Burma’yı neden ziyaret etmelisiniz? Bir Asya mücevherinin keşfi

Burma’yı neden ziyaret etmelisiniz? Nefes kesen manzaralara sahip bu çok zengin kültür ülkesi sadece gözlerinizi kamaştırabilir!

Gerçek adıyla Myanmar Birliği Cumhuriyeti, Burma hala çok az ziyaret edilen bir ülkedir. Öyleyse neden Burma’yı ziyaret etmelisiniz? Görülecek yerler çoktur ve hepsi de sürprizler açısından oldukça zengindir. hem kültürel keşifler hem de muhteşem manzaralar açısından. Kalış sürenize bağlı olarak, gezinizi birçok şekilde organize edebilirsiniz ve Myanmar’da ne kadar uzun süre kalırsanız, o kadar çok yer keşfetme fırsatınız olur.

pirinç terasları burma
Pirinç terasları ©sasint

Burma’yı neden ziyaret etmelisiniz? Yangon için, birden fazla zenginliğe sahip başkenti

Ülkeyi keşfetmeye neden Burma’nın başkenti Yangon ile başlamıyorsunuz? Ya da eski adıyla Rangoon. Şehir yürüyerek kolayca keşfedilebilir ve birçok sürprizle doludur.. Burma’nın mücevheri olarak kabul edilen Shwedagon pagodasına hayran olabilir veya şehirde bulunan birkaç müzeye ve özellikle de değerli taşlar müzesine gidebilirsiniz.

burma pagodaları
Pagodes © LoggaWiggler

Bagan, mutlaka ziyaret edin

Burma’yı neden ziyaret etmelisiniz? oluşturan Bagan’a gitmek dünyanın en güzel arkeolojik alanlarından biri. Her biri diğerinden daha görkemli 200’den fazla tapınağın yanı sıra birçok pagoda keşfedeceksiniz.

Burma'yı neden ziyaret etmelisiniz?
Bagan Tapınakları ©12019

Inle Gölü, Pindaya, Mandalay, diğer nefes kesici yerler

Hala Burma’yı neden ziyaret ettiğinizi merak ediyor musunuz? Yukarıda bahsedilen üç yeri ziyaret etme şansınız varsa, bir an olsun tereddüt etmeyin! Gözler için gerçek bir zevk olan bu üç mekan size gerçek sürprizler vaat ediyor. Inle Gölü’nü ziyaret etmek için tekne gezilerinin veya Mandalay Tepesi’nin zirvesine nefes kesici bir yürüyüşün keyfini çıkarabilirsiniz.

inle gölü burma
Inle Gölü ©mydaydream

İster son dakikada ayrılın ister gitmeyin, seyahat planınızı organize edebileceğinizi ve yukarıda bahsedilen yerlerin her birinin tadını çıkarmak için ucuz bir otel rezervasyonu yapabileceğinizi bilin. Burma’da ucuz bir uçak bileti veya otel bulmak için karşılaştırma aracımızı kullanmaktan çekinmeyin.

pratik bilgiler

  • Pasaport ve vize : Burma’da kalmayı planlamadan önce bazı şeyler bilinmelidir ve bu nedenle, özellikle vize başvurusu ile ilgili olarak Myanmar Büyükelçiliği ile görüşmeniz gerekecektir. Geçerli bir pasaport da gereklidir. Tüm bu bilgileri Paris’teki Myanmar Büyükelçiliği ile iletişime geçerek veya web sitesine başvurarak bulabilirsiniz. Myanmar turizm kurulu ayrıca birçok başka bilgiyi de içerir.
  • Değiştirmek : Burma’da para birimi kyat’tır. Ayrılırken yanınıza ABD doları almayı unutmayın; bu, bir kez oradayken değiştirilmesi daha kolay olacak ve örneğin ulaşım veya küçük alışverişler için ödeme yapmanızı sağlayacaktır. Ayrıca sadece nakit ve yeterli miktarda almayı unutmayın, çünkü bir kez orada ATM olmadığı için para çekemezsiniz.
  • Jet lag : Burma, UTC/GMT +6:30 saat diliminde yer alır. Yaz saati olmadığı için, yaz aylarında Fransa ile fark sadece 4h30. Bu nedenle, Paris’te öğlen olduğunda, Burma’da saat 16:30’dur.
  • Burma’ya Ulaşım : ana havaalanı açıkça Yangon Uluslararası Havaalanı’dır. Ancak özellikle Güneydoğu’nun en uzun pistine sahip olan Mandalay Uluslararası Havalimanı’na inmek de mümkün.

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

Sürdürülebilir turizmin bir modeli olan Kosta Rika

Guadeloupe adalarında bir gemi gezisine çıkın