Asya’da kesinlikle ziyaret edilmesi gereken en güzel 10 ülke!

Bir kaçış ve bir manzara değişikliği hayal ediyor ama nereye gideceğinizi bilmiyor musunuz? İşte Asya’nın en güzel ülkelerinden bir seçki!

Çok yönlü bir kıta olan Asya, dünyanın her yerinden gezginleri hayal etmekten asla vazgeçmiyor. Köpüren şehirler, inanılmaz doğal alanlar, kartpostal plajları, muhteşem tapınaklar, atalardan kalma kültürler… unutulmaz bir gezi yapmak için her şey var! Maceraya hazır mısınız? Çin’den Tayland’a, Japonya üzerinden Asya’nın en güzel ülkelerini keşfedin!

1. Hindistan

Hindistan’a varmak, tüm kodların altüst olduğu başka bir dünyaya inmek demektir. Farklı dinler tarafından şekillendirilmiş, “Hindistan Ana” hiçbir gezgini kayıtsız bırakmayacak. Büyüleyici bir kültür karışımının yanı sıra Tac Mahal gibi efsanevi yerleri de keşfedeceksiniz. Hindistan, Himalaya dağlarından Goa’daki hindistancevizi ağaçlarıyla kaplı plajlara kadar, tüm güzelliklerine iyi bir genel bakış için zaman ayırmamızı hak ediyor!

Tac Mahal ve Hindistan
Le Tac Mahal © photolook

2. Tayland

“Gülümsemeler diyarı” şüphesiz Asya’nın en güzel ülkelerinden biridir. Tabii ki insanlar buraya plaj, su sporları ve sakin atmosferi için geliyor ama Tayland’ın ziyaretçilerine sunacağı çok şey var. orada yapabilirsin sayısız adalarından birinde Robinson Crusoe’ya yakışır bir deneyim yaşayınülkenin kuzeyindeki doğal parklarda filleri görün, eski kraliyet şehirlerini ziyaret edin ve Bangkok’un enginliğinde kendinizi kaybedin.

👉 Tayland ile ilgili tüm yazılarımız

Asya'nın en güzel ülkeleri arasında Tayland
Tayland © preto_perola

3. Filipinler

7.000 adadan oluşan ülke, doğaseverleri memnun edecek. İnanılmaz derecede korunmuş deniz yataklarını, kalın bir tropik ormanın büyüdüğü dağları, fotojenik pirinç tarlalarını ve son derece misafirperver sakinleri keşfedeceksiniz. Filipinler kitle turizminden uzak durmayı başardı. el değmemiş vahşi manzaralar ve özellikle muhteşem Palawan adasında tembellik etmek için ıssız bir kumsal bulmakta zorluk çekmeyeceksiniz.

Filipinler'deki Palawan
Palawan © Kart

4. Japonya

Gelenek ve modernite arasında, yükselen güneşin diyarı gözler ve tat tomurcukları için bir şölen. Kyoto sokağında kimono giymiş zarif bayanlardan Japonya Arashiyama’daki bambu ağaçlarının mükemmel uyumuna kadar her şey güzel ve zariftir. Mutfağa gelince, hayranlar Tokyo’daki Odaiba bölgesinin yüksek teknolojili robotlarının yanına gitmeden önce harika yemeklerle ziyafet çekecekler.

👉 Japonya ile ilgili tüm yazılarımız

Asya'nın en güzel ülkeleri Japon tapınağı
Japon tapınağı © Stéphane Bidouze

5. Çin

Büyük ve çok çeşitli olan Çin, şüphesiz Asya’nın en güzel ülkelerinden biridir. Antik ahşap evlerin gökdelenlerle bir arada bulunduğu dev şehirlerinin yanı sıra, kırsal manzaralar sizi suskun bırakacak. Yürüyüş meraklıları büyülü Tiger Leaping Gorge’un patikalarında yürümekten geri kalmayacak, tarih meraklıları ise 8.850 km uzunluğundaki muhteşem Çin Seddi’ne hayran kalacak.

