Colmar çevresinde yapılacak 10 ziyaret ve aktivite

Tatilleriniz sırasında Alsace’de mi kalıyorsunuz? Bu tipik ve otantik küçük kasaba olan Colmar’da sizi bekleyen doğal, lezzetli ve tarihi harikaları keşfedin.

Colmar bir Alsas şehri çekiciliği ve olağanüstü karşılamasıyla ünlüdür. Orada kalmak gerçekten iyi bir fikir. Bu şehirde benzeri olmayan çeşitli ve keyifli aktivitelere ek olarak, Colmar çevresinde yapılacak inanılmaz ziyaretler ziyaretçileri memnun ediyor. İster doğayı, ister mimariyi ve tarihi seviyor olun, ister gastronomi tutkunuz olsun… Alsace’nin bu muhteşem bölgesinde aradığınızı bulacaksınız. Güzel bir kaçamak için kendinizi şımartın!

Bisiklete binin ve Florival devrelerinden birini deneyin

Çiçek açan ülkeler macera ve açık hava spor aktivitelerini sevenler. İster maceracı olun, ister bir dağ bisikleti gezisine ilgi duyun, ister bir aile bisiklet gezisinin yumuşaklığını tercih edin, kaçınılmaz olarak herkesin arzularını tatmin edecek bir şeyler bulacaksınız. Colmar çevresinde birçok bisiklet parkuruna erişilebilir, ancak parkurlar Florival diyarı yola değer. Olasılıksız panoramalar sizi bekliyor!

Çiçek Vadisi
Florival vadisi © Mickaël LEBRET

Colmar çevresindeki bir ortaçağ bahçesini keşfedin

Birçok ortaçağ bahçeleri Colmar çevresinde sizi bekliyor. Kendinizi geçmişin kokularına ve özlerine bırakın ve şaşırtıcı bir geçmişe taşınmanıza izin verin. Bahçeler bazen ortaçağ diyetinden ilham alıyorsa, Kintzheim’da bulunan, hepsi şaşırtıcı ve yatıştırıcı olmaya devam ediyor. Saint-Hippolyte’i gecikmeden keşfedin. Bu baharat bahçesi aromatik bitki bilenleri sevindirir!

Ortaçağ bahçesinden uzak olmayan Kintzheim kalesi
Kintzheim kalesi, ortaçağ bahçesinden çok uzakta değil © JLS-Prod

Lac Noir’de kendinize biraz zaman ayırın

Colmar’dan yaklaşık otuz kilometre uzaklıkta bulunan prestijli Lac Noir. Bu küçük göl, büyüleyici bir doğal ortamda yer almaktadır. Dağlar, tepeler ve yemyeşil doğa arasında, turist kalabalığından uzaklaşmak için hak ettiğiniz bir mola verin. Rahatlatıcı bir yürüyüşü deneme fırsatını yakalayın ve pastoral bir ortamda piknik.

Colmar çevresinde yapılacak kara göl
Kara Göl © Simon

Küçük Alsas kasabası Ribeauvillé’yi ziyaret edin

Rustik Ribeauvillé şehri, Colmar’ı ziyaret etmek için önemli bir yer olarak kendini gösteriyor. Arasında göz alabildiğine üzüm bağlarıhareketli Ana Caddesi, yarı ahşap evler ve ortaçağ surları, Ribeauvillé size her şeyi unutturacak. Dar sokaklarında kendinizi kaybedin ve Ribeauvillé’nin yoğun bir geçmişin bu birkaç unutulmaz tanıklığını sunmasını bekleyin. Şehir Bahçesinde biraz zaman geçirin, Eski Şehir’de gezintiye çıkınçeşmelerinin ve tarihi eserlerinin önünde mola verin.

Colmar çevresindeki Ribeauvillé'de bir sokak
Ribeauvillé’de bir sokak © Camille

Haut-Eguisheim’ın Üç Şatosu ile geçmişe bir adım atın

Bunlara hayret edin Alsace ovasına bakan 3 zindan. Bu heybetli kalıntılardan bu yüce manzaraya hayran kalın. Fransa’nın en güzel yerlerinden biri olan aynı adı taşıyan rustik köyü ziyaret etme fırsatını yakalayın. Üstelik bu site tüm yıl boyunca ziyaret edilebilir. Ancak kış döneminde sadece yürüyerek ulaşabilirsiniz. Bu 3 harabenin yer aldığını biliyor muydunuz? 5 kaleyi gezmenizi sağlayan 14 km’lik bir yolda mı? Zevkinize surat asmayın!

