Bahamalar’ı neden ziyaret etmelisiniz? Plajlar, yarı saydam sular ve tembellik

Bahamalar’ı neden ziyaret etmelisiniz? Karayip Denizi’nde, Florida ve Küba açıklarında bulunan Bahamalar adaları rüya gibi bir takımada oluşturur.

Sadece isimleriyle sizi seyahat etmeye davet eden ülkeler var. Bahamalar bunlardan biri. Bu adaların tam olarak nerede olduğunu bilmesek bile, orada dinleneceğimizi zaten biliyoruz. Bu, belirli rüya destinasyonlarının etkisidir. Sahneyi kurduktan sonra – bu durumda Karayip Denizi’nin ortasında, dünyanın en güzellerinden biri – o zaman onayımız var. konaklamanız sadece cennet gibi olacak. Bahamalar’ı neden ziyaret etmelisiniz? Cennete git!

Terk edilmiş sahilde…

Suların şeffaf, güneşin ılık ve kumun bembeyaz olduğu bir kartpostal cennetine son dakika yolculuğuna çıkın; plajların, günlük hayatımıza bir mola vermek için kendimizi hak edilmiş bir aylaklık anına bırakma isteği uyandırdığı yer. Bahamalar, tüm bunların aynı anda vaadidir: unutulmaz bir tatil için rüya gibi bir ortam gevşeme işareti altında. Ve bize yardımcı olmak için, bu 700 ada neredeyse Atlantik Okyanusu’nun ortasındaki vahalar gibi çok sayıda gizli plaj, muhteşem koy ve kayıp lagün sunuyor. Kanıt olarak, bir plaja “Cennet Adası” bile denir ve su sporları ile serinleyebileceğiniz küçük plaj barları arasında bir rahatlama anı sağlar.

Bahamalar deniz yıldızı
Denizyıldızı ©pinasmall

Bahamalar’ı neden ziyaret etmelisiniz? Okyanusun altında görüşürüz!

Göz alabildiğine okyanus diyen, keşfedilecek deniz dibi diyor. Dalış ve şnorkelle yüzme tutkunları tutkularını Bahamalar’ın çivit mavisi sularında şımartabilir.. Çok renkli balıklar ve daha önce hiç görülmemiş egzotik bitki örtüsü arasında, Karayip Denizi’nin en cennet takımadalarının adacıklarını çevreleyen derinlikler, unutulmaz bir balayı vesilesiyle arkadaşlarınızla veya sevgililerinizle keşfedilecek birçok hazineyi saklıyor. Okyanusta da birçok aktivite yapılabildiği için su sporları tutkunları da yarı yolda bırakılmayacak. : jet-ski, rüzgar sörfü, kürek sörfü, su kayağı, pedallı botlar… Bahamalar’da dalgalarda yelken açabilecek her şey var.

Bahamalar domuzu
Yerel bir merak: Sahilde domuzlar! ©larsen9236

Bahamalar’ı neden ziyaret etmelisiniz? Dünyada yalnız hissetmek

Kendinizi her zaman tek arkadaşınız olarak nefes kesici bir gün batımı ile ıssız bir adanın ortasında kaybolan Robinson Crusoe gibi bulmayı hayal ettiyseniz, biraz daha uzak adacıklar bu deneyimi sunar. Ucuz bir uçuş bulun ve hiçbir yerin ortasına dikilmiş ultra lüks tatil yerlerine gidin ve rüya gibi bir konaklama için ada yalnızlığının keyfini tadabilirsiniz. Size bu tarz bir tatil sunacak adacıklar arasında, karaya ayak basabileceğiniz pembe veya beyaz kumlu küçük yeryüzü cennetleri olan Rum Çayı, Acklins Adası, Crooked Island, Inagua, Ragged Island ve Mayaguana’yı buluyoruz. sadece tropik kuşların çığlıkları ve dalgaların sesiyle bozulan gerçek bir sessizlik anı.

Bahamalar
Kasaba, orman ve kumsal arasında…©Leonardo Rossatti

Bahamalar’da ne görülmeli?

Bahamalar’ı neden ziyaret etmelisiniz? Cennet gibi plajlara ve deniz tabanına ek olarak, keşfedebilirsiniz. Egzotik gastronomi, doğaya daha yakın ayinler ve büyülü efsanelerle dolu bir tarihin konaklamanızı renklendireceği cazibe dolu bir kültür. Bahamalar’a son dakika gezisi için kendinizi şımartmaktan çekinmeyin!

Moda tutkunları, tipik küçük elle dikilmiş elbiseler sunan el sanatları dükkanlarını ziyaret etmekten mutluluk duyacaktır. Gurmeler yerel mutfağı deneyin, balık, ünlü lambi gibi kabuklu deniz ürünleri ve Eleuthera ananası gibi tropik meyveler bakımından zengindir ve böylece Güney Amerika, Afrika, İspanyol ve İngiliz esintileri ile tat tomurcuklarını Bahama gastronomisinin sevinçleriyle tanıştırır. Dışarı çıkmak için açık hava barları adalarda ve sadece başkent Freeport veya Nassau’da değil; gombay gibi yerlilerin hayatını noktalayan yerel müzikleri keşfedeceksiniz.

Ve son olarak, uyumak için, beş yıldızlı otellerden aile yanı konaklamalara kadar konaklama teklifleri burada eksik değil! Bütçenize ve isteklerinize göre 250’den fazla teklif arasından seçim yapabilirsiniz.

kafe
Bir kafenin önü ©12019

pratik bilgiler

  • ZİYARETÇİ MERKEZİ : ziyaret etmek İnternet sitesi turizm ofisinden.
  • Arjantin : para birimi Bahama doları : 1 BSD = 0.770234 EUR
  • Jet lag : Yaz aylarında -4 saat. Paris’te öğlen olduğunda, Bahamalar’ın başkenti Nassau’da bu nedenle sabah 8’dir.
  • Ne zaman ayrılmalı? Sürekli güneş ışığı ve ticaret rüzgarlarından kaynaklanan serin sıcaklıklar, burayı tüm yıl boyunca tercih edilen bir yer haline getiriyor. İklim istatistiklerine bakın.
  • formaliteler : Fransız pasaportu üç aylık bir kalış süresine izin verir. Dönüş tarihinden altı ay sonra sona eren geçerli bir pasaport artı bir dönüş veya ileri bilet gereklidir.
  • Ayrılmadan önce önerilen aşılar : Viral hepatit A ve B, difteri, tetanoz, çocuk felci, tifo.
  • Bahamalar’a varış : Uluslararası uçuşlar genellikle Freeport, Grand Bahama Uluslararası Havalimanı veya Nassau yakınlarında bulunan Lynden Pindling Havalimanı’na varır. Karşılaştırıcımızı kullanarak Bahamalar’a ucuz bir uçuş bulabilirsiniz. Bahamalar’ın başkenti Nassau şehir merkezine ulaşmak için havalimanı çıkışında birçok taksi ve otobüs bekliyor. Birkaç tekne hattı daha sonra Bahamalar takımadalarının farklı adalarına seyahat etmenizi sağlar.

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

Tahran’da görülecek 7 şey

23 fotoğrafla Fas’ı keşfedin