👉 Çin ile ilgili tüm yazılarımız

Çin Seddi
Çin Seddi © powerstock

6. Kamboçya

Kamboçya’ya seyahat etmek, her şeyden önce, mevcut ülkeyi şekillendiren eziyetli tarihini keşfetmek demektir. Bu anma görevine paralel olarak, orada sizi kollarını açarak karşılayacak, ülkenin pek çok harikasını gezdirmek için, ilk başta olmak üzere, sevimli insanlarla tanışacaksınız. Angkor’un yüce tapınakları. Kampot bölgesini ve ünlü biberini keşfetmeden önce birkaç günlüğüne dinlenmek için güzel Sihanoukville plajlarına gidin.

Kamboçya'daki Angkor Tapınağı
Le tapınak d’Angkor © Dmitry Rukhlenko

7. Endonezya

işte bin yüzü olan bir ulus, Asya’nın en güzel ülkeleri arasında. Müslüman çoğunluğu ile en çok ziyaret edilen adası yine de Hindu ve adı tek başına hayal etmenizi sağlıyor: Bali. Pirinç tarlaları, tapınakları ve plajları ile mutlaka görülmeli! Zamanınız varsa, komşu adalara yolculuğunuza devam edin: muhteşem Borobudur ve Prambanan tapınakları için Gili, Lombok ve Java, aynı zamanda hala faaliyette olan bir devi, Bromo yanardağı ve nefes kesici manzaraları tırmanmak için.

Bali'deki Hindu tapınağı
Bali’deki Hindu tapınağı © nuttawutnuy

8. Malezya

Komşularından daha az ziyaret edilen Malezya, yine de macera olanaklarının sayısız olduğu muhteşem bir ülkedir. Ülkeyi derinlemesine keşfetmeden önce, güzel başkenti Kuala Lumpur’da dolaşarak başlayın, hazineleri tarafından büyüleneceksiniz : Borneo adasındaki orangutanlar, Cameron Highlands’in çay tarlaları, Perhentianların tropik sahilleri, Penang’ı ve güçlü Çin topluluğunu unutmadan.

Kuala Lumpur, Malezya
Kuala Lumpur © SeanPavonePhoto

9. Birmanya

Her zamanki turistik rotalardan uzak olan Burma (veya Myanmar), Asya’nın en güzel 10 ülkesinden bu ilk 10’da belirgin bir şekilde yer almaktadır. Gülümseyen bir nüfus, çeşitli manzaralar ve hepsinden önemlisi keşfedeceksiniz. Bagan’ın olağanüstü sitesi : muhteşem olduğu kadar devasa bir dizi Budist tapınağı. Yaklaşık 2.200 pagoda 11. ve 13. yüzyıllar arasında inşa edildi ve çeşitli şekil ve renklerde geldi… kaçırılmaması gereken gerçek bir mücevher!

Bagan, Burma'da
Bagan © SANCHAI

10. Vietnam

Vietnam denince akla ilk gelen görüntü elbette ki Körfez boyunca : zümrüt rengi sulardan çıkan yaklaşık 2.000 karstik ada… gerçekten güzel bir panorama! Ancak ülkenin başka birçok cazibe merkezi var: elektrikli yeşil pirinç tarlaları, güzel Hanoi gibi hareketli şehirler, uzun altın kumlu plajlar, tropik ormanlar ve gizemli dağlar.

👉 Vietnam ile ilgili tüm yazılarımız

Vietnam'daki Halong Körfezi
Vietnam’daki Halong Gölü © Hien Phung

Asya’nın en güzel ülkelerine yapılacak bir gezi deneyimi sizi cezbediyor mu? Seyahatinize hazırlanmak için varış noktasına göre sınıflandırılmış tavsiye makalelerimize göz atın. Ayrıca her varış noktası için uçuş fiyatlarını karşılaştırmayı unutmayın: bütçe kriteri seçiminize rehberlik edebilir. Ve eğer dayak yolu dışında bir kaçış hayal ediyorsun, neden Moğolistan veya Güney Kore’ye gitmiyorsunuz? Gelip izlenimlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

Porto Riko, hala vahşi bir ülke

İsrail’de görülmesi gereken 4 yer