Haut-Eguisheim'ın Üç Şatosu
Haut-Eguisheim’ın Üç Şatosu © BlueManXL

Riquewihr köyünde yerel ürünlerin tadına varın

Şarap yolu üzerinde yer alan Riquewihr, sizi bariz bir şekilde şarap tadımı. Ayrıca tadına bakabileceğiniz birçok büyüleyici yer bulacaksınız. yerel ürünler, lezzetli ve tutkuyla hazırlanmış. Bu köy, mimarisi ve tarihi anıtları ile ünlü olsa da, tüm yemek tutkunlarını açık kollarla karşılamaktadır. Kaçınılmaz olarak tadın Alsace şarabı eşliğinde yeşil lahana turşusu özenle seçilmiş. Yerel biralar da birçok kişiyi mutlu edecek.

Riquewihr, Colmar'ı ziyaret edecek
Riquewihr ve renkli evleri © Jenifoto

Guebwiller üzüm bağlarında dolaşın

bu Guebwiller’in yamaçları dağ yamacında bulunur ve tüm ziyaretçileri etkiler. Göz alabildiğine uzanan sarmaşıklar arasında dolaşın, temiz hava alın ve sizi bekleyen unutulmaz manzaranın tadını çıkarın. Yürüyüşler keyifliyse tadımlar pek çok meraklı ve şarap severler.

Colmar çevresindeki bağdan Guebwiller'in görünümü
Bağdan Guebwiller’in görünümü © POSSNER Jean-Paul / Wikimedia Commons

Eguisheim’daki aile ile leylekleri gözlemleyin

Birinden geçmeden Alsace’den ayrılmak zor leylek parkları, özellikle ailenizle seyahat ediyorsanız. Birkaç yer bu görkemli göçmen kuşu gözlemlemenize izin veriyor. Eguisheim köyünün çıkışında ücretsiz bir yer herkese leylek, korunması ve yaşam tarzı hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatı sunuyor. Ailenizle birlikte oraya gitmekten çekinmeyin ve bu gözlem anının tüm iyiliğiyle tadını çıkarın.

Eguisheim'daki leylekleri görün
Eguisheim’da leylek görmek © fabphotos

Stolz-Ablass şelalesine hayret edin

Bu şelale hem kar erimesiyle hem de Vosges’in yayları. Şelale, kışın sonunda şaşırtıcı olmayan bir şekilde çok daha etkileyicidir. Birkaç seviyeye uzanır ve aslında amaçlanan bir dizi şelale. Ana su noktasından yürüyüş yapmaktan çekinmeyin, sürprizden sürprize gideceksiniz!

Colmar çevresindeki gurur ve ablasyon şelalesi
Stolz-Ablas Şelalesi © Frederik Vandaele / Wikimedia Commons

Koenigsbourg Kalesi’ne ulaşmak için bağlantıyı kesin

bu eski interaktif aktiviteler Bu kalenin ziyareti sırasında planlanan gerçek bir zamanda yolculuk sunuyor. Colmar çevresindeki bu ortaçağ molası tüm aileyi memnun eder ve çocukları ortaçağ yaşamına dahil etmek için mükemmeldir. Yol sportifancak ödül, hem genç hem de yaşlıların beklentilerine bağlıdır.

Colmar çevresindeki Haut-Koenigsbourg kalesi
Haut-Koenigsbourg kalesi © Boris Stroujko

Colmar çevresindeki gezinizi dikkatli bir şekilde hazırlıyor musunuz?

Colmar’da kaldığınız süre boyunca yapılacak ziyaretleri neden öğrenmiyorsunuz? Onları yaşamak için gecikmeden keşfedin sansasyonel bir kaçış. Devrenizi daha da tamamlamak ister misiniz? Alsace’de mutlaka görülmesi gereken 12 yeri öğrenin veya Alsace’nin en güzel köylerini keşfetmek için yola çıkın.

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimlerimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın

İşte Almanya’nın en iyi 15 eğlence parkı!

Gorges du Verdon’da yapılacak 12 aktivite ve ziyaret