Asya ve Okyanusya’da nereye gidilir?

Çocuklarınızla dünyanın sonuna gitmek ister misiniz? İşte bir aile gezisi için Asya ve Okyanusya’daki en iyi 7 destinasyon.

Aile ile seyahat etmek için dünyanın sonundaki 7 destinasyon

Bir sonraki tatilinizi tamamlama zamanı yaklaşırken, kabileler için ideal olan gezileri bulmaya çalıştık. Genel Bakış Asya ve Okyanusya’ya aile gezileri.

Otel rezervasyon devi Booking, aile konaklamalarına alışkın gezginlerin görüşlerini not ederek, 91 milyon kullanıcı görüşü arasından yedi maddelik bir liste hazırladı. Tayland’ın kabileleri kolayca barındırabilen tek uzak ülke olduğuna inanan ebeveynler için güçlü öneriler.

1. Nepal’de Pokhara

Trekking’in Mekke’si Annapurna’ya açılan kapı, Nepal’in merkezindeki şehir de aile aktiviteleri sunuyor, Booking. Vadiye adını veren destinasyon, kıyılarda bisiklete binmeyi, yıkanmayı, hatta tekne gezisine çıkmayı mümkün kılan göllerle çevrili.

Pokhara, Nepal

Nepal, Pokhara Vadisi’nde – © siwaphoom/Istock.com

2. Kamboçya’da Siem Reap

Aynı adı taşıyan Kamboçya bölgesinin başkenti olan Siem Reap, kusursuz bir şekilde korunmuş Khmer imparatorluk ve dini şehri Angkor Wat tapınağı ile ünlüdür. Birçok gezgin, siteyi ziyaret etmek için dünyanın en güzel yerlerinden biri olarak görüyor. Booking, “Çocuklarınız bir tapınağı ziyaret etme fikrinden heyecan duymuyorsa, tek yapmanız gereken onlara Tomb Raider’ın orada çekildiğini söylemek: Angkor Wat’ta, Lara Croft’un izinde bir tatil.”

Kamboçya'da Siem Reap

Siem Reap, Kamboçya’daki Angkor Wat tapınağı – © cristapper/Istock.com

3. Luang Prabang veya Laos

Özgünlük ve egzotik tatil arayışındaki kabileler mutluluklarını Laos, Luang Prabang’da bulacaklar. Rezervasyon, turkuaz sularıyla en gençleri bile şaşırtacak Kuang Şelaleleri’nde yüzmenizi tavsiye ediyor. Aileler fil gezintileri, kano gezintileri ve nehir gezileriyle kendilerini şımartabilirler.

Luang Prabang veya Laos

Luang Prabang, Laos’ta fil gezintisi – © kitchakron/Istock.com

4. Avustralya’daki Port Douglas

Kangurular ülkesi, faaliyetlerinin çeşitliliği ve rakipsiz hayvan çeşitliliği sayesinde ailelerin tercihi oluyor. Batıda Great Barrier Reef’i çevreleyen eyalet olan Queensland’de Port Douglas, ünlü Gold Coast’a bir alternatiftir. Şehir, Cairns’e sadece 70 kilometre uzaklıktadır. Ve küçük gezginler için varış noktası, 1 saat 30’daki Daintree Ormanı’na açılan bir kapıdır.

Avustralya'da Port Douglas

Port Douglas, Queensland, Avustralya – © mvaligursky/Istock.com

5. Cradle Dağı, Tazmanya (Avustralya)

Tazmanya muhtemelen en az bilinen Avustralya eyaletidir. Yine de, eğlenceli ve fiziksel aktiviteleri çeşitlendirmenize izin veren doğa köşelerini gizler. Gezginlerin görüşlerine göre Mount Cradle, nefes kesen panoraması sayesinde tercih edilen bir mola yeridir. Gezi yürüyüşçüler için tavsiye edilir.

Cradle Dağı, Tazmanya

Mont Cradle, Tazmanya – © THPStock/Istock.com

6. Byron Körfezi ve Avustralya

Yeni Güney Galler’de, Sidney’in banliyölerindeki Bondy Plajı deneyimli sörfçüler için ayrılmışken, Byron Bay küçük acemileri ağırlıyor. En küçüğü, Avustralya’nın en doğusunda olduğu bilinen bu sitenin dalgalarını evcilleştirmeyi öğrenecek. Kabileler ayrıca ülkenin en büyüklerinden biri olan Victoria deniz fenerine bir gezi planlayacak.

Byron Körfezi ve Avustralya

Byron Bay Deniz Feneri, Avustralya – © Hanis/Istock.com

7. Nelson Yeni Zelanda’da

Avustralya, Okyanusya’daki tek seçenek değil. Yeni Zelanda, kesin olarak Nelson’da aileler için mükemmel bir tatil manzarası sunuyor. Yeni Zelanda’nın en küçük bölgesinin başkenti en güneşli bölge olacaktır. Güney Adasının kuzeybatı ucunda, Nelson, yelken açmayı öğrenecek çırak denizciler için reçete edilir. Kano gezileri de burada lejyondur.

Nelson Yeni Zelanda'da

Nelson Ulusal Parkı, Yeni Zelanda – © kapyos/Istock.com

Umarız mutluluğunuzu dünyanın sonundaki bu 7 destinasyon arasında bulursunuz. Bize küçük bir kartpostal gönderir misin?

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

Cerbe’de ne görülmeli? 8 kaçırılmayacak ziyaret!

Pamukkale’nin inanılmaz pamuk kalesini keşfedin