Cerbe’de ne görülmeli? 8 kaçırılmayacak ziyaret!

Tunus’un güney doğusunda Cerbe adası bulunur. Bu ada Ulysses tarafından keşfedilmiş gibi görünüyor… o zamandan beri, nazik Djerba şaşırtmaktan hiç vazgeçmedi!

Tunus’a gitmeye ve bu muhteşem ada olan Cerbe’yi ziyaret etmeye karar verdiniz ama ne göreceğinizi, ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? İşte unutulmaz bir konaklama için özel olarak hazırlanmış bir makale. Djerba ve çevresinde görülmesi gereken önemli yerleri burada bulacaksınız.. En güzel anıtlardan, kaçırılmaması gereken ziyaretlere kadar her şeyi size açıklıyoruz!

Houmt Souk’a Ulaşım

Houmt Souk şehri, Cerbe adasının başkentidir. İkincisinin kuzeyinde yer almaktadır. Houmt Souk, birçok pazarıyla ünlüdür. (kumaşlar, baharatlar, çanak çömlek…), çok ticari sokakları ve tipik Tunus mimarisi. orada da bulacaksın birkaç cami, hepsi birbirinden farklı. Onları ziyaret etmekten çekinmeyin, kendilerine has tarzlarına şaşıracaksınız. Sabah erkenden, iyi bir sıkılmış meyve suyunun tadını çıkarmak çok değerli şehrin kafelerinden birinde neredeyse mutlak bir sessizlik içinde güneşin doğuşunu seyrederken.

çarşı çarşısı
Houmt Souk ©Hegor / Wikipedia, özgür ansiklopedi

Roma yolunu tut

Romalılar tarafından fethedilen Cerbe, anakaraya yedi kilometrelik bir parkur, bugün hala kullanılan bir rota. Tabii ki, yol kullanıcıları için tam güvenlik sağlamak amacıyla o zamandan beri birkaç kez yenilenmiştir. her iki şekilde de alabilirsin. Orada her gün birçok araç dolaşıyor! Bu rotayı şafakta veya alacakaranlıkta kullanmaktan çekinmeyin. Bu köprüden su seviyesinde, denizin ve çevredeki karaların muhteşem manzarasına sahip olacaksınız!

Roma yolu
Roma karayolu ©Big / Wikipedia Commons

Guellala Müzesi’ni ziyaret edin

Bölge çanak çömlekleriyle ünlüdür. Bu alanda sağlam bir itibar kazanmayı mümkün kılan her şeyden önce Guellala köyüdür. Burada vazolar, testiler ve diğer küçük el sanatları yapılır. bunlar daha sonra Houmt Souk çarşısında yeniden satılır.

Cerbe çanak çömlek
Guellala çanak çömleği ©Stegop / Wikipedia Commons

Ayrıca Cerbe’de görülmesi gereken en önemli müze de var. Aslında, istersen sakinlerinin günlük yaşamını ve geleneklerini bilir, burası ziyaret edilecek yer. Birçok konu hakkında bilgi edineceksiniz. Örneğin, Doğulu gelinlerin düğünleri sırasında neden 7 kez elbiselerini değiştirdiğini merak edebilirsiniz. Bu müzeyi ziyaret edin ve cevabı alacaksınız! Geleneksel kostümler ile hayatın çeşitli sahnelerini keşfedeceksiniz. Bu müzenin küçük ekstrası da onun muhteşem ağaçlıklı bahçesi huzur içinde dinlenebileceğiniz yer.

Guellala Müzesi
Guellala Müzesi ©Bsghaier / Wikipedia Commons

Flamingo Adası’na Yelken Açın

Houmt Souk limanından yola çıkarak korsanları andıran muhteşem yelkenli teknelerle pembe flamingolar adasına yelken açabilirsiniz. Geçiş sırasında, denizciler şaşkın gözlerinin altında birçok ipi ve yelkeni sallayacak. Fırsat ortaya çıkarsa, bazı yunuslara da hayran olabilirsiniz. Adada bir kez, Birkaç aktivite sizi bekliyor: at arabası ya da buggy gezileri, saman kulübelerin altındaki yerel restoranlar, berrak suların kıyısındaki beyaz kumların üzerinde tembellik. tabiki hayran olabilirsin güzel kuş popülasyonları ama özellikle flamingolarbu muhteşem adaya adını veren!
👉 Tarihleri ​​kontrol edin ve gemi seyahatinizi ayırtın

djerba'da pembe flamingo adası
Flamingo Adası ©EzzDahmed / Wikipedia Commons

Bir Hamamda Rahatlayın

Bu büyülü adanın ekonomisi esas olarak deniz turizmi etrafında dönüyor. Ayrıca, bir spa veya talasso arıyorsanız, Djerba’ya gitmeniz gerekecek. Otel altyapıları aslında rahatlama ve esenlik için tasarlanmış birçok tesisi entegre ediyor.. Bazıları fondouklarda bulunur, bu yerler, tüccarlar için çok güçlü ekonomik aktiviteye sahiptir.

