bin yüzlü takımadalar?

Filipinler’in Batılı turistler için pek çok hazinesi var: çeşitli kültürel etkiler, cennet gibi kumsallar, jeolojik meraklar, ilkel doğa… Burayı unutulmaz bir konaklama yeri yapmaya yetecek kadar ve nedenini açıklayacağız!

Güneydoğu Asya’da, 7000 ada kuzeyden güneye 1800 km ve doğudan batıya 1000 km boyunca uzanan Filipin takımadalarını oluşturur. Bölgede pek popüler olmayan bu turistik yer, yine de Batılı gezginler için pek çok hazineye sahiptir: çeşitli kültürel etkiler, cennet gibi plajlar, jeolojik meraklar, ilkel doğa… Ve Filipinler’de bu konaklamayı tamamlamak için, birkaç gün sonra Manila, barlarda ve restoranlarda alışveriş veya gece gezilerinin keyfini çıkarmanızı sağlar.. Filipinler’i neden ziyaret etmelisiniz? İşte ana avantajları:

Filipinler’in İspanyol etkisi

Filipinler zengin bir tarihe sahiptir ülkenin mevcut kültüründe veya mimarisinde gözle görülür izler bırakmış. Böylece, Filipinler, 1521’de Fernand de Magellan tarafından keşfedildikten sonra, 1565’ten itibaren İspanyol sömürge imparatorluğunun bir parçasıydı. 19. yüzyılın sonunda Filipinler, İspanyollar tarafından Amerikalılara satıldı, ancak ülke, 1946’daki bağımsızlığından önce, İkinci Dünya Savaşı sırasında kısa bir Japon işgali dönemi de yaşadı. Şaşırtıcı bir eritme potası!

Filipinler kilisesi
Filipin Kilisesi ©Christian Paul Del Rosario

Manila, Filipinler gezisine başlayacak

Batılı gezginler için, Filipinler’de bir tatil için ana giriş kapısı, ülkenin başkenti Manila’dır.. Luzon adasında (ülkenin en büyüğü) bulunan Manila, yaklaşık 38,5 km² üzerinde yoğunlaşan 1,6 milyon nüfusu ile “dünyanın en yoğun nüfuslu şehri” unvanına sahiptir! Bu nedenle, Manila şehrinin kalbine ulaşmak için bir servis veya taksiye binmeden önce muhtemelen Filipinler’deki konaklamanıza Ninoy Aquino Uluslararası Havalimanı’ndan başlayacaksınız.

Manila’da ziyaret ve dışarı çıkmak

Filipinler gezinizin tadını çıkarmak için, en az 2 haftaya ihtiyacınız var, 3 haftanın gerçekten takımadalarda çok eksiksiz bir tur yapmanıza izin verdiğini bilerek. Manila’da, ülkenin tarihine genel bir bakış için ulusal müzeyi ziyaret edebilir, ardından çeyrek kolonyal d’Intramurosİspanyollar tarafından kurulmuştur. Görmek için: Saint-Augustin kilisesi, katedral ve Fort Santiago. Manila’nın ayrıca otantik bir Çin Mahallesi ve şehrin kuzeyinde oldukça dikkat çekici bir mezarlığı vardır. Son olarak, güneyde, Ermita ve Malate semtleri bar ve restoranlara ev sahipliği yapmaktadır. Dışarı çıkmak ve parti yapmak için ideal bir yerManila Körfezi üzerinde gün batımını hayranlıkla izledikten hemen sonra…

Filipinler
Filipinler’de rüya plajı ©BongVideos Production

Filipinler’in doğasına hayret edin

Luzon adasında kalarak, Banaue ve basamaklı pirinç tarlalarına doğru, çeşitli Asya ülkelerinde bulunan tipik teras ekimi. Bu, sorunuza cevap vermesi gereken iyi bir argüman: Filipinler’i neden ziyaret edin! İkinci adımda, Sagada çevresindeki merkezi cordillera’nın dağlık bölgesine doğru ilerleyin. Oradan, Filipinler’in doğasının ziyaretçilere sunduğu harikaları keşfeder. Yeraltı nehirleri, tepelik manzaralar ve yerel bir “merak”, eski bir cenaze töreni: uçurumun kenarından sarkan tabutlar!

