek için!

Dieppe çevresinde Criel-sur-Mer
Criel-sur-Mer © Suzanne Plumette

Soteville-sur-mer’i ve sıra dışı merdivenlerini keşfedin

Soteville-sur-mer, tebeşir kayalıkları ve merdivenleri ile ünlü Dieppe civarında küçük bir kasabadır. 231 adımdan oluşur, savaş sırasında havaya uçurulduktan sonra 1954 yılında yeniden inşa edildi. Yükselişi muhteşem bir keşif yapmanızı sağlayacak. sahil ve kayalıklarının panoraması. Tersine, inişi size Kanal’ın tazeliğini tatmak için Estran’a alışılmadık bir erişim sağlayacaktır.

Sotteville-sur-Mer'in merdivenleri
Sotteville-sur-Mer merdiveni © Paul Hermans / Wikimedia Commons

Château d’Imbleville’in bahçelerinde dolaşın

Bu yapıyı ve parkını keşfederken ağzınıza ilk gelecek kelime “Grandiose” olacaktır: Saâne kıyısında 3 hektar Bu pastoral ortamdan yararlanmak ve muhteşem fotoğraflar çekmek için. Bir yürüyüş parkuru takdir etmenizi sağlayacaktır bu kalenin üç kulesinin yansıması hendekte ve bahçenin perspektifinde. Dieppe yakınlarındaki bu kaçırılmayacak yer için romantizm garantili!

Imbleville Kalesi'nin havadan görünümü
Imbleville kalesinin havadan görünümü © Francois

Tréport fünikülerine binin

2006’dan beri, bu füniküler, insanlar tarafından kazılmış tonozları geçmek için sizi ücretsiz olarak gemiye davet ediyor. Git uçurumlara ulaşmakAvrupa’nın en yüksek tebeşir kayalıkları olan, 3 dakikadan daha kısa sürede. Yüksekliği aldıktan sonra nefes kesen manzaraya hayran kalacaksınız: Saint Jacques kilisesi, Château d’Eu, şehrin çatıları, deniz feneri vb. Dieppe çevresindeki bu kartpostal manzarası karşısında kendinizi şaşırtın!

Tréport füniküleri
Tréport füniküleri © Ludovic

Normandiya’nın en güzel köyü Veules-les-roses’a merhaba deyin

Bu büyüleyici kasaba, keşfedeceğiniz yer sadece 1.200 metrenin üzerinde uzanır. Fransa’nın en küçük nehri. Veules-les-Roses, Fransa’nın en güzel köyleri arasında yer almaktadır. ile şehir merkezi tarafından baştan çıkarılacaksınız. sazdan ve yarı ahşap binaları. Deniz ürünleri, istiridye ya da teresiyle ünlü bu mekan size pek çok şey sunacak. lezzetli spesiyaller ağzınızı sulandıracak.

Dieppe çevresinde Veules-les-Roses
Veules-les-Roses © Philippe

Mesnières-en-Bray’e Ulaşım

Ayrıca Dieppe, Mesnières-en-Bray ve 1520’de inşa edilen Rönesans Château, rehberli bir tur için sizi bekliyor (sadece Temmuz ve Ağustos). Bu prestijli kalenin tarihi dikkatinizi dağıtacak beyaz taşlar ve iki silindirik kuleden oluşan. Ardından parkında büyüleyici bir gezinti, mini çiftlikbu eğlenceli günü kapatacak.

Mesnières-en-Bray Kalesi
Mesnières en Bray kalesi © laurentpele

Agapanthe bahçesinde yürüyüşe çıkın

CE Grigneuseville’de 9.000 m2 bahçeRouen’in kuzeyinde, öncelikle Alexandre Thomas’ın laboratuvarıdır. Peyzaj mimarı, bu usta, sürekli gelişen bu olağanüstü bahçenin kapılarını ziyaretçilere açıyor. benzersiz ve zengin, göletlere, akarsulara, teraslara, obje ve antika koleksiyonlarına, dekorasyonlara, çeşmelere, mobilyalara ve ayrıca hayvanlara hayran olabilirsiniz. Bu bahçe sizi şaşırtacak. Kaçırma !

Dieppe çevresinde yapılacak Agapanthe bahçesi
Le jardin d’Agapanthe © JAG RESİMLERİ

Château d’Eu ve müzesini keşfedin

16. yüzyıldan kalma Château d’Eu şimdi evlerBelediye Binası ve Louis-Philippe müzesi. Tarihini keşfetmek için bu kraliyet konutunu ziyaret etmek için bir dokunmatik yüzey hizmetinizdedir. Ama her şeyden önce, kaçırmayın bölgenin en büyük ormanlarından biri olan ormanıeteğinde kendinizi küçücük hissedeceğiniz kayın ve meşe ağaçlarının kalbinde gölgeli bir yürüyüş yapmak.

Eu kasabasında tarihi kale, Seine-Maritime, Fransa

Mer-les-Bains’de mola verin

Olağanüstü! Dieppe yakınlarındaki bu sahil ve turizm beldesi sizi büyüleyecek. Tarihi sahil villaları, özgün ve renkli mimarisi ile bu şehre inanılmaz bir prestij kazandırıyor. Kasabanın girişinde en çok büyük cam işleri ünlü büyük markaların parfüm şişelerinin üretildiği dünyanın.

Mer-les-Bains kasabası
Mer-les-Bains kasabası © sissoupitch

Dieppe çevresindeki ziyaretlerinize devam edin!

Prestijli kaleler, muhteşem manzaralar, tipik ve tarihi köyler, baş döndürücü tebeşir kayalıkları arasında, Normandiya’daki romantik konaklamanızdan döneceksiniz ve bu güzel bölgenin tarihine batmış durumda. Dieppe’nin çevresini gezdikten sonra, Rouen’de yapılacak 10 önemli ziyaretin cazibesine kapılmaya ne dersiniz? İşte dünyanın en ünlü bölgesinin hazinelerini keşfetmeye devam etmeniz için Normandiya’daki en iyi 12 Airbnb kiralık yeri.

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın

Çiftinizin ateşini yeniden alevlendirmeye yardımcı olacak romantik yerler

Paris’i gençlerle mi ziyaret edeceksiniz? Bu aktiviteler arasından seçim yapın