Ancak Djerba’da görülmesi gereken en önemli şeylerden biri, oryantal bir hamamın güzelliği. Gerçek bir rahatlama ve esenlik anı. Adada birkaç tane bulacaksınız. Bunlar genellikle ortak hamamlardır, ancak bazı enstitüler size tesislerin özelleştirilmesini önerecektir. Bu, konaklamanız sırasında kaçırılmaması gereken bir keşif. Küçük bir bulutun üzerinde gibi hissedeceksin yerel uçucu yağları soluduktan sonra yerlerde yayıldı. Birkaç dinara daha masaj yaptırma fırsatını kaçırmayın!

hamam
Hamam ©Sabine Lange / Pixabay

Ayrıca okuyun : Cerbehood: Cerbe’nin diğer yüzü
Tunus şehir sanatının büyüsüne kapılınca bir açık hava müzesi doğuyor… Cerbe’nin en güzel 10 fotoğrafını keşfedin.
Daha fazlasını gör >

Ghriba sinagoguna hayran kalın

Ghriba Sinagogu, Cerbe’de görülmesi gereken en önemli turistik yerlerden biridir. Gerçekten de bu sinagog Arap dünyasındaki son Yahudi topluluklarından birine ev sahipliği yapıyor. Her yıl birçok ziyaretçi oraya gider bu görkemli binanın güzelliğine hayran olmak için. En güzel manzara iç kısımda kalır. Girmek için bir güvenlik kapısından geçmeniz gerekecek ve başını ve omuzlarını kapat. Bu kutsal yerde bu adetlere saygı göstermek çok önemlidir. İçeri girdikten sonra, yerin maneviyatına şaşıracaksınız. Bu sinagogun görkemli renklerine hayran kalırken, hahamların Yahudi şarkılarını dinleyeceksiniz.

Sinagog de la Ghriba
Ghriba Sinagogu ©Citizen59 / Wikipedia Commons

Djerba’yı Keşfedin

Cerbe Keşfet aslında Tunus yaşamının eğlence, kültür ve geleneklerini birleştiren bir köydür. Bulacaksın küçükler için her türlü aktivite, aynı zamanda büyükler için. Cerbe tarihini ve folklorunu öğrenirken eğlenin. Keşfetmek Le Lalla Adriyatik Müzesi ve tüm Arap-İslam eserleri. Ayrıca gidebilirsin Akdeniz’in en büyük timsah çiftliği. Ayrıca Musik Explore sahnesi sayesinde konserlere katılın ve Tunus müzik kültürünü tanıyın.

djerba keşfetmek
Timsah Çiftliği ©Ad Meskens / Wikipedia Commons

Cerbe sahillerinde dolaşın

Plajlar sizi daha çok çekiyorsa, bilin ki Cerbe, neredeyse tertemiz beyaz kumdan oluşan devasa genişliklere sahiptir.. Bu plajlar boyunca etkileyici palmiye ağaçları vardır. İnsanların zihninde en büyük etkiyi yaratan bu Akdeniz bitkileridir. Polinezya’nın Akdeniz’de olduğuna şüphe yok!

Cerbe plajlarının Afrika kıtasının en güzeli olarak kabul edildiğini biliyor muydunuz? Gerçekten de bu adaya uğramadan gidemezsiniz. pastoral bir ortamda ılık kum üzerinde birkaç saat uzanmak. Cerbe plajları turistler arasında çok popülerdir. Su neredeyse tüm yıl boyunca iyi bir sıcaklıktadır. Biliyorum 365 günün 350 günü güneş orada parlıyor ! Daha fazla huzur için özel plaja erişimi olan bazı oteller bulabilirsiniz.

🐫 Yapmadan Cerbe’den ayrılamazsın deveye binmek ! Djerba’nın güzelliğini unutulmaz bir yolculukla deneyimleyin ve büyüleyici manzaralarla çevrili lagün ve Berberi köylerini keşfedin. 👉 Daha fazla bilgi burada.

Cerbe plajı
Cerbe plajları ©alex ve mac / Wikipedia Commons

Cerbe’den etkinlikler veya geziler için diğer fikirler:

Kullanışlı bilgi

  • Tunus’tan Djerba’ya gitmek içindaha önce görülen Roma yolunu veya kıtasal El Jorf kasabasını Djerba Ajim’e bağlayan feribota binebilirsiniz.
  • Fransa’danoraya hava veya deniz yoluyla ulaşabilirsiniz.
  • Para Cerbe adasında kullanılan Tunus dinarıdır (TND). 1€ = 3,38 TND olduğunu bilin.
  • Var jet gecikmesi yok Fransa ile Cerbe arasında kışın olduğumuz zaman ve yazın -1 saat var.
Djerba'da ne görmek
Cerbe adasında gün batımı ©SuperManu / Wikipedia Commons

Cerbe’nin olmazsa olmazları… ve sonrası?

Tunus şehirleri birbirine çok benzerken, farklı ziyaretler ve etkinlikler sunuyor. Cerbe seyahatinizi beğendiyseniz, Monastir veya Tunus’un başkenti Tunus gibi diğer şehirleri ziyaret etmekten kesinlikle keyif alacaksınız. Bize yorumlarınızı ve izlenimlerinizi bırakmaktan çekinmeyin. Djerba’daki konaklamanız oraya gitme şansın olsaydı!

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

Ankara’da görülmesi gereken 8 yer

Asya ve Okyanusya’da nereye gidilir?