Filipinler’deki Çikolata Dağları ve Rüya Plajları

Filipinler’i neden ziyaret etmelisiniz? merkezi Visayas bölgesi ? Çünkü birkaç adadan oluşuyor! Ancak Bohol’daki en ilginç yerleri şu şekilde buluyoruz: çikolata dağları veya tarsier rezervi, bölgeye özgü çok küçük bir memeli. Cebu adası aynı zamanda cennet gibi plajları ve anıtları için de bir zorunluluktur: Magellan’s Cross, Santo Nino Bazilikası ve San Pedro Kalesi. Uygun zamana bağlı olarak, tatilinizi tam bir huzur içinde sonlandırmak için mükemmel plajları ve lagünleri keşfetmek için Palawan bölgesini ve özellikle El Nido belediyesini keşfederek Filipinler’deki tatilinizi tamamlayabilirsiniz.

bohol
Çikolata Tepeleri ©Nicole Law

Filipinler: ucuz bir konaklama

Filipinler’i ziyaret etmekle ilgili çok sayıda gezi, mutlaka çok sayıda otel rezervasyonuna yol açmaktadır. Neyse ki, bu genellikle çok pahalı olmaz. Etkisinde, yaşam maliyeti çok pahalı değil Batılı turistler için ve otel altyapıları (oteller, tatil köyleri, pansiyonlar vb.) son dakikada sorunsuz bir şekilde uyuyacak oda bulmak için yeterince gelişmiştir. Düşük yaşam maliyeti, yemek ve alışveriş için de çekici bir argümandır.

filipinler kaplumbağası
Apo’daki Kaplumbağa ©Belle Co

pratik bilgiler

Filipinler’i ziyaret etmek ister misiniz? Başarılı bir konaklama sağlamak için OK Voyage, pratik bilgilerinden ve iyi planlarından yararlanmanızı sağlar.

  • Turizm Ofisi : Turizm Bakanlığı’nın ülkenin farklı bölgelerinde birçok ofisi bulunmaktadır. Ulusal turizm ofisi Manila’da bulunmaktadır. web sitesini de ziyaret edin filipinler turizm departmanı
  • Pasaport ve vize : Avrupa Birliği vatandaşları için Filipinler’de 21 günü aşmayan bir konaklama için vize gerekli değildir. Sadece geçerli bir pasaport gereklidir.
  • Sağlık ve aşı : Aşı zorunlu değildir ancak ziyaret edilen bölgelere göre sıtmaya karşı tedavi alınması şiddetle tavsiye edilir.
  • Para ve değişim : Filipinler’in para birimi Filipin Pezosu’dur (PHP).
  • Ne zaman ayrılmalı? Filipinler’de kuru mevsim (tercih edilen) Aralık’tan Mayıs’a kadar, yağışlı mevsim ise Haziran’dan Kasım’a kadardır. İklimi ayrıntılı olarak görün.
  • Jet lag : Fransa ile Filipinler arasında yazın 7 saat, kışın 6 saat fark vardır. Paris’te öğlen olduğunda, Manila’da saat 7’dir.

ulaşım

  • Filipinler’e Ulaşım: Avrupa’dan Filipinler’e giden ana kapı, Manila yakınlarında bulunan Ninoy Aquino Uluslararası Havalimanı’dır.
  • Filipinler’de Dolaşmak: Adadan adaya yapılacak birçok gezi nedeniyle Filipinler’e hareket etmek için tekne ve uçak önerebiliriz. Karada, yolların bazen kötü olması ve kazaların sıklığı nedeniyle taksiyle veya şoförle seyahat etmek en iyisidir.

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

Madagaskar’da bir konaklama sırasında kesinlikle görülmesi gereken 8 yer

Guadeloupe’de Ne Yapılır? Ziyaretler için 13 fikir!